Skocz do zawartości

Jowisz 2014 - animacje


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mi się wydaje czy widać u Ciebie różnice w prędkości przemieszczania się pasów na tarczy :)

 

widać to wyraźnie na animacjach obejmujących przynajmniej 1,5 godziny obrotu Jowisza

pasy bliżej bieguna przemieszczają się zdecydowanie wolniej

chyba nie przyglądałeś się uważnie animacjom zamieszczonym w tym wątku oraz w wątku Jowiszowym ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)! Tło to problem, z którym nie mam ochoty się zmagać. Musiałbym poprawiać każdą klatkę, na to się nie zdobędę ;). Program do gif (PhotoScape) nie ma opcji zmiany jasności, itp. Chyba, że jakiś zaproponujesz, w którym w gotowym gif można poprawić tło, itp?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać to wyraźnie na animacjach obejmujących przynajmniej 1,5 godziny obrotu Jowisza

pasy bliżej bieguna przemieszczają się zdecydowanie wolniej

chyba nie przyglądałeś się uważnie animacjom zamieszczonym w tym wątku oraz w wątku Jowiszowym ;)

 

pozdrawiam

Faktycznie masz rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek wydaje mi się że w photoshopie da radę szybko to poprawić. Podeślij maila z gifem do mnie to sprawdzę i dam znać co i jak. Przy okazji pochwalę się moim nowym zestawem :D

 

 

 

Gratulacje! Niesamowita armata!!!

 

Podaj proszę szczegóły tego sprzętu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam obserwatorium, brak miejsca w ogródku. Niestety poprzedni ustrój podzielił działki (przy okazji zabierając kilka moim dziadkom) na 400-450m2 czyli wielkości kurnika i odczuwa się wieczny brak miejsca.

 

 

Jest to Newton Delta Optical GSO 300/1200, Montaż losmandy G11 ze statywem losmandy HD

 

Tuba waży około 22kg z obejmami i szukaczem, statyw około 15kg, głowica 15kg, przeciwwagi 17kg

 

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy widać u Ciebie różnice w prędkości przemieszczania się pasów na tarczy :)

 

 

 

widać to wyraźnie na animacjach obejmujących przynajmniej 1,5 godziny obrotu Jowisza

pasy bliżej bieguna przemieszczają się zdecydowanie wolniej

 

Panowie, już chciałem was prostować, że daliście się zmylić przez skrót perspektywiczny związany z obrotem na kuli, ale... macie rację. Nawet na swojej animacji widzę, acz jak dla mnie, efekt jest bardzo delikatny.

 

Żeby tak było kilka nocy kompletnie bezchmurnych z rzędu na przyszłą jesień, można by połapać coś takiego:

 

jupiter_2-rotations-difference_3-4nov201

Edytowane przez WielkiAtraktor
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już chciałem was prostować, że daliście się zmylić przez skrót perspektywiczny związany z obrotem na kuli, ale... macie rację. Nawet na swojej animacji widzę, acz jak dla mnie, efekt jest bardzo delikatny.

Nas zmylić nie jest łatwo :)

 

 

Sprawdziłem i u mnie na komputerze po zapisaniu z forum, animacje mają odpowiednią prędkość. Odtwarzam w IrfanView.

Dokładnie identycznie robiłem i duppa :uhm: jeszcze jakieś kwadraty się porobiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest animacja z dzisiejszego Jowisza. Pierwsze 4 avi nagrałem w innej skali niż pozostałe 88, też na animację, więc potraktowałem je jako osobną animację, szkoda mi było je kasować ;).

 

4 klatki + 4 wstecz.

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, Paint, Corel PaintShop Pro X5, PhotoScape.

 

 

bde6679f-5388-4dd0-9ed8-343b1b74a2a0.gif

 

 

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja z wczorajszych avików. Wyszło 87 klatek. Tym razem do końcowej obróbki skorzystałem z programu XnView. On ma m.in. taką funkcję jak "konwertuj wiele plików". Można tą funkcją przekształcać wiele plików jednocześnie. Właściwie to po maksymalnym wyostrzeniu podczas stackowania w 2AutoStakkert nic więcej nie robiłem ze zdjęciami, oprócz przycięcia i poprawy jasności w XnView.

Proponuję zgrać na kompa. Wtedy kręci się prawidłowo. Tu wygląda jakby mdły. Po zgraniu widać o wiele więcej.

 

To jest 160% oryginału.

87 klatek + 87 wstecz.

 

709fde9f-f54e-4584-8dfb-6f0dd473ecf0.gif

 

 

 

 

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.