Skocz do zawartości

Hihoty, Serce i Dusza


swobodny

Rekomendowane odpowiedzi

Super kadr.

Przeliczyłem że to w sumie około 97 minut. Można wiedzieć jak sobie radzisz z powtarzalnością kadrowania na Astrotrack`u?

 

Aparat siedzi na głowicy kulowej z funcją panoramy. Po skończonym przebiegu nie ruszam głowicy, tyko ją obracam i po 2-3 kontrolnch strzałach jestem najwyżej kilka pixeli od poprzedniego kadru.

W tym przypadku nie było to potrzebne, zdjęcie zrobione na jednym przebiegu (max ok. 2h).

 

 

Nie masz wrażenia jest to nieco zbyt niebieskie?

 

Być może, mam kiepską matrycę w laptopie. Nie podejmuję się korekty dopóki nie zasiądę przed PC, inaczej bo byłby strzał w ciemno.

Szczyty histogramów są wyrównane, powinno być miare OK, ale wiadomo - oglądamy zdjęcia, nie histogramy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co Loki pokazał dzisiaj (Irysa) aż wstyd pokazywać coś innego, ale zrobiłem to jeszcze raz:

 

Hihoty-Serce-i-Dusza-podejscie-2l.jpg

 

Dzięki wszystkim za uwagi.

Separacja tła od gwiazd w takich gęstych polach to ciężka sprawa, ja ciągle walczę ze wszystkim na raz, starając się zachować równowagę.

Z tym kolorem to mam wątpliwości, prawa strona wydaje się bardziej niebieska bo tam mamy nieograniczony wgląd w głąb Drogi Mlecznej (i mnóstwo młodych, niebieskich gwiazd), podczas gdy lewa strona jest zdominowana przez ciemne mgławice. Zdjęcie było robione w czasie gdy Kasiopeia była wysoko, więc myślę że takie gradienty po prostu tam są.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilekroć próbowałem separacji w szerokich kadrach z gęstymi polami gwiazd, kończyło się to fiaskiem. Nie wiem, czy da się w ten sposób obrabiać wide filedy. Mam 20 klatek Kasjopei zrobionych ostatniej nocy, zanim zaparował obiektyw (nie mam grzałki na drugim zestawie), podszedłem do obróbki i skończyło się fiaskiem. To w sumie tyle samo materiału co tutaj - 6 tys. sekund.

Ćwicząc Łabędzia i Cefeusza nauczyłem się, że jeśli w kadrze jest kilkadziesiąt tysięcy punktów, obróbka może się po prostu nie udać. Szczególnie jeśli to jasny obszar Mlecznej Drogi.

Doradzić mogę jedno. Próbuj aż do skutku. Czasami podchodziłem do obróbki po kilkanaście razy, zanim udało mi się coś wymodzić. Trzymam kciuki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.