Skocz do zawartości

HEQ5 Belt mode?


Astrom

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Ostatnio przesiadłem się z ED-ka na 8"/1000 i niestety obnażyło to wady prowadzenia mojego montażu HEQ5Pro SynScan, który (niestety) swoje lata świetności ma już za sobą.

Zastanawiałem się nad modyfikacją poprzez wymianę przekładni na pasową ze stajni Rowanastronomy, jednakże doszedłem do wniosku, że skoro montaż jest stacjonarny i sterowany wyłącznie przez EQmod-a więc może jest coś innego (w domyśle tańszego i niekoniecznie kompatybilnego z oryginalnym pilotem SynScan) co poprawiło by prowadzenie montażu.

Wszelkie sugestie mile widziane :) ale uprzedzam że zmiana montażu na lepszy póki co nie wchodzi w grę. Może ktoś modyfikował takowy sprzęt używając niestandardowych rozwiązań?

 

/Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć miałem podobny sprzęt czyli heq5 i 8"/1000 teraz mam na 800 ale do czego dążę, otóż według mnie wystarczy tylko pokasować luzy wymienić łożyska, jeżeli tuleje nie są pościerane to powinien prowadzić bez zarzutu sama wymiana na napęd paskowy bez kasacji luzów i wymiany na jakieś porządne łożyska nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć miałem podobny sprzęt czyli heq5 i 8"/1000 teraz mam na 800 ale do czego dążę, otóż według mnie wystarczy tylko pokasować luzy wymienić łożyska, jeżeli tuleje nie są pościerane to powinien prowadzić bez zarzutu sama wymiana na napęd paskowy bez kasacji luzów i wymiany na jakieś porządne łożyska nic nie da

O jakiej Ty kasacji luzów piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tych zębatek już nie będzie jak zrobi belt moda. Więc kasacja luzów między zębatkami na pewno nie miała odniesienia do posta, o którego pytałem.

 

sama wymiana na napęd paskowy bez kasacji luzów i wymiany na jakieś porządne łożyska nic nie da

Tayson już wyjaśnił, że chodziło o kasację luzów ślimak-ślimacznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dzięki wszystkim za zaangażowanie. Jednak nie do końca mi o to chodziło. Mało precyzyjnie opisałem temat, a miałem na myśli alternatywę do opaskowania z Rowanastronomy, czyli inne niededykowane rodzaje przekładni z zastosowaniem pasków zębatych innych producentów.

Gdzie taki kupić, co polecacie i jakie to przyniosło efekty jeżeli ktoś próbował.

 

/Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Astrom, może o co innego Ci chodziło ale coper wskazał Ci dobrą drogę. Wymiana trybów na pasek na największe znaczenie przy guidingu bo backslash bardzo źle na guiding wpływa (inna sprawa, że sprawę poprawia lekkie nie wyważenie montażu). Jeżeli montaż pracuje cały czas z jednakową prędkością (tryb śledzenia obiektu), to tryby są całkiem w porządku. Polskiej firmy robiącej jakiekolwiek zestawy nie znam...

Nie czytałeś forum co ? : http://astropolis.pl/topic/40496-wymiana-oysk-w-montau-warto/page-23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.