Skocz do zawartości

Czy to meteoryt


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

ech musiałeś trafić na jakąś wydre :(

 

na: http://www.odczynniki.chem.pl/

 

znajdziesz kwas azotowy 10 ml sprzedawany wysyłkowo, lecz ceny mają zbójeckie :[

 

http://keten.hoot.pl/lista.htm tu też, lecz od litra w górę

 

 

tu jest lista sklepów: http://znik.wbc.lublin.pl/ChemFan/Sprzet_I...iki/Sklepy.html, może tu coś znajdziesz?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdziesz kwas azotowy 10 ml sprzedawany wysyłkowo, lecz ceny mają zbójeckie :[

 

Jeżeli nie wiesz co to jest 100% dymiący kwas azotowy to nie możesz mówić, że cena jest zbujecka. Cena zbujecka jest wtedy kiedy ktoś inny sprzedaje to samo 3x drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie Mirku miałem na myśli zbójeckie ceny mniejszych opakowań

368 zet za 1000ml

a 46,50 za 10 ml !! toż to nie jest rozbój?

 

natomiast w drugim linku za 1000 ml chcą już tylko 195 zł

 

pomijając już beczki, to te 10 ml rozlane z litrowej butelki powinno kosztować ok 2 zł

plus naturalnie koszt opakowania

 

na chemii się nie znam, no może poza doświadczaniem czasem skutków, tego "związku chemicznego" z akcyzą :D ,lecz własnie nawet tu, niema aż takich rozbieżności ceny jednostkowej, sięgającej 2000% w zależności od wielkości flaszki :D

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Marek pojedziemy napewno :Beer:

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Polandmet ja znalazłem jakieś 6-7 lat temu jakiś "kamyk" do dziś nie wiem co to jest?

Kiedyś już dawalem zdjecie tego czegoś na forum dużo ludzi twierdzi że to nie meteorty.

Moze i maja racje ale na moje on przypomina wyglądem meteoryt no nie wiem.

Jeszcze jak chodziłem do gim to Pan z fizyki powiedział że to meteoryt.

Aha no i nie przyciaga go magnes.

Jest dość lekki no nie wiem i chyba się nie dowiem co to za cudo.

Jak byś chciał coś więcej wiedzieć na temet "kamyka" napisz prywatną wiadomość.

Dam kilka niewyraznych fotrk.

 

Pozdrawiam Lukas

Photo007__3_.jpg

Photo007__5_.jpg

Photo007__2_.jpg

Edytowane przez LuKaNOoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Znajomy wręczył mi dzisiaj swoje znalezisko sprzed kilkunastu lat. Jest to chyba meteoryt gdzieś wielkości dużej pięści. Jak upewnić się, że to na pewno jest kamyk z kosmosu?

 

Kamień jest podobny do tego: http://www.republika.pl/jba1/dhof026.jpg

Znajomy znalazł go wraz z wieloma podobnymi kawałkami (jeden o rozmiarach ok. 30x20x10 cm) w kraterze po uderzeniu bolidu, który wcześniej obserwował. Moje wątpliwości budzi to, że kamień prawie wcale nie reaguje na magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wręczył mi dzisiaj swoje znalezisko sprzed kilkunastu lat. Jest to chyba meteoryt gdzieś wielkości dużej pięści. Jak upewnić się, że to na pewno jest kamyk z kosmosu?

 

Sprawdz czy przyciaga go magnes.

- Jezeli NIE, najprawdopodobniej nie jest to meteoryt.

- Gdy przyciaga: wez papier scierny i zeszlifuj krawedz aby zobaczyc wnetrze.

Jezeli beda widoczne wewnatrz srebrne ziarna metalu to najprawdopodobniej jest to meteoryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Patrzcie co znalazlem :)

 

2004-09-30

Čas: 16:27 UT

Jméno pozorovatele: Julius Koza

Místo : Divín (19°31'55'';48°26'57'')

Okres: Lucenec, Slovensko

Okolnosti pozorování:

Uvedený èas bol stanovený pomocou radioveho prijmaèa

èasových signalov DCF77. Jedna sa o skutoèný èas

pozorovania bolidu, ktorý bol zistený tak, �e od èasu na

DCF77 bol odèítaný èasový interval potrebný na príchod k

DCF77. Tento èasový interval s trvaním 27 s bol zmeraný

dodatoène pomocou stopiek.

Jasnost : asi - 9 mag (Tato jasnost je len velmi aproximatívna, preto�e v case pozorovania e�te neboli na súm

Trvání: 4

Začátek dráhy : Az=25 (Merané od severu smerom k východ.) 10 st nad obzorem

Konec dráhy: Bolid sa pohyboval od severu smerom k východu takmer rovnobe�ne s horizontom.

Popis bolidu:

Bolid sa v závere zretelne rozpadol. Nápadný v�ak bol iba

jeden jasný úlomok. Bolid zanechal jasnú stopu, ktorá bola

viditelna pribli�ne 30 min po prelete a nápadná bola jej

deformácia vý�kovým prúdením.

 

 

Przy odrobinie wysilku da sie zrozumiec. "Stopa" to slad po bolidzie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z samej fotografi trudno na 100% powiedzieć. Napisz coś więcej w jakich warunkach je znalazłeś jaka jest ich wielkość. Czy oczyściłeś czy jest taki jak go znalazłeś. Powiem tak wygląda całkiem zachęcająco tylko jakiś strasznie czysty jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samej fotografi trudno na 100% powiedzieć. Napisz coś więcej w jakich warunkach je znalazłeś jaka jest ich wielkość. Czy oczyściłeś czy jest taki jak go znalazłeś. Powiem tak wygląda całkiem zachęcająco tylko jakiś strasznie czysty jest.

 

Jest czysty bo znalazłem go w morzu. Nie oczyszczałem go. Ten na zdjęciu ma długość ok. 6 cm. i szerokość od 2 do 3 w najgrubszym miejscu. Pozostałe dwa komuś już podarowałem. Jeden był podobnej wielkości, a drugi trochę mniejszy. Miał kształt zblizony do kształtu kropli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prawie na pewno nie jest to meteoryt. Meteoryt leżący w wodzie, nawet niedługo, szybko pokrywa się warstwą rdzy (i wcale nie musi to być meteoryt żelazny). Teoretycznie mógłby to być bardzo świeży spadek, ale wtedy byłby pokryty ciemną skorupą obtopieniową. Widać tam ostrą krawędź, a takie nie występują w meteorytach kamiennych. Do tego te zagłębienia nie wyglądają wcale na regmaglipty.

Jak dla mnie to zwykły kamień, chociaż zaznaczam, że nie jestem fachowcem od meteorytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to nie wyglada na meteoryt, sprobuj z magnesem oczywiscie. A jesli proba bedzie ok, to wypadalo by go przeciac...

 

 

O.K. Zrobiłem doświadczenie z magnesem. Kiedy przytykałem go do kamienia nie było efektu. Dopiero gdy powiesiłem magnesik na nitce i przytykałem kamień do niego można było zobaczyć niewielkie, ale widoczne drganie magnesu i przyciąganie do kamienia. Oddziaływanie, choć niewielkie jest na pewno. :)

Edytowane przez Ostatni Don
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Zrobi?em do?wiadczenie z magnesem. Kiedy przytyka?em go do kamienia nie by?o efektu. Dopiero gdy powiesi?em magnesik na nitce i przytyka?em kamie? do niego mo˝na by?o zobaczyç niewielkie, ale widoczne drganie magnesu i przyci?ganie do kamienia. Oddzia?ywanie, choç niewielkie jest na pewno. :)

 

 

w takim razie na 90% to nie meteoryt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.