Skocz do zawartości

dziki

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejny temat...

 

Przeglądając wątek o focuserze, inne wątki oraz idąc za radą Jolo, chciałem połączyć silnik z wyciągiem sprzęgłem helikalnym (konkretnie tym: http://www.silniki.pl/index.php?site=products&type=SHA16&details=1662). Niestety firma wobit nie ma go obecnie w sprzedaży, oraz nie rozumie pytania "kiedy sprzęgło będzie dostępne" - wciskają mi inne.

 

Że się na tym kompletnie nie znam, to chciałem poprosić o radę/opinię. Czy któreś z rozwiązań alternatywnych się sprawdzi?

- sprzęgło Oldham: http://www.silniki.pl/index.php?site=products&type=SOD13&details=2083

- sprzęgło z tworzywa: http://www.silniki.pl/index.php?site=products&type=306&details=2545

 

Sprzęgło z tworzywa ma najmniejszy otwór 4mm, podczas gdy ośka mikroruchów ma 2,8mm - czy różnicę załatwię śrubami dociskowymi w sprzęgle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.zombi. chodziło o to ze na trzpień od wyciagu po zdjeciu gałki mikroregulacji dal termokurczliwa opaske w celu zwiekszenia jego srednicy a nastepnie na to dal sprzegło helikalne i zacisnał srubą tego sprzegiełka i po sprawie. Fajny pomysł, cos o tym wiem bo to odemnie zakupiony motofocus i sprzegiełko, ja nie wpadłem na taki super pomysł :( i kombinowałem z klejem zapaskudzając trochę mocowanie. Raczej samej termokurczliwej rurki miedzy dwoma osiami silnik/focuser nie dawal bym. tanie są te sprzegła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.zombi. chodziło o to ze na trzpień od wyciagu po zdjeciu gałki mikroregulacji dal termokurczliwa opaske w celu zwiekszenia jego srednicy a nastepnie na to dal sprzegło helikalne i zacisnał srubą tego sprzegiełka i po sprawie. Fajny pomysł, cos o tym wiem bo to odemnie zakupiony motofocus i sprzegiełko, ja nie wpadłem na taki super pomysł :( i kombinowałem z klejem zapaskudzając trochę mocowanie. Raczej samej termokurczliwej rurki miedzy dwoma osiami silnik/focuser nie dawal bym. tanie są te sprzegła.

 

No - a ile się namęczyłem żeby ten klej z tego sprzęgła wydłubać to ho ho ;)

 

Do drugiego zestawu kupiłem sprzęgło idealne - ale Pan Janusz zdążył mi to połączyć rozwierconym kawałkiem miedzi i już tak zostało :) Sprzędło z wobitu leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No - a ile się namęczyłem żeby ten klej z tego sprzęgła wydłubać to ho ho ;)

 

Do drugiego zestawu kupiłem sprzęgło idealne - ale Pan Janusz zdążył mi to połączyć rozwierconym kawałkiem miedzi i już tak zostało :) Sprzędło z wobitu leży.

 

 

Przepraszam za ten klej :( tak mnie korcilo zeby szybko sprawdzic dzialanie ze spapralem, ale tak to jest pospiech nie jest dobrym doradca.

Przy kolejnym zestawie juz nie robie takich kombinacji na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.