Skocz do zawartości

Synta vs Antares


Mohikanin

Rekomendowane odpowiedzi

mozna juz chyba by ładować takie cudeńka oriona 40$ to nawet po sprowadzeniu by góra 180-200zł kosztowało.

 

Obrazek

To chybotliwe g.... mam w swoim soligorowskim newtonie. Kiwa się na boki, obraca wokół osi, do astrofoto napewno się nie nada, a luzy między tuleją a teflonowymi prowadnicami mają po 1 mm, z każdej strony. Wyciąg Janusza 2" nie ma zadnych tego typu luzów.

 

Poniżej.

picture_12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresie precyzyjnej astrofotografii to już rozmawiamy o wyciągach z zupełnie innej półki cenowej . Wyciąg Astrokraka ogniskował Jupitera w Veście w dostatecznym stopniu co pozwoliło nam zrobić z Dave kilka fotek na samym początku przygody z astrofoto . Kolejne wyciągi w refraktorach Calestrona 102/500 i 150/750 oceniam na trójkę z plusem . APO Oskara (Takahashi) dostało czwórkę czyli wyciąg działa płynnie i przy czułej kamerce nie tracę więcej niż 10 min aby precyzyjnie ustawić ostrość . Słyszałem że TEC Przemka ma świetną i precyzyjną regulację wyciągu ale nie widziałem tego smoka . Zamówiony na czerwiec 2005 mój Pentax 105 SDP ma jak twierdzi dostawca (Sky Point) bardzo dobry i precyzyjny wyciąg , zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój wyciąg Synty w teleskopie Newtona 200/1000 też chwieje się wyraźnie na wszystkie strony. Wygląda więc na to, że w przypadku przeciętnych wyciągów okularowych decyduje przypadek, czy otrzymamy dobry, czy marny przyrząd.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz posiadam wyciag Astrokraka 1,25" i moge stwierdzic, ze dziala calkiem niezle

 

Coz, wyglada ze tak jak wyciagi Synty tak i wyciagi Astrokraka roznia sia wykonaniem. Ja mialem kilka razy mozliwosc obserwacji przez SkyWatchera Bodzia i tamtejszy wyciag jest lepszy od mojego. Poza tym musze przyznac, ze jak kupowałem Pronto to jednak liczylem na sprzet z polki wyzej niz np. produkcja chinska stad i moje wymagania byly wyzsze. Nie jestem wybredny ale to co otrzymalem jednak nie spelnia niestety pokladanych nadziei.

 

Wyciag Przemasa to Starlight Instruments Feathertouch, po prostu bajkowy. Zreszta mozna sobie je kupic, cena do 300USD.

 

z powodu kilku krzykaczy i personalnych adwersarzy nie będę przerywał nagle ich dotychczasowej produkcji i zrealizuję jednak ich zamówienia

Zyjemy w wolnym kraju i prawem konsumenta jest recenzowac nabyty towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chybotliwe g.... mam w swoim soligorowskim newtonie. Kiwa się na boki, obraca wokół osi, do astrofoto napewno się nie nada, a luzy między tuleją a teflonowymi prowadnicami mają po 1 mm, z każdej strony.

 

Te czarne są dużo lepsze bo maja zębatki skośne co dojrzałem na zdjęciach i ponoć docisk plastikowy (można stroić z lekkim dociskiem) a okular trzymany jest nie punktowo a taką balchą dookoła(niewiem jak to się nazywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa tu o "Clamping Ringu", czyli sprężystej, rozprężnej blaszce z "fosforbrązu" wewnątrz złączki okularowej zapobiegającej porysowaniu okularu przez śrubkę dociskową.

Okular nadal dociskany jest śrubką przez blaszkę z jednej strony ale się nam przez to nie porysuje :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drogi Papa, wróble ćwierkają, że rozpoczynasz właśnie produkcję wyciągów okularowych. Czy to prawda, bo jeżeli tak, to stawia to całkiem w nowym świetle twoje niewybredne ataki na naszą firmę i jej wyroby. Myślę, że określenie "uczciwa konkurencja" nabrało teraz całkiem nowego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.