Skocz do zawartości

Próbne strzały - HAMAL


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Titan przy ASI jest ślepy, męczyłem go 4 lata a nie uzyskałem takich postępów jak z ASI w pól roku. To jak ta kamerka wpiernicza fotony przeszło moje najśmielsze wyobrażenia. Ma ten durny amp glow ale może nowe generacje matryc będą od niego wolne.

 

Jest lekko modyfikowana i wygląda obecnie tak ^_^

 

ASI224MCmod.jpg

 

A z czego ona ma obudowę?

Z kalendarza ^_^

Jak to z kalendarza?

Normalnie :) z tektury 2,5mm ^_^

przecież to się od rosy rozpuści !

Wiem, dlatego ma z plexi z koszulki z Lidla specjalną powłokę, wyciąłem siatkę bryły i ubrałem całość :rolleyes:

Jesteś normalny?

Chyba tak ;)

 

Jak już pisałem nie interesują mnie biurkowe modyfikacje które wyglądają jedynie ładnie na wykresach, nietuzinkowe podejście i trochę pracy więcej zagwarantuje niż bezmyślne kopiowanie nieudanych rozwiązań.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że to po kasecie magnetofonowej, ale zobaczyłem "pokrycia dachowe" ;) Dzieło sztuki !

Tak wygląda na pierwszy rzut oka ^_^

 

Ktoś się może dziwić czemu karton a to z uwagi na łatwość obróbki a kiedy kleisz wszystko super glue i nim wzmacniasz nasączając uzyskujesz konstrukcje prawie jak z tworzywa. Dla mnie nie problem coś takiego wydziergać z plastiku, np. ze ścianek starego telewizora kineskopowego, ale to nie na tym etapie, kiedy wszystko się jeszcze zmienia i nie ma wersji ostatecznej.

 

Hamal z tą skalą powinieneś zapolować na soczewkowanie grawitacyjne w Abellu 2218

Jak seeing pozwoli to można jeszcze podwoić skalę ale w tym roku nędza jest. Szkoda mi tych co teraz zabrali się za Urana, mają niewesołe warunki.

 

Kiedyś może powieszę Taurusa 330 na paralaktyku i spróbuje z ASI :) Hamal zachęcasz :)

 

Jakie czasy stosujesz ?

12s i 20s, gain między 300 a 600, zależy od tego co wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze że tak. M42 robię z czasami 1-2s, M27 z czasami 4-12, ciemniejsze obiekty 12-20, więc wychodzi na to że wszystko zależy od ilości dochodzącego światła, to wszystko jednak przy zastosowaniu kamery o wysokiej sprawności, która swoimi mankamentami nie zabije tego co dociera pracując na skraju wad matryc i obrazu.

 

 

A teraz foto zagadka ^_^ co to za obiekt? foto paskudne, ale to w końcu próbne strzały :P

 

ESG.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimno :P to jest NGC7008 http://vxyz.republika.pl/FRM/NGC7008-ASI224MC.jpg

 

na obiekt trafiłem kiedyś przez Jesiona i zmarnowałem na niego sporo czasu i prób. Jesion ma chyba za duży wpływ na moje życie ;)

 

Tak go widział Atik Titan nomo na klatce 10min z barlowem SONY 2,5 i filtrem Ha 35nm

http://vxyz.republika.pl/FRM/ESG-SONY2,5x+Ha35.jpg

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak go widział Atik Titan nomo na klatce 10min z barlowem SONY 2,5 i filtrem Ha 35nm

http://vxyz.republika.pl/FRM/ESG-SONY2,5x+Ha35.jpg

 

A jaki łączny czas jest na zdjęciu asi? Po ostrości widać że warunki gdy fotografowałeś titanem były znacznie gorsze. Z czego jeszcze może wynikać taka różnica? Asi nie jest przecież o rząd wielkości czulsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki ATIK miał dobre, ale barlowy strasznie niszczą punkowość gwiazd do tego ziarnistość prowadzenia, 10 min kumulowania się seeingu oraz Ha35nm i masz efekty. Nie jest czulsza mówisz, musiał byś spróbować wycelować starym CCD o niskiej sprawności i niskim gainie a po chwili CMOSem nowego typu a byś do CCD nie wrócił. Niedługo ASI będą chodziły za grosze, kup i się przekonaj co robi ze starymi CCD-ekami.

 

No to 7076 :)

Nie :P mała podpowiedź :) Leży w Łabędziu

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abell 69 lub 71 ? :)

Ablle też nie :) Jest na zdjęciu Adama, ale nawet po znalezieniu nie ma łatwo z identyfikacją ^_^

 

To ja takie zdjęcie zrobiłem? Zupełnie o nim zapomniałem. Muszę to sobie w końcu wydrukować. Będzie dobry prezent na 10 lat mojej astrofotografii w październiku ;)

Ja miałem w lipcu 5 lecie uganiania się za tą mgławicą :P

 

 

Jak do jutra do południa nikt nie zgadnie to podam nazwę :)

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :) Jest na brzegu zdjęcia Adama z tematu który podlinkowałem, teraz wystarczy tylko ;) znaleźć nazwę ^_^

 

Sam byłem zdziwiony, że co rok tuż nad naszymi głowami jest taka ciekawa mgławiczka a nikt na nią nie zwraca uwagi. Adam w innym temacie skupił się na PN K 4-55 a tą chyba przeoczył.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.