Skocz do zawartości

Zdalne sterowanie Canonem


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatno zastanawiam sie z Januszem Wilandem, jak zdalnie sterowac Canonem za pomoca tabletu.

W przypadku aparatow z wbudowanym wifi sprawa jest prosta, ale to nie dotyczy praktycznie zadnego aparatu jaki posiadamy.

Znalazlem karte pamieci Eye-Fi, ale ona pozawala (z tego co wyczytalem) jedynie na podglad juz wykonanych zdjec.

 

Na poczatku byl pomysl z mini pc + routerem wifi, ale szybko upadl ze wzgledu na komplikacje w zasilaniu. Generuje to dodatkowe elementy, zmniejszajac mobilnosc calego zestawu.

 

Kolejny krokiem okazal sie kabel USB OTG i apka DSLR Controller.

Wszystko jest ok, apka super sprawa, tylko tu wlasnie pojawia sie pytanie z pierwszego wiersza tematu.

 

 

 

Wiec jak pozbyc sie kabelka pomiedzy Canon-tablet?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie to sterowanie, bo jak proste wyzwalanie migawki, interwałometr to http://bitshift.bplaced.net/en/dslr-remote/hardware.htmdziała bardzo fajnie, kiedyś zrobiłem sobie http://bitshift.bplaced.net/en/dslr-remote/hardware/infrared---passive.htm i działa choć ma słabszy zasięg niż telefonowa Irda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wasze Canony nie mają dostępnych adapterów WiFi? Do wielu modeli Nikona jest takie coś. Taki adapter umożliwia zarówno podgląd, jak i zdalne sterowanie. Ale szczegółów nie znam, bo nie używałem. No i zapewne będziesz wtedy skazany na aplikację producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność sterowania aparatem przez dslr controller bez konieczności łączenia kablem z tabletem.

Między innymi bardzo istotny jest dostęp do LV Canona - po to ma być dslr controller.

Tayson, a na jakim montażu ma ten Canon pracować? Jeśli ma to być mobilny zestaw, to przypuszczam, że będziesz korzystał ze SW Star Adenturera, a on przecież daje możliwość sterowania migawką lustrzanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson, a na jakim montażu ma ten Canon pracować? Jeśli ma to być mobilny zestaw, to przypuszczam, że będziesz korzystał ze SW Star Adenturera, a on przecież daje możliwość sterowania migawką lustrzanki.

Taysonowi nie chodzi o samo sterowanie migawką, a pełną kontrolę aparatu + podgląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam! Zadaję pytania pytania, po czym na nie sobie sam odpowiadam! Nb. często na tym polega moja praca. Ubiegłeś mnie, z tym postem!

Z ostatniej chwili:

To mnie zainspirowało do z goła innego pomysłu, o którym jak, zrealizuje napisze Wielki Post. Tylko musze przekonać mojego najlepszego z elektroników z pracy, żeby mi pomógł (gość po 60 ale wymiata wszystkich). BTW: To się nazywa nadużycie słuzbowe, tym bardziej, że jaszczem na dłuuuugim L-4 (więc mogę wymyślać cuda-wianki bo mm qpę czasu).

pozdrawiam,

Piotr

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja uwielbiam sam sobie odpowiadac na pytania :)

https://dslrcontroller.com/guide-wifi_mr3040.php

Hmm, chyba równie dobrze można użyć dwa telefony, do jednego podłączyć aparat kablem, a drugim połączyć się poprzez TeamViewer z pierwszym i nim sterować zdalnie :) Ale nie proponowałem tego, bo wydawało mi się, że dodawanie kolejnego klocka do zestawu tylko w celu usunięcia kabla jest trochę bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.