Skocz do zawartości

Ciemne w Byku


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio tam grasowałem troszkę. Fajna fotka, szerokie pole ma swój urok ale detal też :)

Tak pamiętam, pogoda zniknęła, gdy w listopadzie miałem zamiar tam uderzać. Teraz wiem dlaczego wybrałeś taki kadr. Sam widzisz że mozaika Twoim setupem tego obszaru to praca na lata ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny. Canon jest passe :) - chłopaki tutaj chwalili jakiegoś nowego z 100 lub 135mm.

Szukam jakiegoś bardzo dobrego 50mm... może ART od Sigmy ? Canon w każdym jego wydaniu 50mm raczej mnie nie pociąga.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson, zamiast tych trzech obiektywów to juz lepiej chyba zainwestować w któraś wersje 70-200 Canona. Zyskujesz większa elastyczność, extra 70mm i mniej gratów. Loki wymiata tym obiektywem.

 

Marcin, ciekawy temat, dzieki za nowa inspiracje. Fotografowałes w Bieszczadach czy gdzieś bliżej? Zastanawiam sie jakie niebo pozwala na takie kadry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze masz podgląd na mój filesystem ! No dobra następny Cefeusz w takim razie.

Sesja robiona ostatnio gdy wybrałem się na kometkę. Niebo myślę że bardzo dobre , a takie przynajmniej było o zachodzie, ale nie wiem ile LP dawało bo nie było mgły więc każdy mógł świecić po niebie :/

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 70-200 Canona to tylko w wersji II czyli najdroższej. Jest doskonała, ale należy się spodziewać zarówno komy na rogach jak i delikatnej aberracji. Astro jest bezlitosne dla szkieł. Dlatego przerzuciłem się na 100-tkę macro. Nie ma jak stałka. 70-200 już dawno w astro nie pracowała.

 

A propos po byku Byka, to miał być mój następny kadr, ale potem przyszły niepogody, zmiana lapka, przerażający nawał pracy i sprzęt się kisi. Wszystkie astro plany szlag trafił tej zimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się ten obiektyw, ale na razie mając 100 mm i 200 mm Canona, nie chcę się zbytnio nakręcać. Chłopaki zachwycali się nowym manualnym Samyangiem 135mm.

 

mi też się marzył ale ...

Też czytałem o 135ce Samyanga, co prawda bez AF ale jeśli tylko do astro to moze być prawdziwa niespodzianka.

 

W końcu canonowski tele ma już prawie 19 lat i rozdzielczością przy pełnej dziurze na cyfrze nie zachwyca jak nowości innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem wersję opisaną do pierwszego: http://astropolis.pl/topic/47762-ciemne-w-byku/?p=563462

Mała uwaga. Nie oznaczałem wszystkich które znalazłem w swoich źródłach bo opis zrobiłby się nieco zagmatwany ( podobnie jak to ma miejsce np w konstelacji Orła). Z drugiej strony oznaczenia są niejednoznaczne i część wyraźnie oddzielających się ciemnych mgławic wychodzi jakby była częścią czegoś słabszego lub nawet bez oznaczenia chociaż widać je jak byk :). Byś może to pozostałości po analogowej metodzie oznaczania ciemnych mgławic gdzie ciężko było o odpowiednie kontrastowanie lub odseparowanie od szumów. Jeśli ktoś chciałby być precyzyjny to odsyłam do zatwierdzonych opracowań ciemnych mgławic jeśli takowe są.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.