Skocz do zawartości

M27


pieg

Rekomendowane odpowiedzi

całej nocy poświęcić nie moge niestey ale przez najbliższe 3 noce postaram się zbierać 1.5 - 2 h materiału każdej nocy.

Dalej utrzymujesz że 60 sek, czemu nie dłużej?

Mówimy o Ha-Alpha?

Edytowane przez pieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj udało się uciułać 45 x 120 sek ale po selekcji zostało 34 do składania.

 

Seeing był bardzo dobry: 1.4" - 1.6", więc spróbowałem ditheringu i składania drizzlem.

Pierwszy raz używałem maxima do tego więc leciałem na standardowych ustawieniach:

Dither - Max Deviation (pix): 2

Drizzle- Drop Size: 50, Enlarge Image: 200%

 

Jak możecie podpowiedzcie jakie ustawienia są optymalne.

 

34 x 120 sek, HaAlpha 7nm

Group1_200_3.jpg

Edytowane przez pieg
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyszło, gdybyś jeszcze mnie posłuchał i zrobił 60tki :P Nie skupiaj się w tej chwili na łapaniu słabych rejonów otoczenia, obecnie podstawowe zadanie to najlepszy obraz jasnych partii mgławicy.

 

Możesz powiedzieć skąd przy takim sprzęcie konieczność jakiejkolwiek selekcji ? Zwłaszcza przy tak małym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyszło, gdybyś jeszcze mnie posłuchał i zrobił 60tki :P Nie skupiaj się w tej chwili na łapaniu słabych rejonów otoczenia, obecnie podstawowe zadanie to najlepszy obraz jasnych partii mgławicy.

 

Możesz powiedzieć skąd przy takim sprzęcie konieczność jakiejkolwiek selekcji ? Zwłaszcza przy tak małym czasie.

 

Były momenty szczególnie pod koniec gdzie seeing już nie był taki fajny więc fotki wyleciały ze stackowania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :)

 

A ja cały czas mam w pamięci to foto http://astropolis.pl/topic/45303-zagadka-w-dwoch-filtrach/

 

mam zamiar w tym roku spróbować choć w walce na filtry wąskopasmowe raczej z Tobą nie mam szans nawet na jasnej M27, apertura swoje robi, ale spróbować nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :)

 

A ja cały czas mam w pamięci to foto http://astropolis.pl/topic/45303-zagadka-w-dwoch-filtrach/

 

mam zamiar w tym roku spróbować choć w walce na filtry wąskopasmowe raczej z Tobą nie mam szans nawet na jasnej M27, apertura swoje robi, ale spróbować nie zaszkodzi :)

 

No aperture 1.3 metra w "kretyńskich" górach ciężko będzie pokonac;)

 

Dociułałem troche materiału dzisiaj, niestety tylko 44 x 62 sek ( ;) ).

Fotka z samych 60 sek i połączona z ostatnią fotką ze 120 sekundowych zdjęć.

m27_60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproszę jeszcze w tej skali i będzie pozamiatane :)

 

http://astrofotografia.republika.pl/planetary_nebulae/images/M27ASI.jpg

Czy do tego zdjęcia stosowałeś jakiś filtr? - Na Twojej stronie nie ma żadnej informacji a zaciekawiła mnie jedna rzecz. Zauważyłem że na Twoim zdjęciu -miej-więcej na 1 godzinie przy krawędzi mgławicy są 3 gwiazdy. Ja zrobiłem canonem zdjęcie i u mnie po jednej z nich prawie nie ma śladu. SW150/750, barlow 2xSW, C450dmod +chłodzenie, 40x60s ISO1600. Montaż ATM. Oryginalna skala około 0,6"/pixel rozciągnięte do rozmiarów Twojego zdjęcia.

M27-k2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie do postu powyżej

Robi się świetne foto pieg, warto uzbierać z 300-400 klatek.

 

Czy do tego zdjęcia stosowałeś jakiś filtr? - Na Twojej stronie nie ma żadnej informacji a zaciekawiła mnie jedna rzecz. Zauważyłem że na Twoim zdjęciu -miej-więcej na 1 godzinie przy krawędzi mgławicy są 3 gwiazdy. Ja zrobiłem canonem zdjęcie i u mnie po jednej z nich prawie nie ma śladu. SW150/750, barlow 2xSW, C450dmod +chłodzenie, 40x60s ISO1600. Montaż ATM. Oryginalna skala około 0,6"/pixel rozciągnięte do rozmiarów Twojego zdjęcia.

Gwiazda jest czerwona a w połączeniu z brakiem filtra podczerwieni bardzo ładnie się naświetliła. Zróbcie kiedyś próby w cirrusową lub mglistą noc a przekonacie się że właśnie te gwiazdy najlepiej radząc sobie z takimi warunkami i seeingiem najdokładniej się ogniskując na pixelach matrycy wypalają się mocniej niż inne kolory. Może jakaś zmienna. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć bo tak po prostu wyszło na wszystkich klatkach. Ja nie dotykam zdjęć stemplami i nie robię nic indywidualnie przy gwiazdach.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazda jest czerwona a w połączeniu z brakiem filtra podczerwieni bardzo ładnie się naświetliła. Zróbcie kiedyś próby w cirrusową lub mglistą noc a przekonacie się że właśnie te gwiazdy najlepiej radząc sobie z takimi warunkami i seeingiem najdokładniej się ogniskując na pixelach matrycy wypalają się mocniej niż inne kolory. Może jakaś zmienna. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć bo tak po prostu wyszło na wszystkich klatkach. Ja nie dotykam zdjęć stemplami i nie robię nic indywidualnie przy gwiazdach.

Czyli to chyba musi być podczerwień - ja mam filtr IR-UV (L) i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to chyba musi być podczerwień - ja mam filtr IR-UV (L) i nic więcej.

 

Mam ja na moich klatkach Ha i jest jedną z jaśniejszych gwiazd "wewnątrz" mgławicy, więc modyfikowany powinien ją spokojnie zarejestrować. Dziwne że jej u Ciebie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.