Skocz do zawartości

300D najtaniej..


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

.... "Co nagle to po diable" - a przysłowia są mądrością narodów.

 

 

Ależ ja sie w 100% zgadzam z Tym wszystkim co napisałeś.

To po prostu jest kwestia priorytetów. Dla każdego taki moment jest indywiudualny i nie należy generalizować.

 

Dlatego to o czym Ty bedziesz myślał za rok ja rozważam juz teraz :)

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez rozwazam zakup 300D, niestety po ostatnich nieoczekiwanych wydatkach i nadchodzacych zwiazanych z zakupem nowego montazu i teleskopu, moze zdazyc ze tego modelu juz nie bedzie w ofercie :shock: . Dlatego rozwazam tez zakup dedykowanej kamery w cenie zblizonej do 300D, lub sprzetu z drugiej reki sprowadzonego z zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przecież "artykuł pierwszej potrzeby".
hmm ... teleskop też nie jest takim artykułem ale mamy takie hobby i ciężko zarobione pieniądze wydajemy na rzeczy a dla osób postronnych jesteśmy wariatami i dziwakami w dodatku pewnie snobami do kwadratu :wink:

ps. Uff dobrze, że sklep jednak działa :D

 

Oczywiście, zgadzam się Darku i Dave w 100%, ciągle słyszę nawet od bliskich ironiczne np. "może kupisz jeszcze jedną lornetkę" etc. Chodzi o to aby te ciężkie kilka tysięcy wydać rozważnie, przemyślanie i w dobrym momencie. Np. wg mnie początkujący astrofotograf wręcz nie powinien zaczynać od drogiej lustrzanki cyfrowej za ok. 5 tys.zł, a raczej "pobawić" się prostym radzieckim Zenitem z "mechanicznym" czasem B czy webcamerką CCD za parę stów... i tak od razu nie zrobi dobrych zdjęć nawet za pomocą EOS 300D a "warsztatu" mozna się spokojnie nauczyć na czymś stokroć tańszym... a na lustrzankę cyfrową DSLR np. Canon EOS 300D przyjdzie czas później i to jak już będzie mam nadzieję znacznie tańszy... ot taka moja filozofia, mam nadzieję słuszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się jak jeszcze miałem zenita z 15 lat temu, a po 7 latach używania Canona EOSa 300 nadszedł dla mnie czas by dodać literkę D na końcu.

Nie ukrywam że prawdopodobnie więcej będę robił zdjęć dziennych (chmury) a po zakupie kiedyś dobrego montażu i nocnych.

Zresztą filmy i wywołanie kosztują mnie ponad 2000 zł rocznie więc będzie to wydatek który mi się zwróci przed upływem dwóch lat.

Początkujący także szybciej nauczy się dobrze fotografować bo narobi tysiąc fotek a jeśli jedna wyjdzie mu dobra to będzie sukces, przeliczmy ile by to kosztowało tradycyjnie. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, przy kilku tysiącach klasycznych fotek pełna zgoda, ale napisałem też powyżej o taniej cyfrowej webcamerce CCD za parę stów - tym początkujący też może się nauczyć i to bez kosztów wywoływania zdjęć etc. nieprawdaż? Byleby tylko miał komputer z USB i pamięcią masową do plików z fotkami... i można robić tysiące fotek nie wydając ok. 5. tys. zł na starcie na 300D a zaledwie parę stów na kamerkę do już posiadanego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więć może kupić tani aparacik 3 Mpiksele i też mu wystarczy ,po prostu jeden woli kompakt inny lustrzankę a jeszcze inny webkamerkę.

Podobnie jak są wsród nas wyznawcy refraktoryzmu ,reflektoryzmu czy maksutozmu :mrgreen: ( o dualizmach nie wspomnę :wink: )fuj ale z nas zboczeńcy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No chyba że ktoś naprawdę ma za dużo pieniędzy które mu już "uszami wyłażą" i rzuca się snobistycznie na każdą nowość dla szpanu, ale naprawdę to nie świadczy dobrze o takim człowieku."

 

Uwazaj z takimi zwrotami, bo niestety daleko im do rzeczywistosci. Jezeli ja teraz zamienilem 300D na 10D to kim jestem? Nie mierz kazdego swoja miara, i to ze tobie wystarczy ZRT + webcam, to nie znaczy, ze ktos inny nie ma sobie inwestowac w APO + DSLR. I uwierz na slowo, ale nie ma to wiele wspolnego ze snobizmem.

 

Jeste jeszcze jeden wazny aspekt. W foto DS webami wejda tylko najtwardsi wyjadacze, bo to wyjatkowo upierdliwa i "pod prad" metoda. Latwo zobaczyc, jaki procent ludzi majacych webcamerki jest w stanie robic nimi fotki nieba, a jaki procent DSLRowcow? Robienie fotek webcamem wymaga wielkiego poswiecenia i tracenia 90% cennego czasu na rzeczy, ktore normalnie moglbym wykorzystac na cos bardziej pozytecznego.

 

Czasami mam wrazenie, ze dla ciebie Marcinie ten jakze wazny czynnik zupelnie nie istnieje. Ja czesto place "wiecej" za rozwiazania, ktore w efekcie oszczedzaja moj czas, bo np. stracona godzina nad kolimowaniem lornetki, czy stracona godzina nad psujacym sie autem, jest dla mnie zbyt kosztowna.

 

Poza tym, komicznie brzmi twoje stwierdzenie, ze ktos kto kupi 300D tzn. ze mu kasa uszami wylazi i zle o nim swiadczy. Dawno nie slyszalem czegos takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, obawiam się że kompletnie mnie nie zrozumiałeś. Jeśli zawodowo czy ultra dobrze amatorsko chcesz robić coś super na topie nawet np. do National Geographic - to oczywiście kupuj nawet profesjonalny Canon 1D jak Cię stać - to dopiero byłby "skok" z 300D - dlaczego tak nie zrobiłeś? Co do oszczędności czasu - oczywiście zgadzam się.

 

Mówiłem raczej o wypadku gdy ktoś kompletnie nie znający się na rzeczy od razu szasta bezmyślnie szmalcem na DSLR aby od razu być np. najlepszym (wg mnie amatorem - snobem) np. na swoim osiedlu (a efekty będą i tak mizerne bez odpowiedniego doświadczenia i wyczucia "idei"). Chyba czegoś takiego nie popierasz Adamie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Marcinie :shock: zrozum wreszcie że dla każdego finansowy punkt startowy w astrofoto jest różny, dla jednego to będzie 40 zł za ścioranego ale jeszcze działającego Zenita , dla drugiego 400 zł za nowego Weba a dla jeszcze innego to będzie 4 tysiące za cyfrzaka i jest to zupełnie normalne w zdrowym, zróżnicowanym społeczeństwie, nie możesz każdego mierzyć wedle własnej, naukawej miary :wink:

 

Ps. Znajomi którzy Ci mówią "kup sobie jeszcze jedną lornetkę" mają niezłe poczucie humoru ale nie bierz ich więcej na poważnie :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Dla laika właśniie może sie tak wydawać ale profesjonalista od astrofoto zdaje sobie sprawę że detektor to najwyżej 1/4 ceny całego zestawu, cena teleskopu z płaskim polem na sztywnym i dokładnym montażu paralaktycznym to dalsze 3/4 dobrej inwestycji w astrofoto :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem raczej o wypadku gdy ktoś kompletnie nie znający się na rzeczy od razu szasta bezmyślnie szmalcem na DSLR aby od razu być np. najlepszym (wg mnie amatorem - snobem) np. na swoim osiedlu (a efekty będą i tak mizerne bez odpowiedniego doświadczenia i wyczucia "idei"). Chyba czegoś takiego nie popierasz Adamie?

 

Gadasz glupoty - czy jak ktos ma pieniadze, to ma kupowac najtansze rzeczy? Po cos te pieniadze sie zarabia, wiec dlaczego zmuszasz kazdego, aby pierwszy samochod to byla syrenka za 400? Jak zarabia 2 mln $ rocznie, to niech od razu kupi ferrari!!! Czy musi byc znawca samochodow, zeby kupic sobie drogi samochod? Why not... ?

 

Kazdy wydaje tyle ile moze, a glupota jest kupowac drozszych rzeczy, niz te na ktore cie stac. I to jest wazne, a nie to, jak kogos stac i chce zaczac od razu od SBIGa za 10 tys$. Jak sie nie ma miedzi, to sie na dupie siedzi... stare i dobre przyslowie, ale jak kogos stac, to sobie moze kupowac i nam nijak takich nazywac snobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz glupoty - czy jak ktos ma pieniadze, to ma kupowac najtansze rzeczy? Po cos te pieniadze sie zarabia, wiec dlaczego zmuszasz kazdego, aby pierwszy samochod to byla syrenka za 400? Jak zarabia 2 mln $ rocznie, to niech od razu kupi ferrari!!! Czy musi byc znawca samochodow, zeby kupic sobie drogi samochod? Why not... ?

 

Adamie przecież to powyżej też dokładnie piszę więc po co te wstawki o "głupotach", to raczej Tobie się coś myli - przeczytaj najpierw uważnie:

"Adamie, obawiam się że kompletnie mnie nie zrozumiałeś. Jeśli zawodowo czy ultra dobrze amatorsko chcesz robić coś super na topie nawet np. do National Geographic - to oczywiście kupuj nawet profesjonalny Canon 1D jak Cię stać - to dopiero byłby "skok" z 300D - dlaczego tak nie zrobiłeś? Co do oszczędności czasu - oczywiście zgadzam się.".

 

Lepiej Adamie napisz dlaczego zamieniłeś 300D na w zasadzie podobny 10D - to chyba nielogiczne posunięcie - a nie jak już od razu na polecany ultraprofesjonalny o niebo lepszy Canon 1D jak Cię było stać? Wg mnie zamiana na właściwie to samo i to na bardziej szumiący 10D to trochę bez sensu. Sam, jak już, raczej dozbierałbym do 1D jakbym się decydował przesiadać z 300D na najlepszego dostępnego na rynku cyfraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kompletnie nie znający się na rzeczy od razu szasta bezmyślnie szmalcem na DSLR aby od razu być np. najlepszym (wg mnie amatorem - snobem) np. na swoim osiedlu (a efekty będą i tak mizerne bez odpowiedniego doświadczenia i wyczucia "idei").

 

To może konkretnie do kogo to mówisz kto tu jest tym snobem co sie niezna i kupuje :roll:

Albo komu to grozi KONKRETNE NICKI!!!!

 

Jeżeli znasz temat z autopsji to gratuluje towarzystwa jakie sobie dobrałeś ale daruj sobie strofowanie ludzi z forum bo może ktoś wpadnie znowu na pomysł oddelegowania cię ze swoimi uwagami tam gdzie już byłeś.

 

Bo twoje uwagi "ogólne" są poprostu chamskie i jeżeli tego nie rozumiesz to uwierz mi.

 

ps. poco kupiłeś noktowizor czy jest ci potrzebany do pracy zawodowej czy jesteś poprostu snobem do chwalenia się na forum, że kupiłeś coś zupełnie nie do astro za 890zł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. poco kupiłeś noktowizor czy jest ci potrzebany do pracy zawodowej czy jesteś poprostu snobem do chwalenia się na forum, że kupiłeś coś zupełnie nie do astro za 890zł  :roll:

 

McArti nie przeginaj i znowu nie zaczynaj awantur pieniaczu (w jak zwykle niegramotnej formie), chyba nie będziesz radził początkującemu zbierającemu grosz do grosza zakupu Canona EOS 300D na start jeśli w ogóle na to kiedykolwiek dozbiera. Chyba jednak lepiej w tej sytuacji poradzić niedrogiego Zenita albo webcama.

 

A jak kogoś nawet początkującego "na starcie" stać na sprzęt hi-tech bo ma tatusia Gatesa albo Kulczyka - niech puszcza szmal jak ma go jak lodu, ale to naprawdę nie gwarantuje extra fotek jak słusznie pisze Adamo. Trzeba miec jeszcze wiedzę, doświadczenie, wyczucie etc. i przede wszystkim zdrowy rozsądek.

 

Co do noktowizora Yukon NV MT3 przeczytaj zaskakującą konkluzję mojej "mini-recenzji" w Hyde Parku - pewnie go wezmę jako egzotyczny szukacz do lornety 22x100 na Kudłacze. Sam się temu efektowi w astro dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo zobowiązany, gdybyś skończył z chamskimi przymiotnikami wobec mnie. Od twojego ponownie niechlubnego powrotu nie używam wobec ciebie określeń personalnych więc żądam tego samego.

 

Nie jestem twoim kolegą i więcej szacunku dla ludzi do których mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti ja Cię szanuję, tylko boleję nad twoją napastliwością i to w niegramotnej formie. Rzeczywiście, towarzystwo kolegów w jakim się obracam jest raczej inne. A może wypowiesz się merytorycznie co do rzeczonych cyfraków - ja poradziłem najlepiej jak umiem - a Ty zbaczasz niepotrzebnie z tematu. Jaki jest np. sens zamiany z Canona 300D z dwukrotną dopłatą do Canona 10D? Czy dodatkowe prawie 5 tys. zł. na bardziej szumiący 10D z trwalszą metalową obudową jest wg Ciebie tego warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz być pewien, że zareaguje na każde twoje chamskie zachowanie, z użyciem wysoce niemerytorycznych słów: SNOB, LAMER, BUFON itp.

 

[ Add: 13 Lip 2004 22:38 ]

bo na tym forum TAKICH LUDZI Z ZAŁOŻENIA NIEMA! ROZUMIESZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie ! Weż poprawkę na czasy w jakich żyjemy. Jeśli ktoś ma ochotę kupić sobie Cann 1D o którym piszesz, a potem zrobić jedno zdjęcie i wywalic go na śmietnik, to jego sprawa i nie wolno oceniać takiego zachowania pejoratywnie. Dziś każdy robi ze swoimi pieniędzmi co tylko mu się żywnie podoba. No chyba, że zrobisz zastrzeżenie, że oceniasz to w kategoriach moralnych.

 

A McArtiego od pieniaczy nie wyzywaj, bo Cię personalnie nie atakował, tylko żądał konkretów, a Ty z pieniaczami wyskakujesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę lepiej dla tego Forum byłoby gdybyś McArti wypowiadał się wyłącznie merytorycznie - choćby na wyżej postawione pytanie - bo to by coś wniosło do naszej wspólnej skarbnicy wiedzy, a Twoje awantury z pewnością nie.

 

Oskarze zgadzam się w 100%. Ale w kategoriach moralnych to naprawdę niedobrze świadczy - przecież aparat np. Canon 1D to praca wielu ludzi i trzeba to szanować a nie niszczyć. To nie jest sprawa tylko jakichś papierków - wynalazków Fenicjan a podejścia do pracy i myśli ludzkiej.

 

To ciekawa sprawa - Canon 300D vs. Canon 10D. A gdyby jeszcze wypowiedział się posiadacz hiper Canona 1D to byłoby już cudownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.