Skocz do zawartości

Strzała i okolice


Piotrek L.

Rekomendowane odpowiedzi

Po długiej, a raczej bardzo długiej przerwie coś wreszcie zrobiłem (sierpień 2015) i w końcu jako tako obrobiłem (luty 2016). :icon_confused:

Okolice znane i lubiane czyli Strzała, Wieszak, Hantle (M27), kulista M71 i mleczne okolice.

Warunki były jakieś takie nie najlepsze i gdyby nie ciemne niebo, to pewnie nic by mi nie wyszło, zresztą tak bardzo wyszedłem z wprawy w obróbce, że z rozpaczy nie wiedziałem czy się zastrzelić, powiesić czy ładować hantlą w głowę :Boink:

W końcu coś tam wyszło, ale póki co, więcej wyciągnąć nie potrafię. To w ogóle moja pierwsza seria z Canona 60d unmod, więc też ciężko było ruszyć, zwłaszcza że tej nocy było bardzo ciepło.

Canon 60D + Jupiter MC 3.5/135mm (@5.6) + AstroTrac.

90 minut materiału w jedno minutowych klatkach.

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

 

Strzała i okolice .jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne; a o której godzinie i jakiego dnia to cykałeś wtedy?

Na ekranie prezentuje się to jak dość ciekawe, rzadko używane, a przecież cenne i na swój sposób unikalne, powiększenie lornetkowe zaledwie 5x. Ktoś miał kiedyś w ręku taką lornetkę w nocy? :)

 

Gwiazdy asteryzmu Wieszak - jak na moje oko - ładnie wyszły, mimo, że w kącie ;)

 

Pozdrawiam

lornetkowe2.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne; a o której godzinie i jakiego dnia to cykałeś wtedy?

Na ekranie prezentuje się to jak dość ciekawe, rzadko używane, a przecież cenne i na swój sposób unikalne, powiększenie lornetkowe zaledwie 5x. Ktoś miał kiedyś w ręku taką lornetkę w nocy? :)

 

Gwiazdy asteryzmu Wieszak - jak na moje oko - ładnie wyszły, mimo, że w kącie ;)

 

Pozdrawiam

 

08/09 sierpnia 2015, godz 22:31 do 00:05.

Jako ciekawostkę dodam, że przy pierwszej klatce temperatura matrycy wynosiła 31 stopni C, a przy ostatniej 34 st.C :-(

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinienem się przenieść do działu do działu "Moje pierwsze zdjęcia"...

Męczyło nie, że zdjęcie jest takie ciemnawe i że tylko w ciemnym pokoju i na ciemnym tle wygląda to jako tako, więc dorobiłem wersję jaśniejszą.

 

Strzała i okolice 02.jpg

 

Która wersja lepsza???

Co ewentualnie zmienić/ulepszyć/poprawić???

 

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.