Skocz do zawartości

Nie mogę połączyć się z montażem


DominikRD

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam następujący problem. W Maximie chcę ustanowić połączenie z montażem. Po wyborze Observatory > Teleskope > Options > EQMOD ASCOM HEQ5/6 i Properties wyskakuje okno Stetupu EQMODa. Po uzupełnieniu daję ok i zwracany jest mi komunikat o błędzie połączenia o treści Nieprawidłowy parametr. Ale o jaki parametr chodzi? Poniżej screen.

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ze swoim miałem straszny niewytłumaczalny problem. Pomogło jedynie wywalenie pliku ini eqmod i ponowna konfiguracja.

Obecnie nie korzystam z ascom więc wspomogłem się google aby podać tobie lokalizację bo jak pamiętam trochę mi to zajęło wtedy :)

%appdata%\eqmod

Edytowane przez MrOD
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ustawieniach regionalnych jestkropka czy przecinek?

Ustawienia regionalne czyli w którym miejscu Maćku?

 

Co więcej jak zamknąłem okno (Alt+F4) i dałem w Maximie connect to się połączył. Również Maxim robi slew do obiektu. Pomijam już, że Maxim pokazuje iż jest na obiekcie natomiast klatka nie zawiera danego obiektu. Muszę to jeszcze raz sprawdzić. Podejrzewam tutaj złe ustawienie na biegun. Poza tym w ustawieniach głównych Maxima wpisałem położenie dla Radomia jak dam aby pobrał położenie teleskopu to zamiast N 51 (wpisane ręcznie) uzupełnia na N 55 :wassat:

Edytowane przez DominikRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak

Hmmm, chciałbym jednak łączyć montaż przez EQMODA. Nie wiem co źle zrobiłem ale na poprzednim laptopie działało mi to bez problemu.

 

Ale czy Dominik pisze cokolwiek o wielu połączeniach? A zresztą - eqmod działa bez huba z wielu aplikacji, taka jego ciekawa właściwość.

 

A jakbyś tak zmienił mount options?

Wielu połączeniach? Co masz na myśli Mateuszu?

 

Jeśli nie zmienię rodzaju montażu lub dam mu equatorial to po przejściu w Properties a potem OK daje mi komunikat ze screen'a.

Edytowane przez DominikRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ze swoim miałem straszny niewytłumaczalny problem. Pomogło jedynie wywalenie pliku ini eqmod i ponowna konfiguracja.

Obecnie nie korzystam z ascom więc wspomogłem się google aby podać tobie lokalizację bo jak pamiętam trochę mi to zajęło wtedy :)

%appdata%\eqmod

 

mi jakies 2tyg temu pokazywalo identyczny blad.

zmienilem nazwe pliku EQMOD.ini na EQMOD.old i pomoglo. fakt, trzeba od nowa skonfigurowac eqmoda.

C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\EQMOD

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

start>panel sterowania>ustawienia regionalne>format daty, godziny lub liczb na ikona ustawienia dodatkowe - symbol dziesiętny - musi być kropka! Defoltowo przy włączonym języku polskim jest przecinek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze montażu nie podłączałem ale faktycznie w opcjach regionalnych był"," zamiast ".".

 

W między czasie chciałem spytać, bo wydaje mi się to nienormalne. Jak uruchomię Maxima i przejdę File > Settings to w polu "Universal Time" > Computer mam złą godzinę (późni się 2h). Zegar w systemie jest ustawiony prawidłowo w BIOS'ie również. Na mój rozum tam godzina powinna być taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu połączeniach? Co masz na myśli Mateuszu?

Chodzi mi o połączenie się do montażu równocześnie z kilku programów - np maxim i focus max. Pisałem, że dla eqmoda nie trzeba stosować huba w tym wypadku, bo on sobie sam radzi. Ale to ma niewiele wspólnego z Twoim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

Maćku, niestety zmiana na kropkę nie pomogła.

 

MrOD, Tayson, dziękuję! Usunięcie starego ini pomogło ;)

Po ponownym skonfigurowaniu EQMOD'a, Maxim pobiera już prawidłowe dane o lokalizacji.

Edytowane przez DominikRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.