Skocz do zawartości

M51 i M57


maxio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwsze podejście do tych obiektów, ale materiału ciut mało, canon 300d, Prakticar 4/300 MC, eq3-2. M51 tylko 6x63s, M57 20x63s, zrobione z peryferii miasta, także duże lp. Dopiero się uczę obróbki, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Kopia m51obróbkaNPE.jpg

Kopia m51obróbkaNPE~2.jpg

2016-05-13_19.28.34.jpg

Edytowane przez maxio
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka konkretnie obróbka? I jeszcze z ciekawości: iso zdjęć?

Jakoś tak bez kolorów, tak miało być? Przy takich czasach to już coś tam z gwiazdek powinno błyszczeć na niebiesko, coś tam na czerwono...
Myślałem, że w 300mm to już jest trochę większa ta galaktyka :)
Masz takie czarne obwódki wokół kilku gwiazd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apo czy nie apo, nie powinno być różnicy. Ja robię fotki Jupiterem 37A i mam w miarę ładne, a na pewno poprawne kolory - sprawdzam w Stellarium barwy gwiazd. Wydaje mi się, że jak na 6 minut to wyraźnie powinno być widać, że niektóre gwiazdki są niebieskie, a inne - czerwone lub żółte. Np. jasna gwiazda na lewo od M51 powinna być niebieska, a u Ciebie jest różowa. Coś jest nie tak. Ja też mam dobry wzrok, nawet ostatnio badałem się u okulisty :) Mam w pracy dwa monitory, i na każdym widać dziwne kolory, na obu zdjęciach. Jeszcze zobaczę w domu, na trzecim monitorze, ale porównywałem do innych zdjęć tych obiektów i na pewno coś tu nie gra z kolorami.

Możesz powiedzieć, w jakich krokach obrabiałeś zdjęcie?

Na pewno da się coś polepszyć, ale dobrze by było, jakbyś opowiedział coś więcej o obróbce:

Stackowanie w czym? DSS? Jakie opcje?
Klatki kalibracyjne?
Dalsza obróbka?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kolegi Olderys nie wiem do jakiego okulisty chodzisz skoro co monitor to widzisz inne kolory, to nie jest normalne.

To jest zupełnie normalne. Pomijając różnice między modelami monitorów, mało który jest idealnie skalibrowany.

Edytowane przez dziki_rysio_997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to niech ktoś inny powie, jaki kolor gwiazd widzi? Na telefonie też widzę wyraźnie, że gwiazda na lewo od M51 na normalnych zdjęciach jest niebieska, a u maxio jest różowa, tak jak wiele innych. Ja robię fotki z centrum Krakowa, gorszym montażem i gorszym obiektywem, i jakoś nie mam takiego koloru. A jak kolory masz źle, to co dopiero szczegół. Jakbyś powiedział coś więcej o obróbce to może ktoś bardziej doświadczony <b>ode mnie </b> by Ci coś doradził, może da się coś poprawić.

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.