Skocz do zawartości

M52 i Mgławica Bąbel


fizyk5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Oto moje ostatnie poczynania z wojażu poza miasto.
Początek był kiepski. Miałem problem z ustawieniem na Polarną.
Trudno mi było znaleźć obiekt.
Ale opłaciło się.

Pierwszy raz udało mi się naświetlać z czasem 60s.
Jestem równie zadowolony, co zdziwiony.
(opis na zdjęciu)

Co myślicie o obróbce zdjęcia?

Pozdrawiam

16.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia według mnie są lepsze.

 

Prowadzenie pokazywałem w tym wątku:

http://astropolis.pl/topic/47093-daleki-kosmos-z-synty-6-na-dobsonie-zwyklym-aparatem/page-2

 

Obecnie wygląda to tak (sprzęt :) sfotografowany wczoraj).

 

Powiedzcie coś na temat obróbki zdjęcia.

 

Pozdrawiam

16uu.jpg

16aa.jpg

3.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na pewno trzeba zdjąć trochę zielonego (balansem kolorów, lub krzywymi, tu zdjąłem krzywymi)

2. Do obróbki w Twoim przypadku polecam zastosować jakiś program zaokrąglający gwiazdy.

Tu użyłem "rounding stars" w nakładce "astronomy" do Gimpa. Wszystko darmowe.

Przesyłam 2 zdjęcia - bardziej i mniej przesunięte suwaki zaokrąglające gwiazdy:)

M52_1.jpg

M52_2.jpg

Edytowane przez MarcinSn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WINDOWS
=======
To install gimp-plugin-astronomy on Windows systems, copy all files in the folder "plugins" to
c:\Documents and Settings\<User>\.gimp-2.4\plugins
and all files inside "scripts" to
c:\Documents and Settings\<User>\.gimp-2.4\scripts

To have translated messages, please copy the folder "lib" into c:\Documents and Settings\<User>\.gimp-2.4\plugins.
If building from sources, copy the file "<lang>.gmo" to "lib/.../locale/<lang>/LC_MESSAGES/gimp-plugin-astronomy.mo"

The plugins are available under Filters->Astronomy-><Plugin-Name>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy pliki ze skryptami i pluginy trzeba wgrać do 2 katalogów Gimpa - jeden jest w katalogu użytkownika komputera i to jest np.: ".gimp-2." - trzeba znaleźć właściwe podkatalogi dla wtyczek i skryptów i podobnie w katalogu w "pliki programów (x86)" w katalogu "GIMP-2.0" - też tam poszukać właściwych podkatalogów. Przynajmniej tak to u mnie dopiero zadziałało. Choć przy uruchamianiu Gimpa teraz muszę 4x potwierdzić jakąś "niemożność" czegoś, ale nakładka "astronomy" działa:)

Edytowane przez MarcinSn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fizyk5, pomijając kwestię napędu największym widocznym na zdjęciu niedopuszczalnym Twoim przewinieniem, jest to jak idzie kabel do komputera. Takie jego zwisanie jest w stanie popsuć prowadzenie dużo lepszym montażom. Kabel powinien iść tak jak jest narysowana niebieska linia, wierz mi że to ma spore znaczenie dla prowadzenia.

 

 

Druga sprawa to klin, powinieneś rozwiązać to jakoś bardziej sztywno, wierz mi że z takich drobnych indywidualnych usprawnień składa się ostateczny sukces home-made.

 

fizyk5.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.