Skocz do zawartości

NGC884


dargeo

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że tu nawet pierwsze zdjęcia są lepsze od moich :) ale na prośbę Pawła (Pav1007) wstawiam w ten dział :)

 

AZ-EQ6 GT + Canon7d nie modyfikowany

iso 800 10x250s light + 10bias + 15dark (pożyczone z innej sesji) + 10flat

 

Różne kombinacje NGC884

ngc884v1.jpg

ngc884v2.jpg

ngc884v3.jpg

ngc884v4.jpg

 

i link do katalogu gdzie znajduje się stack z maxima (ngc884.tiff) https://drive.google.com/folderview?id=0BwhZq2GUBxGRMFIyMFBYVXIzTXc&usp=sharing

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki dobry zwyczaj, że wstawiając zdjęcie opisujemy setup, czasy ekspozycji i inne parametry o nazwie obiektu nie wspomnę. :D

Trochę mało kolorowe jak na kolorowe zdjęcie, jakieś takie retro w sepię ..

No i dalej pole nie jest płaskie, w każdym rogu gwiazdki rozjechane.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki dobry zwyczaj, że wstawiając zdjęcie opisujemy setup, czasy ekspozycji i inne parametry o nazwie obiektu nie wspomnę. :D

Trochę mało kolorowe jak na kolorowe zdjęcie, jakieś takie retro w sepię ..

No i dalej pole nie jest płaskie, w każdym rogu gwiazdki rozjechane.

Czasy uzupełnienie ;)

Zdjęcia są podpisane :) NGC884 :)

Maćku rozjechane są bo jak do tej pory nie mam możliwości oddalenia korektora komy od matrycy a przypuszczam, że tam tkwi problem (55mm +/- 1mm)

A co do koloru to nie wiem co zrobić by było go więcej dlatego wstawiam stack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba rzeczywiście jest więcej szczegółów ale jednocześnie pojawia się ziarno na zdjęciu. Zastanawiam się czy to wynika ze zbyt małej ilości materiału czy może znów coś było źle naświetlone? Podobają mi się kolorki Twoich gwiazd :) Może na wieczór opiszę jak ja to robię bo być może gdzieś jest błąd z mojej winy :) (raczej na pewno jest :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest za mały materiału. Jak już będziesz zbierał, to włącz sobie dithering, gdzieś na forum znajdziesz opisane, jak to zrobić w Maximie. Wtedy będziesz mógł zrezygnować z darków.

Tak jak napisałem, nie bawiłem się, żeby zdjęcie ładnie wyglądało, tylko poprawiłem kolorki. Tam jest niefajny gradient, z którym nie chciało mi się bawić. Co do samego balansu, to spróbuj w Maximie użyć Color -> Color Balance. Background to tło, Scaling to balans. Wybierasz "Mouse" i klikasz na gwiazdę, która powinna być biała, przy background to samo, tylko klikasz na tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A biasy masz dobre? Może spróbuj bez nich zestackować. Nierealne wydaje mi się, żeby ten Canon dawał tak fatalne tło. Już mój stary Nikon sobie z tym dużo lepiej radzi.

 

Wtedy będziesz mógł zrezygnować z darków.

Myślisz, że dithering to dobry pomysł w Canonie? Co z ampglow i innymi nierównościami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dithering to (prawie) nic nie kosztujące czasowo narzędzie radzące sobie najlepiej z gorącymi pikselami.

Sugerowałbym także zwiększyć ilość biasów do na przykład 50 - czasowo też niewiele kosztuje, a znacznie skuteczniej usuniesz szum w postaci pionowych pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę stackiem :) Tło nie jest tak tragiczne, jak mi się wydawało, ale jego nierówność i obecność tych pasków jest co najmniej dziwna. Myślę, że materiał jest całkiem poprawny. Zastanawia mnie tylko lekka aberracja chromatyczna, może to efekt uboczny złej odległości do korektora?

ngc884bppps.jpg

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę stackiem :) Tło nie jest tak tragiczne, jak mi się wydawało, ale jego nierówność i obecność tych pasków jest co najmniej dziwna. Myślę, że materiał jest całkiem poprawny. Zastanawia mnie tylko lekka aberracja chromatyczna, może to efekt uboczny złej odległości do korektora?

attachicon.gifngc884bppps.jpg

Fajnie wyszło. Co to za obiektyw? Pytam, bo koma trochę przeszkadza. To pytanie właściwie do dargeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dałeś stack w tiffie a nie fit? Mozesz to wrzucić w jakieś miejsce gdzie nie trzeba się logować np. astrobin?

Bo praktycznie wszystkie pliki były robione w tifie więc i stack jest w tif. To taki mój sprawdzian jak się zachowuje maxim na różnych plikach

 

 

 

Mateusz i Kuba dziękuję za wskazanie w którym kierunku mam iść widzę, że materiał ma spory potencjał.

 

Co do biasów to dorobię jeszcze i flatów też kilka jeszcze zrobię

 

Ogólnie wszystkim dziękuję co się udzielają w temacie :) DZIEKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.