Skocz do zawartości

Jakiej muzyki słuchacie?


Rekomendowane odpowiedzi

hehe, sciagnalem sobie cos tam elektronicznego, i nie widze duzej roznicy (jesli jest jakas) pomiedzy tym a disco polo;]

 

Co ty w ogóle gadasz?Nie masz nawet pojęcia o tej muzyce, myślisz ze słyszałes jeden kawałek to już możesz sobie pisać takie bzdury... może jeszcze nie dorosłeś do takiej muzyki?

 

A co, mamy mowic ze jest dobrze jak jest zle?

 

Można powiedzieć że jest źle, ale nie w każdym utworze... :?

 

Tzn jakie "nie polskie"? Łots jor nejm, łots jor namba?     Hiphopem to nazywasz?

A kto powiedział że Cypress hill to hh zespół?Oni mieszają hh z rockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do genialnego wniosku. :)

 

Dla mnie electro do discopolo, dla Ciebie hh to szmata i dno... I co to zmieni? I tak ani ja nie zaczę słuchać electro ani Ty hh więc po co się kłócimy. 8) Sugeruję powrót do tematu kto czego słucha a nie jego zaśmiecanie niepotrzebnymi sporami.

 

Zgoda? :rr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka muzyka... podsumowujac to i owo powyzsze - De gustibus non est disputandum, czyli inaczej, literki mozna tu w nieskonczonosc marnowac ;)

 

A jak dla mnie...

 

Pod nocne niebo - Elektronika, a zwlaszcza tzw. Berlin (Muzyka elektorniczna to szerokie pojecie, biorac pierwszy lepszy z brzegu kawalek mozna sie nadziac na rozne cuda...)

 

Pod nocne niebo przy zbyt pogodnym tygodniu ;) - rockowa klasyka + 0.75l kawy (kto widzial ta kawe ten wie co to znaczy ;>)

 

Do myslenia - cos powaznego..

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, wiekszość klasy zagorzali fani hh, wczesniej w erze Disco Polo fani DP a mnie traktują prawie jak dinozaura pod wzgledem muzyki słucham wszystkiego tylko nie moze być młodsze niż 5 latek i umnie nie ma czegos takiego wszyscy hh i ja to słucham Black Sabath, Pink Floydow, Deep Purple, Vangelis, Mike Oldfild, Żara ale nie szydze np technem czy hip-hopem dlamnie kazda muza jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z przykroscia musze stwierdzic ze polski HH to disco-polo, jest oczywiscie (bylo?) kilka zespolow ktore graly i spiewaly ambitnie, nie neguje HH jako muzyki, stwierdzam fakt ze w polskim wykonaniu HH w 99% jest tak denny jak Row Marianski...

Osobiscie jestem otwarty na kazda dobra muzyke, ale wybacz CDev nie mozesz wypowiadac sie o wyzszosci HH na inna muzyka majac okolo 15 (jak sadze lat) i patrzac na temat muzyki z perspektywy sluchacza o kilkuletnim doswiadczeniu. Sam slucham roznej muzyki (i tu mowie o prawdziwym sluchaniu), od okolo 25 lat. Dla mnie bogami HH sa Beastie Boys i zeby zrozumiec dlaczego tak twierdze trzeba miec wieloletnie doswiadczenie w sluchaniu innych gatunkow muzyki, takich jak jazz, blues, muzyka instrumentalna, rock we wszelkich odmianach... Nie chce tutaj dorabiac ideologii do "zwyklego" sluchania muzyki ale takie sa fakty...

 

Dla mnie idealami sa (kolejnosc przypadkowa) Vangelis, Miles Devis, Joe Satriani, MSG (Michael Shenker Group), Rush, Rainbow, Deep Purple, Beastie Boys, Led Zeppellin, The Doors, Mozart, Beethoven :D, RATM, Linkin Park, Van Halen, Red Hot Chilli Pepers, Ennio Moricone, Komeda i setki innych zespolow i wykonawcow o ktorych zapewne nie masz pojecia, jak nabierzesz pojecia to bedziemy mogli porozmawiac o Muzyce... :wink:

 

P.S. O techno nie bede sie wogole wypowiadac... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idealami sa (kolejnosc przypadkowa) Vangelis, Miles Devis, Joe Satriani, MSG (Michael Shenker Group), Rush, Rainbow, Deep Purple, Beastie Boys, Led Zeppellin, The Doors, Mozart, Beethoven , RATM, Linkin Park, Van Halen, Red Hot Chilli Pepers, Ennio Moricone, Komeda i setki innych zespolow i wykonawcow o ktorych zapewne nie masz pojecia, jak nabierzesz pojecia to bedziemy mogli porozmawiac o Muzyce...

 

aż sie człowiek cieszy jak czyta nazwy tych zespołów...

dodam do tego jeszcze kilku wykonawcow takich jak: Anthrax, Audioslave, Dżem, Faithless, czy Massive Attack, Hey i tak dalej poprzez działalność Kazika we wszystkich formach. Można by tak wymieniac i wymieniac...

 

pozdrowionka

M.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w calej rozciaglosci, dodam ze Dżem wole splesnialy i stary, bo ten nowy jakos do mnie nie trafia...

 

P.S. Mozecie nie wierzyc, przez polowe zimy 1989 roku Rysiek Riedel chodzil w moim zoltym szaliku, ktory buchnal mi na koncercie w krakowskim NCK'u... to byly czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wspomniał o Van Halen (Andee) to jest muzyka rewelacyjna! Np. JUMP.

 

A poza tym twardo będę upierał się przy Iron Maiden np. Strange World albo Seventh Son of the Seventh Son. Kiedyś była też taka kapela Megadeth. Ktoś słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szanuje zarowno Megadeth jak i Iron Maiden, bardzo dobra muzyka jednak minimalnie "obok" mego gustu...

 

Zapomnialem dopisac do listy Budgie, AC/DC, Black Sabbath i Ozzy'ego solo a to grzech wielki :mrgreen:

 

Ostatnio jestem pelen podziwu dla Outcast, The Music, The Darkness - jezeli ktos kochajacy dobra muzyke i rocka nie slyszal tych 2 wymienionych na koncu kapel (bo Outcast pewnie wszystcy slyszeli) to polecam bo to pozycje obowiazkowe, kawalki sa tak mocno naladowane pozytywna energia ze czlowiekowi az chce sie zyc...

 

P.S. Info dla starych wyjadaczy, pamietacie taka kapele jak MECH? Nagrali sciezke do polskiej gry "Painkiller" i szykuja nowa plyte, slyszalem kawalek promo i dla mnie bomba, milo bedzie znowu ich uslyszec po 20 latach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja osobiście słucham Huntera, Korpiklaani, Lao Che, Red Hot Chili Peppers, System Of a Down, Ulvera, Soulfly, Serpenti, Primus, Comy, Equilibrium, Archeonu, Glitterind.

 

A ostatni najczęściej nowy singiel Red Hot Chili Peppers - Dani California

 

Nie pytajcie z kąd mam tyle muzyki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messiah Hendla jest wyjatkowy. Ale trafic na wykonanie, ktore mozna sluchac ciezko.

Najlepsze co znam bylo na 4 plytach winylowych wydanych przez Muze.

Drugie to Cyrulik z Sivili Rosiniego . Najlepsze wykonanie z Maria Calas jako Rosina ale wydane na kasecie EMI . Wersja na CD smieciowata . Nawet nie poznalem, ze to samo nagranie tylko na CD . W innych wykonaniach to kozie beki dosc czesto slychac zamiast prawdziwego spiewu .

Wstep to Bolero Rawela , sadze ze inaczej samemu trudno przeskoczyc . :D:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrą płytę o tytule Painkiller nagrał zespół Judas Priest ale to było też sto lat temu prawie.

 

 

 

 

Co do tej kapeli to mam śmieszne wspomnienia :D podczas jednej z wizyp JP II w Lublinie ( moje rodzinne miasto ) mój kolega miał znaczek z tą kapelą i milicjanci odczytali to jako Judasz Papierz no i koleś miał niezłe proiblemy.

 

Ps. ja wtedy byłem pankiem i wokalistą kapeli Baader Meinhof i też miałem niezłe problemy :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie odgrzany temacik :)

 

ja slucham muzyki undergroundowej :) nie splamionej komercha bo jak ktos robi muze dla pieniedzy to wychodzi kicha :)

 

Buhehehehe jeden z najlepszych interesow z przemysle muzycznym wychodzi na kreacji muzyki, ktora rzekomo jest undergroundowa i nie splamiona komercha. Wtedy sporo mlodej gawiedzi pedzi do sklepow, aby kupic plyte, ktora 'jest undergroundowa'. :P

Podobnie jest ze wszelkimi odmianami muzyki buntu, ktory sie staje popularny. Tak bylo z Sex Pistols, tak bylo ze Slipknotem czy Grooverderem. Wlasnie dlatego np Offspring okresla sie jako 'komercyjny punk'. Czysta komercha undergroundowa! :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.