Skocz do zawartości

UWAGA OSZUŚCI NA ALLEGRO!!!


Tomasz6

Rekomendowane odpowiedzi

Tego meade lx licytowałem , ale aukcja skończyła się przed czasem , zapewne został sprzedany poza aukcją, sct 9,25 na cegm , pisałem do gościa 3 razy z prośbą o zdjęcie płyty korekcyjnej , bezskutecznie , zadziwiające były dosłowne tłumaczenia nazw . W przypadku wygranej i tak w planach miałem odbiór osobisty , niezależnie od odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zawsze dokładnie oglądać zdjęcia, które są dołączane.

Przy tej aukcji na pierwszym zdjęciu już widać, że podejrzane jest to, że ktoś sprzedaje teleskop niby z PL a na zdjęciu jest gniazdko elektryczne w standardzie USA!!!

 

 

 

brawo za spostrzegawczość

6155800794.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądała sprzedaż w temacie "Meade LX200" w przeciagu ostatnich 2 miesiecy:

 

lx200.png

 

Jak widać w jeden dzień byla licytacja zakończona śmiesznie niską ceną, a potem aukcja "Kup teraz".

Nie wiem czy to oszustwo, czy po prostu jakiś nieogarnięty allegrowicz, ale z pewnością sytuacja dość podejrzana, szczególnie że zdjęcia z aukcji zostały znalezione także na ebay'u.

 

Ale chciałbym zwrócić uwagę na coś innego.

Aukcja zakończyła sie w nocy 27 kwietnia (środa), wiec sprzedający dopiero w czwartek zamówił kuriera, który po przesyłkę przyjechał zapewne dopiero w piątek. Tymczasem Tomek już w sobotę pisze że:

Ja wtopilem 3000 zl, sprzetu nie dostalem, sprawa juz jest na policji,
Dodam tylko, ze dowiedzialem sie na policji, ze Meade zostalo sprzedane jeszcze dwom osobom

 

Przyznam że czasowo sie to nie zgrywa, Policja pewnie tez by nie przyjęła tej sprawy w sobotę. To może być zwykłe roztargnienie lub niewiedza sprzedającego (anulowanie zakończonej licytacji i ponowne wystawienie przedmiotu na sprzedaż). Wiec Tomkowi radze sie wstrzymać z wyrokami chociaż na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie aukcje dlatego, ze sprzedajacy "przez pomyłkę" zakonczyl licytacje, a potem napisal, ze za te cene nie sprzeda. Sprzedajacy nie zamowil kuriera. Wylaczyl telefon po wplacie kasy i tyle go bylo widac ;)

 

W sumie ja też wyłączam telefon na sobotę, niedzielę i inne wolne od pracy.

może jeszcze przyjdzie paczka z teleskopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie aukcje dlatego, ze sprzedajacy "przez pomyłkę" zakonczyl licytacje, a potem napisal, ze za te cene nie sprzeda. Sprzedajacy nie zamowil kuriera. Wylaczyl telefon po wplacie kasy i tyle go bylo widac ;)

 

Jak rozumiem raz wygrywałeś licytacje którą sprzedajacy przerwał (bo inaczej by Cie nie informowal że go nie sprzeda za tą cene), a potem jeszcze raz kupiłeś wystawiony teleskop za 3000 zł? Wedle prawa te umowy są wiążące, więc facet powinien Ci sprzedać dwa takie teleskopy - jeden za 1225 zł a drugi za 3000 zł.

 

I skad wiesz czy zamówil kuriera czy nie? Czy powiedzial że Ci nie sprzeda a Ty i tak przelałeś kase? I dlaczego nie 1225 zł, tylko od razu 3000 zł?

 

Przyznam że mam duże wątpliwości do tego co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta dyskusja nie ma sensu.

Tomasz6 poinformuj nas za kilka/kilkanaście dni jak przebiega sprawa.

Wszystkie komentarze typu jakby... lub gdyby... IMO tylko zapychaja forum. Trochę to jesteście jak jakiś intelektualny detektyw.

Fakt, info o zdjeciach i ich oceba sa bardzo trafne!

 

Prawda jest taka że chopak wydał pieniądze i nie ma sprzętu.

Na pewno z czasem wszystko się wyjaśni. Mam nadzieję że też się o tym dowiemy i cala kasa wróci do właściciela.

 

Pożyjemy - zobaczymy.

Pozdro

T.

 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, wytykanie co mógł zrobić, ale nie zrobił niczego nie zmieni, a tylko zdołuje. Każdy jest mądry patrząc wstecz. Grunt to wyciągać wnioski czytając takie wątki. Link do aukcji niepotrzebnie jest usunięty, to akurat żadne dane osobowe. Warto zauważyć, że ta osoba miała same pozytywy, ale dotychczas niczego nie sprzedała. Też ciekaw jestem jak się wszystko skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.