Skocz do zawartości

Próbne strzały - HAMAL


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wyświetla się podpis na zdjęciu...(jest poprawny:) ).

Całkiem dobrze wyszła, to słaby obiekt.

A rzeczywiście... jest podpis.

A, że słaby to wiem, widziałem na Twoich fotkach, które poniekąd były inspiracją, żeby skierować teleskop w tamtą część nieba. W "Próbnych strzałach" bo chcę dopalić do 500 klatek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym pociągnął znacznie dłużej niż po 30 sek.

IMX224 nie pozwala z powodu ampglow ;) na 60 sekundach już niewiele widać na zdjęciu.

myślę, ze dopalę "luminację" z ASI120MM na dłuższych czasach.

 

Tutaj mam trochę "ulepszoną" wersję:

 

attachicon.gifAbell39OIIIMed1_3+Ha_4jpg.jpg

 

 

P.S.

HAMAL wybacz, trochę się wciąłem w watek niechcący. 5907 - oczywiście rewelacyjna!

Z czego to robione? Wygląda super, taka gładziudka kuleczka po środku nicości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię robić za rzecznika ale powiem.

Nie wrzucajcie sowich materiałów pod tematem Hamala. Tutaj są Jego prace. Ja już nie wrzucam od kiedy Hamal mnie o to poprosił. Trochę mu zaśmiecamy piaskownicę.

Pzdr.

 

PS. Pewnie Hamal ma dość pisać każdemu osobno.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię robić za rzecznika ale powiem.

Nie wrzucajcie sowich materiałów pod tematem Hamala. Tutaj są Jego prace. Ja już nie wrzucam od kiedy Hamal mnie o to poprosił. Trochę mu zaśmiecamy piaskownicę.

Pzdr.

 

PS. Pewnie Hamal ma dość pisać każdemu osobno.

Tak, tak - już przeprosiłem osobiście - po prostu czytałem wątek i jakoś tak zapomniałem gdzie jestem. Warto byłoby to posprzątać. To właściwie taka prośba do adminów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało potwierdzam powyższe :) niczego jednak nie usuwajmy, co wpadło niech już zostanie :) Ale jest wyjątek... Wasze zdjęcia w wielkiej skali biorące udział w wyścigu o detal bardzo mile widziane :D jak na przykład ostanie TomekDw NGC 4565 i M82 :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało potwierdzam powyższe :) niczego jednak nie usuwajmy, co wpadło niech już zostanie :) Ale jest wyjątek... Wasze zdjęcia w wielkiej skali biorące udział w wyścigu o detal bardzo mile widziane :D jak na przykład ostanie TomekDw NGC 4565 i M82 :)

 

 

Akurat to chyba miałem osobny temat z tamtymi zdjęciami :D, ale wrzuciłem tu zdjęcie mgławicy płomień. Mam jeszcze NGC 6888 z ostatnich nocy, ale on nie dorównuje twojemu i za ciemny jest, mało co się zarejestrowało, jednak trzeba robić galaktyki .

 

Może to dziwne ale wydaje mi się jakby 20 minut koloru z canona 450d uchwyciło tyle samo mgławicy co 1H z ASI 1600, wiadomo w ASI mniejszy szum, ale jeśli chodzi o powierzchnie to jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuje :) Każdy chce mieś swój wątek dla zmajstrowanego cuda, zrozumiałe, bardziej mi chodziło sytuację gdy ja cały dumny z siebie wrzucam jakieś foto nie wiedząc, że równie dobre lub lepsze nasze polskie istnienie :)

 

Nie wiem też czy może faktycznie nie było by lepiej założyć osobny wątek dla wielkoskalowców a ten zostawić na wzór jednoklatkowców.

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśłę, że taki wielkoskalowy wątek mógłby powstać, ale by trzeba doprecyzować co to znaczy wielka skala :D, Chętnie bym tam coś wrzucił, bo mam parę zdjęć, które do publikacji w osobnym wątku nie za bardzo się nadają a w czymś takim mogłyby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Adam_Jesion zmienił(a) tytuł na Próbne strzały - HAMAL
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.