Skocz do zawartości

300D najtaniej..


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze - ja się już nie wypowiadam - lepiej gdyby napisali o tym fachowcy - użytkownicy - Canon 300D versus Canon 10D versus Canon 1D - a nie ja znający zagadnienie wyłącznie z zachodnich recenzji. Po prostu nie widzę zasadniczych różnic między 300D a 10D wartych potężnej dopłaty. A nawet przeczytałem iż sprzedaż 10D spada na rzecz 300D - są widać tego istotne przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze zaczynasz gadac normalnie, wiec nie odpowiem ci, tak jak powinienem, bo faktycznie "scyzoryk" sie otwiera ;), a ... w grobie przewraca.

 

Nie miales z nimi do czyniania, a najtwardziej polemizujesz???

 

Chcesz polemizowac, prosze bardzo - ale konkrety, a nie wydumane imaginacje twojego umyslu:

 

Dlaczego zmienilem na 300D na 10D:

 

1. Body - czesto wyjezdzam, obudowa 300D jest bardzo delikatna. Tylko dotkniesz i juz porysowana. To jest glowny problem obudowy - nie jej kolor, czy plastik. Dochodzi tez kwestia uszczelniania i innych kwestii. Jezeli mamy 10 punktowa skale to 300D tu jest 1, a 10D pewnie 9, 10 i nie ma slowa przesady. Po prostu inne zastosowania. W terenie 10D sprawuje sie totalnie inaczej. Inna sprawa, to ze z dluga L'ka 200 body zaczyna dziwnie sie zachowywac. Nie czuje tu sie komfortu trzymania i ma sie wrazenie, ze obudowa jest "wysilona" na maxa. Ogolnie - z 300D trzeba bardzo uwazac i sie pilnowac. Nie dla kazdego bedzie to problem, dla mnie zaczal juz byc. Gdybym nie mial na 10D - przezylbym. Mam na 10D wiec po co mam sie meczyc?

 

2. Komfort i szybkosc obslugi. Tu takze jest kosmiczna roznica. W sumie to nie wiem, czemu canon zrezygnowal z "kolka". Jezeli ktos uzywal 10D dluzsza chwile, wie o czym mowie. Przepasc! Ustawiam sobie preselekcje przyslony, strzelam fote - jest za jasna, teraz tylko kciukiem przesuwam koleczko i strzelam fotke z korekcja ekspozycji. Bajka, ktora ulatwia zycie i jest juz odruchem. W 300D nie da sie tego tak zrobic. Wiecej zabawy z kursorami - nawet w menu te zakladki to porazka. Trzeba uzywac lewo prawo, gora dol - a to czas, czas i jeszcze raz czas. Chyba, ze ktos woli sie grzebac w aparacie. Ja wole skupic sie na kompozycji, parametrach - nie na aparacie. Takie poczucie daje 10D (1Ds, 1D etc) - po prostu zapominasz o aparacie. Dziala jak twoje przedluzenie reki :)

 

3. Brak MLU - niby jest crack ktory odpala MLU, ale nie dziala to tak jak powinno. W 10D MLU nie tylko podnosi przeslone, ale takze przed strzalem definiuje przeslone. Nie wiem, czy crack to robi w 300D. Trzeba sprawdzic. Jak mozesz przeczytac w innym miejscu mocno sie zainteresowalem macro. W 300D nie masz MLU a Delay ustawiany na 2,4 etc. sek. A to spory problem. Wyobraz sobie, ze ustawiasz aparat "czatujacy" na to, az zwierzak bedzie w odpowiedniej pozie/miejscu - w 10D wciskasz przycisk, wszystko sie ustawia i czekasz, czekasz, - jest akcja pstryk shutter i gotowe. W 300D tego nie zrobisz bo nie masz mozliwosci manualnego sterowanie MLU.

 

4. Ustawianie trybu pomiaru swiatla. Ultra denerwujaca rzecz w 300D. Wszystko chce robic automatycznie, co konczy sie czesto powtarzaniem fotki, a nie zawsze jest taka szansa. Mozna sie nauczyc tej "kretynskiej" inteligencji, ale jednak lepiej miec mozliwosc ustawienia canonoskiego "centralnego" kolka ;)

 

5. AF - tu jest takze duza roznica. Mam wrazenie, ze AF dziala sprawniej i dokladniej. Znacznie lepiej i "czesciej" ostrzy idealnie niz MOJ 300D. Do tego moge dodac denerwujacy AI Focus - cale szczescie, crack pozwala przelaczyc sie na ONE SHOT! Niestety do dzisiaj crack nie umozliwia AF Servo. Mozna rzec - podstawa, jednak w 300D mozna zapomniec. Nauczylem sie pewnego tricku, ktorym za pomoca mozliwosci recznego ostrzenia w trybie auto-focus (obiektywy USM L) mogle oszukac aparat zeby dzialal w trybie servo, jednak czasami sie nie udwalo i niech Andrzej powie, jakie kur... lataly, kiedy beda w Paryzu probowalem cykac ptaki i zmusic aparat do "sledzenia" focusa. Gowno wyszlo, a nerwy kosmiczne. I to jest cos, co powoduje, ze musimy skupiac sie na aparacie, a nie na przyjemnosci focenia.

 

6. Burst 9/3fps - bardzo wazne przy fotkach ptakow w locie, ostatnio takze odkrylem przy portretach. Naprawde mozna uzyskac niesamowity efekt. Do tego 300D nie obsluguje szybkich kart, wiec czasami nie ma sensu kupowac np ULTRA II. 10D oczywiscie je obsluguje.

 

7. Kolejny argument jest taki, ze spostrzeglem, ze wiecej czasu zaczelo mi sprawdzanie i szukanie crackow i tego, czy crack dziala, niz skupienie sie na fotkach. Sam fakt crackowania stal sie juz zbyt istotna czescia "zabawy". Teraz skupilem sie na fotkach. Robie je i nie zastanawiam sie, czy cos dziala, czy nie. Ta roznica warta jest kazdych pieniedzy, pod warunkiem, ze je mamy.

 

Jest tego wbrew pozorom wiele. W realu znacznie wiecej, niz by sie wydawalo z "tabelki".

 

Co najmniej tyle moge napisac po tyg. testow. Na wiecej jeszcze sie nie odwaze, za to widze TY - nie majac w ogole zadnego DSLR'a w dloni juz wydajesz opinie i sady - nawet na temat uzytkownikow. Zastanow sie 5 sek zanim dalej bedziesz prowokowal.

 

Pytasz, dlaczego nie 1D - gdybym mial 50 tys na sprzet foto, to bylby wtedy 1Ds - stac mnie wydac 20 tys na aparat, a wiec jest "tylko" 10D (przypomianam, ze jeszcze potrzebne obiektywy i inne akcesoria).

 

300D wykonal dla mnie zyciowa przemiane. Bylem wrogiem cyforwej foto, cykalem analogiem, a dzieki 300D moglem stosunkowo "niedrogo" pokochac dslr. Ma on swoje ograniczenia, ale to nie aparat robi fotki, a czlowiek. Kazde zabezpieczenia mozna obejsc, o kazdej wadzie zapomniec - takze o brakach. Pytanie tylko, czy jezeli moge "usunac" wszystkie wady i ograniczenia jednym cieciem, nie powienienem tego uczynic? Body wymienia sie czesto - na dlugo zostaje optyka i to do niej dokupuje sie body.

 

10D i 300D to mimo wszystko 2 rozne aparaty i to jest poza polemika. Nikt nie odwazy sie (moze poza toba) powiedziec, ze nie warto przesiasc sie na 10D. Pytanie tylko, czy nas na to stac i to jedyna kwestia. Na 300D nalezy patrzec inaczej. Nalezy sobie uswiadomic, ze za "polowe" ceny, mozemy przy odrobinie wprawy robic takie same fotki jak 10D. I to jest piekne. Ma swoje ograniczenia, ma swoje wady - ale POZWALA na wiele i to jest najwazniejsze.

 

Jezeli ktos ma bardzo ograniczony budzet, to polece mu kupic 300D, a roznice dolozyc na dobre szkla. Prosta logika. Bez sensu jest kupienie 10D i do tego gowniane obiektywy, bo kasy juz brakuje.

 

I jeszcze musze zaprzeczyc twojej oryginalnej teorii, ze niby 10D ma wieksze szumy :) - ma mniejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa sprawa - Canon 300D vs. Canon 10D. A gdyby jeszcze wypowiedział się posiadacz hiper Canona 1D to byłoby już cudownie

 

I jeszcze jedna sprawa - sprawdz prosze, co to 1D! Aparat juz podstarzaly z 4 mpix matryca o lichej jakosci obrazu. Za to body od 1 i burst, przez co swietny do sportu. Ale szczerze mowiac, nie zamienilbym 10D na 1D. Co innego 1D MII, czy 1Ds...

 

A nawet przeczytałem iż sprzedaż 10D spada na rzecz 300D - są widać tego istotne przyczyny.

 

Daj spokoj z takimi argumentami :) Te aparaty to jednak troche inny segment!!! Logiczne jest, ze 300D powinno sie sprzedac tak z 5x wiecej, niz 10D. Dla ludzi, do ktorych 300D jest adresowany, zadna z cech 10D nie ma znaczenia. To u nas ze wzgledu na nasze polskie liche zarobki, b. zaawansowany amator musi kupic 300D. W usa zawsze kupi 10D bez zastanawiania. Nikt nawet w ten sposob nie stara sie porownywac. Tak samo 10D uzywany jest przez profesjonalistow, 300D przez swoje ograniczenia nie bedzie nigdy kupowany w tym segmencie. Przypominam tez, ze zadna redakcja kupujac aparat swojemu pracownikowi nie bedzie zmieniala softu, bo to oznacza utrate gwarancji, a bez cracka aparat jest ultra, bardzo, strasznie ograniczony. Crack u mnie spowodowal kilku tygodniowe przesuniecie decyzji o zmianie aparatu. Mial byc nawet 1D MII, ale dokladnie sprawdzilem, ze nie jest mi potrzebne jego 8 mpix, a wiekszy niz 3 fps burst przezyje - aczkolwiek by sie przydal ;)

 

PS. Tak btw - do astrofoto w tej chwili, kiedy jest crack, roznica miedzy 10D a 300D jest mniejsza, niz do fotek dziennych. Jezeli ktos potrzebuje tylko astrokamere, to nie ma sensu wydawac na 10D. Takze jego mniejsza masa bedzie tu atutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa sprawa - Canon 300D vs. Canon 10D. A gdyby jeszcze wypowiedział się posiadacz hiper Canona 1D to byłoby już cudownie

 

PS. Tak btw - do astrofoto w tej chwili, kiedy jest crack, roznica miedzy 10D a 300D jest mniejsza, niz do fotek dziennych. Jezeli ktos potrzebuje tylko astrokamere, to nie ma sensu wydawac na 10D. Takze jego mniejsza masa bedzie tu atutem.

 

Jesionie, dzięki za fachowe wnikliwe porównanie cyfraków - widzę że Twoja konkluzja jest dokładnie taka sama jaką ja, niby pochopnie i z za dużą pewnością siebie, wyciągnąłem na podstawie zachodnich recenzji.

 

Zatem początkujący w astrofoto nie ma co przepłacać do 10D (/1D/1Ds), praktycznie w zupełności ma to samo w o połowę tańszym 300D po upgrade softu. I jeszcze 300D jest o połowę lżejszy od 10D co też jest nie do pogardzenia. Gdyby jeszcze polska cena EOS 300D była taka jak gdzieniegdzie aktualnie w USA rzędu $700-$750 - mam nadzieję że wkrótce do takiej i u nas spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem początkujący w astrofoto nie ma co przepłacać do 10D (/1D/1Ds), praktycznie w zupełności ma to samo w o połowę tańszym 300D po upgrade softu. I jeszcze 300D jest o połowę lżejszy od 10D co też jest nie do pogardzenia. Gdyby jeszcze polska cena EOS 300D była taka jak gdzieniegdzie aktualnie w USA rzędu $700-$750 - mam nadzieję że wkrótce do takiej i u nas spadnie

 

Dokladnie tak jest! Roznica wynikajaca z mniejszych szumow w 300D nie jest duza, na pewno nie warta doplacenia K zl. Jezeli jednak ktos poza astro uzywa aparatu do normalnego focenia, i ma te dodatkowe tysiace, to warto i jeszcze RAZ WARTO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Wiesz Marcinie z tymi cenami w USA jast i jak unas że cena jest proporcjonalna do jakości, wyrobu, już miałem kupione 10D przez kuzyna w Waszyngtonie (Body za 899 USD super okazja dnia, ograniczona ilość egzemplarzy i takie tam wabiki...)ale coś (ostrzegawczy post Jesiona, stokrotne dzięki mistrzu :notworthy: ) podpowiedziało mi żeby zrobić ciemną klatkę, 3 minuty na ISO 800, jak miał być potem używany przeważnie w astro, jak zobaczyłem nazajutrz w mailu przesłany obrazek z Dark Frame z "Drogą Mleczną" na pół kadru tak szybko prosiłem kuzyna o jego natychmiastowy zwrot i zakup 300D za normalną, sklepową cenę w salonie fotograficznym, dwie przecznice dalej.

Wypchnęli na rynek jak i u nas 10D z serią mocno szumiących chipów i wabili jeleni ich niską ceną, sam jestem tu najlepszym przypadkiem takiego jelenia :evil:

Po tej lekcji pokory udzielonej mi przez prawa ekonomii amerykańskiego rynku wyciągnąłem odpowiednie wnioski i grzecznie czekam na pełnowartościowe 300D za 799USD bez całej tej otoczki superpromocji wokół super bubla :salu:

 

Ps. przypomniało mi się tu na szybko stare dobre polskie przysłowie:

 

Głupich nie sieją, sami wschodzą a chytry zawsze dwa razy traci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak cena jest ponizej logiki to faktem jest, ze ci nie gra...

 

Do MarcinaL - widze, ze znowu siejesz nieprawdziwe informacje. Nie bylo u Canona zadnej obnizki cen, a to ze w PL niektorzy zaczeli sprzadawac taniej oznacza tylko to, ze kurs zlotowki do dolara jest najnizszy od 6 lat!!! Czyli 300D wychodzi ci za max 2800 :). Jezeli ktos sie szykuje do zakupu to w tej chwili USA dla polakow to raj cenowy - nie tylko na foto.

 

Sama roznica miedzy 300D a 10D zawsze utrzymywala sie okolo 50%, wiec nie wiec, czym sie zachwycasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak cena jest ponizej logiki to faktem jest, ze ci nie gra...

 

Do MarcinaL - widze, ze znowu siejesz nieprawdziwe informacje. Nie bylo u Canona zadnej obnizki cen, a to ze w PL niektorzy zaczeli sprzadawac taniej oznacza tylko to, ze kurs zlotowki do dolara jest najnizszy od 6 lat!!! Czyli 300D wychodzi ci za max 2800 :). Jezeli ktos sie szykuje do zakupu to w tej chwili USA dla polakow to raj cenowy - nie tylko na foto.

 

Jesionie NIE NAPISAŁEM NIGDZIE O OBNIŻCE U CANONA JAKO TAKIEJ TYLKO O OBNIŻKACH I U NAS (następcza) I NA RYNKU W USA (już wcześniejszych - ok.$900 jak pisał też Janusz). PO CO ZATEM TA WPROWADZAJACA W BŁĄD I DENERWUJĄCA WSTAWKA O NIBY NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJACH ODE MNIE - CZYŻBY CI BYŁO ŻAL ŻE PRZEPŁACIŁEŚ ZA EOS 10D JAK TERAZ NOWY JEST ZA 5900zł, A JA NIESTETY PIERWSZY O TYM DONIOSŁEM? NIEŁADNIE JESIONIE ATAKOWAĆ "POSŁAŃCA" Z HIOBOWĄ WIEŚCIĄ... TRZEBA BYŁO POCZEKAĆ TE KILKA DNI JAK ROZSĄDNIE RADZĘ A NIE RZUCAĆ SIĘ NA NOWĄ ZABAWKĘ BEZ SPRAWDZENIA CEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, skad

CZYŻBY CI BYŁO ŻAL ŻE PRZEPŁACIŁEŚ ZA EOS 10D JAK TERAZ NOWY JEST ZA 5900zł, A JA NIESTETY PIERWSZY O TYM DONIOSŁEM?

Nie no, ty sie chyba nigdy nie zreformujesz :lol:

 

A mówiłem że ceny z dnia na dzień polecą w dół jak w USA:

 

To o czym ty mowiles, to obnizki wynikajace z jakis reakcji rynkowych (popyt, nowe modele, etc.). Tu nic takiego sie nie stalo, a jak przewidziales tak dokladnie umacnianie ZL, to ja ciebie od razu zatrudniam jako doradce-wrozke :)

 

Nie mozna kursu $ brac pod uwage, kiedy krzyczy sie "a mowilem ze cyfrowki stanieja"!!! To inna bajka i jak zwykle nie dostrzegasz subtelnej roznicy.

 

Pomijajac smieszne meritum, skad w ogole wiesz ile zaplacilem i jakie to w ogole ma znaczenie?

 

PS. Opanuj sie, bo widze, ze wracasz do "standardu" - i nie KRZYCZ na mnie "wielkimi literami" :lol: Zacznij sie zastanawiac, nad tym co piszesz. Przeczytaj jeszcze raz, co do ciebie napisalem i lepiej bedzie, jak nastepnym razem sie powstrzymasz od komentarza, ktory poza "prywata" nie wnosi nic do watku.

 

PS2 - Janusz zwrocil ci tez uwage na wazny fakt - nie kupuje sie, tam gdzie najtaniej! Najlepiej kupowac cos po cenie sredniej, nie najtanszej. Ale to tylko mala dygresja - po prostu wieksze ryzyko, wiecej mozna stracic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama roznica miedzy 300D a 10D zawsze utrzymywala sie okolo 50%, wiec nie wiec, czym sie zachwycasz.

 

Wcale nie - vide choćby dzisiejszą cenę w Komputroniku który jeszcze nie obniżył jak widać cen http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=296:

 

EOS 10D: 9060,- zł

 

EOS 300D "goły": 5118,- zł

 

Czyli różnica in plus 10D prawie 80% więcej niż 300D a nie jak mylnie piszesz "zawsze utrzymywala sie okolo 50%".

 

PS. Jesionie chodziło mi o wyraźne napisanie drukowanymi literami o co mi DOKŁADNIE chodzi a nie o żadne "krzyczenie" na Ciebie - po prostu nieprawidłowo to odebrałeś. Wiadomo że cała sztuka polega na tym aby kupić niedrogo i zarazem nieźle. A komentarz Janusz w podtekście dał też ciekawy w stosunku raczej też do Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesionie chodziło mi o wyraźne napisanie drukowanymi literami o co mi DOKŁADNIE chodzi a nie o żadne "krzyczenie" na Ciebie - po prostu nieprawidłowo to odebrałeś.

 

PRZECZYTAJ SOBIE SAVOIR-VIVRE PISANIA W NECIE STARSZY OD SAMEGO NETU, BO SIĘGAJĄCY CZASÓW BBSÓW A POTEM WRÓĆ I PISZ NA FORACH A NIE ZACHWUJ SIE TU BEZ KULTURY.

 

WTEDY SIĘ MOŻE DOWIESZ, ŻE PISANIE KAPITALIKAMI TO JEST KRZYK!!!!!!!!!

 

SŁOMA Z BUTÓW WYSZŁA PANU DOKTOROWI!!!!!

 

ps. trudno się było domyśleć, że chodzi o 5118/9060=56% baardzo trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Marcinie, jeśli dla Ciebie cena 5118 z ceny 9060 to 80 % taniej to naprawdę gratuluję skończenia podstawówki chyba jedynie z mocno partyjnymi plecami bo innej możliwości nie widzę :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, jeśli dla Ciebie cena 5118 z ceny 9060 to 80 % taniej to naprawdę gratuluję skończenia podstawówki chyba jedynie z mocno partyjnymi plecami bo innej możliwości nie widzę  :lol:  :lol:  :lol:

 

Januszu drogi czy Ty już liczyć nie umiesz? Matko jedyna...

 

9060 jest o ok. 80% (w zaokragleniu, dokładniej 77%) droższe od 5118, inaczej mówiąc jest to ok. 180% (dokładniej 177%) z bazowej liczby 5118 - sprawdź a potem się (mądrzej) wypowiadaj bo sobie wstyd przynosisz! I to taki spec od optyki którego tak lubię... Czyżbyś poza językiem polskim miał problemy z 4 podstawowymi działaniami? Ojejku...

 

PS. Dobra Jesionie&McArti, niepotrzebne te wielkie litery, można oczywiście wyjaśniać wszystko i bez tego, przyznaję i kajam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Dobra Jesionie&McArti, niepotrzebne te wielkie litery, można oczywiście wyjaśniać wszystko i bez tego, przyznaję i kajam się.

 

Przyjmuje :)

 

Tak btw - do kazdej roznicy cen mozna podejsc dwojako - albo cos jest drozsze 100%, albo tansze 50% :). Ten trick stosuja czesto media - zaleznie od potrzeb, mowiaz, ze polacy przegrali przetarg, bo oferta konkurencji byla 40 % z hakiem tansza. To brzmi inaczej, niz "nasza oferta byla prawie 2x drozsza" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby napewno jest to ten sam wątek który zacząłem na temat nieco niższej ceny Canona 300D?

 

No tak - trzeba teraz dokladnie wyliczyc, ile procent 10D jest drozszy od 300D, a nastepnie o ile procent 300D jest tanszy od 10D :);) Wtedy bedziesz wiedzial, czy warto 300D kupic, czy jeszcze 3 lata zaczekac, az...

 

A tak powaznie - jak ktos ma znajomych w stanach to niech natychmiast kupuje $ i wysyla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby napewno jest to ten sam wątek który zacząłem na temat nieco niższej ceny Canona 300D?

 

No tak - trzeba teraz dokladnie wyliczyc, ile procent 10D jest drozszy od 300D, a nastepnie o ile procent 300D jest tanszy od 10D :);) Wtedy bedziesz wiedzial, czy warto 300D kupic, czy jeszcze 3 lata zaczekac, az...

 

A tak powaznie - jak ktos ma znajomych w stanach to niech natychmiast kupuje $ i wysyla :)

Muszę przyznać że te wiliczenia sa strasznie ciekawe ale mam je gdzieś bo kupiłem w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby napewno jest to ten sam wątek który zacząłem na temat nieco niższej ceny Canona 300D?

 

No tak - trzeba teraz dokladnie wyliczyc, ile procent 10D jest drozszy od 300D, a nastepnie o ile procent 300D jest tanszy od 10D :);) Wtedy bedziesz wiedzial, czy warto 300D kupic, czy jeszcze 3 lata zaczekac, az...

 

A tak powaznie - jak ktos ma znajomych w stanach to niech natychmiast kupuje $ i wysyla :)

Muszę przyznać że te wiliczenia sa strasznie ciekawe ale mam je gdzieś bo kupiłem w Polsce.

Podpisuję się pod ostatnim zdaniem w całej rozciągłości :Beer::Beer: :mrgreen:

Można kupić w Polsce jeszcze taniej ale wtedy firma , gwarncja na Polskę pozostają niewiadomą.

Wolę mieć na fakturę i w ręku gwarancję ( rękojmię) niż trochę tańszy sprzęt.

Komfort psychiczny też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Przeczytalem caly ten nerwowy watek i nasunelo mi sie pytanie.....

 

Januszu.....ile wyniesie clo (i ewentualne inne oplaty) za tego 300D :?:  

 

Przepraszam jesli nie ma temat  :salu:   :guiness:

witam

nawet jak cena będzie atrakcyjna to w razie korzystania z naprawy gwar która jest tylko w USA może być to kosztowny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekawy, czy te naprawy gwarancyjne aparatów CANON-a są takie istotne. Używam tradycyjnych lustrzanej tej firmy od lat i nigdy żadnych problemów. W sumie - gwarancja trwa najczęściej rok. Jeśli sprzęt jest solidny (czasem można to utożsamić z markowością ale nie każdej marki) - awaria w ciągu pierwszego roku poprostu NIE ZDARZA SIĘ. A potem jest już po gwarancji. Może niektórzy pamiętają polskie samochody z tzw. reżimu POL-MOTa - ile to razy się toto naprawiało na gwarancji. Kupiłem wtedy Peugeota trzyletniego co miał na zegarze 50 000 km - jeździłem trzy lata bez żadnej potrzeby naprawiania. A był BEZ GWARANCJI! :Cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.