Skocz do zawartości

NGC 7000 z 50mm


Kacper R.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zająłem się ponowną obróbką zdjęcia zrobionego 2 miesiące temu, ale teraz zauważyłem, że moim największym problemem jest jasne niebo (4/5 w skali Bortle'a). Obecnie obrabiam zdjęcia rozkładając tif'y na 3 kanały, i obrabiając każdy z nich osobno, tak aby lp było jak najmniej widoczne. Czy mógł bym prosić o jakieś rady dotyczącee obróbki (ewentualnie o polecenie jakiegoś filtra, który powinien pomóc), aby obiekt był lepiej widoczny? Poniżej zamieszczam różne wersje zdjęcia. : 1. to wersja sprzed 2. miesięcy, 2. to obecna wersja, 3. jest utworzona z urzyciem opcji enchansel na astrometry.net a 4. to crop na IC1396 (też enchansel)

Ameryka.jpg

NGC7000.jpg

Enchansel.png

IC1396.png

EDIT: Crop na IC1396 publikuję dlatego, żę niewiedziałem, że można zarejestrować tę mgławicę przy 50mm i tak zaświetlonym niebie. Link to tif'a : https://drive.google.com/open?id=0B4e8BJ1AWTajbkxWQzlzX251Zk0 , 135x30s ISO12800 f/2,8

Edytowane przez Kacper R.
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale dwóch ostatnich zdjęć nie rozumiem....

Nie dość że masz jasne niebo to strzelasz iso12800! 800 byłoby bardziej wskazane.

Dziękuję za odpowiedź, na przyszłość będę fotografował na niższym iso. Te ostatnie zdjęcia było obrabiane automtycznie : cięte na kawałki, później były z nch usuwane gwiazdy i lp, a na końcu zostały rozjaśnione. Jedyne, co jest ich celem, to pokazać wszystko, co się zarejestrowało. ISO12800 wybrałem dlatego, że teoretycznie po zestackowaniu powinien wyjść najwyższy SNR.

Edytowane przez Kacper R.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz stosować dużo dłuższe czasy i mniejsze ISO.

Wiem, tylko z dłuższymi czasami zauważyłem to, że LP bardziej przeszkadza. Nie wiem, z czego to wynika, ale z 5 zdjęć ISO6400 było trudniej coś wyciągnąć, niż z 10 szt ISO12800. Następnym razem sprób,óje zebrać materiał na ISO1600/3200, i zobaczę, co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to co to za aparat? A co do filtrów wycinających LP to jest IDAS, ale ja nie użytkowałem żadnego z nich, nie znam działania.

Pentax K-50, teżż zapomniałem napisać, przepraszam. Dziękuję za informację o IDAS'ie, może za jakiś czas go kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o Pentaxa to ciężko będzie dopasować jakiś filtr. Astronomik CLS robi clip-in pod Canony, IDAS LPS są pod Canony i Nikony. Jak masz wolną gotówkę to o wiele lepsze efekty będą jak kupisz tanią używkę Canona 450d, zmodyfikujesz go aby chłonął więcej czerwonego i dodasz filtr CLS/LPS.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.