Skocz do zawartości

Hantle . tym razem w nocy .


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ostania fotka M-27 o świcie wyszła dosyć blada . Wczoraj spróbowałem znowu ale w godzinach nocnych . Na niebie były jednak chmury wysokie i nie wszystkie klatki się udały . Ekspozycja 30x35 sek . Wybrałem 18 klatek . Ref. Celestron 150/750 na przerobionym montażu Soligora . CCD MX-7C . Astroart 3.0.

 

27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, czy mógłbyś mi pokazać jak wygląda surowa jedna klatka takiej 30 sekundowej ekspozycji z kamerki MX7?

Rzecz jasna nie chodzi mi o autentyczność Twojej pracy, tylko o porównanie do takiej samej klatki z Vesty SC. :wink:

 

Tydzien temu zasadziłem się właśnie na M27, ale to nawet nie to, że wróciłem na tarczy - uciekłem w popłochu gubiąc tarczę na placu boju...

Cos strasznego - moja 20 sekundowa ekspozycja pokazała ledwo cień, zarys czegoś, co być może tam jest. A widac ją nawet w szukaczu...

(Wiem, widmo M27 nie jest dobrze odbierane przez chip Vesty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Piotrze, widzac twoja surowke moge powiedziec, ze za bardzo scinasz dolna dynamike w swoich ostatecznych fotkach. Na surowej widac znacznie wiecej slabej mglawicy, a przeciez po to stackujesz, zeby wyciagnac wiecej informacji. U ciebie efekt jest odwrotny. Z tych klatek mozna wyciagnac ZNACZNIE, ZNACZNIE wiecej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podeślę Ci wszystkie , obrób calość i powiedz gdzie popełniłem błędy . Zdjęcia robię od niedawna a obróbki dopiero się uczę . :oops:

 

Do kompletu daję jeszcze Darki , Flaty i Biasy .

 

Master Dark

27masterd..jpg

 

 

Master Bias.

 

27masterb.jpg

 

Master Flat.

 

27masterf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W piątek zrobiłem ponownie ten obiekt z zastosowaniem telekonwertera 2x . Mój montaż Soligora ledwo sobie radzi z prowadzeniem przy powiększonej ogniskowej . Mgławica wyszła większa . Zastosowałem trochę inną metodę przygotowania surowych klatek do syntezy koloru i wyszło większe nasycenie . Na fotce finalnej zmniejszyłem saturation bo obraz był wręcz przebarwiony .

 

27t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne kolory M-27 już widziałem na necie , nawet pomarańczowe :D ale tu kolor został wygenerowany przez syntezę Micka w Astroarcie więc go nie poprawiałem . Może to zależy od warunków atmosferycznych w danym momencie , pamiętajmy że fotka została zrobiona w dużym mieście i na skraju miejskiej łuny . Przypadkiem trafiłem na fotkę tego obiektu zrobionego sporym R-C i faktycznie jest bardziej niebieska . Ciekawy był też czas ekspozycji na NPJ , prawie łącznie sześć godzin . Co montaż to montaż, wiadomo . Za tydzień powinien dojechać Atlux do Wrocka , zobaczymy do czego się to to nadaje :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.