Skocz do zawartości

Pożegnanie zimy


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja też może zabawie się w krytyka sztuki. :) Bo to jest sztuka! Przepiękne!

Niemniej jednak też uważam, że te gwiazdki ze spajkami za bardzo przykuwają uwagę, a przecież nie one są przewodnim motywem obrazu.

Nie chodzi mi nawet o same spajki, bo czasem rzeczywiście urozmaicają kompozycję, ale o to że są (według mnie) zbyt konkurencyjne w stosunku do Końskiego Łba.

 

Nie piszę dlatego, że obrazek jest zły - wówczas w ogóle bym nie zabierał głosu. Pisze dlatego, ze obrazek jest bardzo dobry, chociaż w moim mniemaniu mógłby być za drobną zmianą doskonały. Oczywiście to moje osobiste odczucie, niekoniecznie pokrywajace się z większością ;)

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zabiorę głos w sprawie tego świetnego zdjęcia. Również jakoś nie przepadam za sztucznymi spajkami, ale te tutaj są dość dobrze zrównoważone i nie psują odbioru zdjęcia, za to duży plus. Chyła nie da się zrobić sztucznych, które będą wyglądać, jak naturalne, zawsze te sztuczne się za mocno wybijają. Moim zdaniem opanowałeś sztukę sztucznych spajków prawie perfekcyjnie, a po prostu sama metoda nie jest idealna i nie da się tego zrobić idealnie. W każdym razie, żeby być konsekwentnym, to ja bym dodał jeszcze spajka na gwieździe z tą niebieską mgławicą refleksyjną w centrum. Wydaje mi się, że ta gwiazda jest w rzeczywistości jaśniejsza w porównaniu z innymi na zdjęciu, a podczas obróbki została przyciemniona (co w pełni rozumiem, bo to zabieg konieczny, żeby ładnie pokazać tą refleksyjną bez przepalenia). Ale tu pojawił się właśnie problem, bo w "realnym świecie" ta gwiazda miałaby spajka, a tutaj jest ciemniejsza, więc mieć go już nie powinna. I się właśnie zastanawiam, czy nie lepiej by było dodawać spajki na wczesnym etapie obróbki, a nie pod koniec? Wtedy te problemy by się same rozwiązały.

 

Jeszcze poza tym mam wrażenie, że zdjęcie jest za czerwone. Na gwiazdach tła brakuje niebieskiego, wszystkie są pomarańczowe. Na pewno większość zdjęć w internecie jest bardziej niebieska i raczej taka kolorystyka jest bardziej naturalna. Tak więc pomyśl jeszcze nad tym :)

 

Generalnie rewelacyjny szczegół i czystość obrazu, brawo!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.