Skocz do zawartości

montaz!!!!


jakub

Rekomendowane odpowiedzi

witam!na ile dokladny jest montaz z mikroruchami biorac pod uwage astrofoto?czytam i niektorzy korzystaja tylko z koziolkow bez zadnego napedu czy jest mozliwe dokladne prowadzenie mikrorochow przez dluzszy czas takim statywem jesli tak to jak dlugo?jakie to daje efekty w astrofoto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System GoTO sprawdza się dobrze w wizualu. Da się również pofotografować planetki ale jest to dosyć wymagające. O DS zapomnij nie ma nawet szans. Natomiast jeżeli astrofotografia Cię nie interesuje to do 2000 Synte możesz brać w ciemno :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie konstruuję napęd do swojego... hm.... u-boota.  :Cheers:  

Pomysł mam klasy Adam Słodowy - "Zrób to sam - Coś z niczego" ale mam nadzieję że nie wyjdzie "coś do niczego" :King:

 

Ciekawe co wyjdzie, ja mam Optisana z napędami (też samoróba) i robilem nim czasy 40 min na kliszy, będzie okazja porównać. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jak chcesz mieć napęd elektryczny to musisz przeznaczyć 1500 na sam taki zestawik a gdzie reszta?

Ups.... zapomniałem dodać że chodzi mi o 1500Euro a nie zł

 

To prawda - absolutne minimum ponizej ktorego w ogole nie ma co kombinowac.

 

A teraz pytanie za 10 pkt (przyznaję, że nie wiem) : Ile uniesie statyw geodezyjny (uogólniając - teodolit)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Do astrofoto podstawą jest montaż ze solidnym stabilnym statywem.

Do tego jak chcesz mieć napęd elektryczny to musisz przeznaczyć 1500 na sam taki zestawik a gdzie reszta?

Ups.... zapomniałem dodać że chodzi mi o 1500Euro a nie zł

 

 

To prawda - absolutne minimum ponizej ktorego w ogole nie ma co kombinowac.

 

Absolutna bzdura.

 

Adam - zdaje sie że to forum ma zachęcać a nie zniechęcać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutna bzdura.  

 

Adam - zdaje sie że to forum ma zachęcać a nie zniechęcać...

 

Niby tak, ale taka astrofotografia w ognisku glownym bez montazu porzadnego bardziej zniecheci do dalszych prob, niz zacheci. Ale to tylko moje zdanie - ja sobie odpuscilem, bo nie mialo to sensu. Lepiej przejsc na piggybacka niz je...c sie w ognisku glownym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutna bzdura.  

 

Adam - zdaje sie że to forum ma zachęcać a nie zniechęcać...

 

Niby tak, ale taka astrofotografia w ognisku glownym bez montazu porzadnego bardziej zniecheci do dalszych prob, niz zacheci. Ale to tylko moje zdanie - ja sobie odpuscilem, bo nie mialo to sensu. Lepiej przejsc na piggybacka niz je...c sie w ognisku glownym.

Adamie, astrofoto a astrofoto to jest różnica ;)

Każdy stawia sobie jakiś tam poziom i nigdy go nie przeskoczy na przeciętnym montazu, to jest proste ale nie dla wszystkich zrozumiałe!

Ja w życiu, po ciemku, zwinąlem troszkę rolek filmu i moje efekty nie były by możliwe bez solidnego montażu. Z drugiej zaś strony jak ktoś cyka bzykadełkiem CCD o ogniskowej 100mm to może przy 50exp 30s coś tam wyjdzie :roll: Nie wem, może ktoś ma jakieś rozwiązanie na tanie astrofoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.