Skocz do zawartości

Słońce w WL


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

spalem dzis w nocy 3 godziny studiując tutoriale PIPP, AS2,Registax itp.

260 klatek canon40d + refraktor 102/816 + folia ND5. Zdjecie z dzisiaj w jpg. W RAW mocno przytyka sie bufor.

 

Nie wiem jak wyciagnac takie fajne kolory jak u Lukasza83... ale juz cos tam widac.

 

 

 

 

sun.jpg

Edytowane przez tomeczz
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeczz, to tylko sprawa odpowiedniego ustawiania suwaczków w white balanse. Pozwoliłem sobie, moim sposobem, przekolorować Twoją fotkę. Zamieniłem ją w mono, zmieniłem światło( środek był przepalony), lekko wyostrzyłem i pokolorowałem na nowo. Ważne, żeby program graficzny miał rozbudowaną funkcję white balance.

post-23526-0-97926100-1465737451.jpg

1.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziure w chmurach dziś złapałem, chyba tworzy sie kolejna grupa plam (centralnie na srodku), spaceweather jej nie wykazuje, może za małe.

 

ćwiczę dalej setup i obróbkę.

100szt raw z canon 40d + refraktor 102mm.

sunbc.jpg

suncc.jpg

Edytowane przez tomeczz
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spaceweather korzysta z danych opracowanych na podstawie obserwacji z godziny 00:30 UT. Jeśli nawet pojawi się później jakaś plama to numer dostanie na drugi dzień.

Ten "podejrzany" obszar, który udało się utrwalić koledze tomeczz pojawił się już dwa dni temu, wczoraj go nie było, dziś jest znów. W tej chwili przypomina grupę plam w klasie Bxo2.

Dziś nie robiłem obserwacji na ekranie, przez okular widziałem te punkty na granicy widoczności. W tej chwili należy je zakwalifikować jako pory słoneczne. Ale jest szansa że coś się z nich rozwinie.

Pozdrawiam Zbyszek

 

Edytowane przez zbyszekzz
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza grupa 2553.Na prawdę marzą mi się dobre warunki żeby wyciągnąć porządne granule,które tak na prawdę jeszcze nie udało mi się zarejestrować.

N 200/1000,ND 3.8,Made telextender x5,IMX 249,Continuum,Uv/Ir-Cut

10% z 1500 klatek.

2553-18.06.2016.JPG

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obserwacje wykonałem dość wcześnie, bo 7h naszego czasu.

Ja na tarczy dostrzegłem 4 grupy. Naniosłem je na zdjęcie Andrzeja 78. Podałem przypuszczalne numery, jakie nada im NOAA. Axx1 jest bardzo mała może zginąć w każdej chwili. 2553 ma jakieś 270-300jednostek. Widać ją jeszcze gołym okiem.

Pozdrawiam Zbyszek

 

 

post-24222-.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.