Skocz do zawartości

Ostrzeżenie przed Astrokrakiem


astro-faan

Rekomendowane odpowiedzi

niestandardowy pierscien redukcyjny z aparatu cyfrowego do MTO, ktory trzeba bylo specjalnie na ta okazje wykonac od zera

 

Meteor jaki to pierścień i do jakiego aparat? i czy dałeś dokładny rysunek techniczny złączki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Firme Astrokrak znam od paru dobrych lat :lol: ,Janusza Pleszke uwazam za osobe bardzo kompetnetna o wysokim stopniu profesjonalizmu zarowno jako 'handlowiec" jak i 'doraddzca"

prosze isc do jakiegoklowiek sklepu RTV i porosic o rade w zakupie sprzetu,watpie by ktos odpowiedzial na 1/10 zadanych pytan w takim stopniu jak Janusz w swojej dziedzinie.

To ,ze komus moze podwinac sie noga,niewyrobic sie z czyms itp. jest rzecza ludzka/nawet Zeiss w pewnym okres dal d... wypuszczajac wadliwe sztuki lornetek/ uwagi o zaistnialych problemach sa jak najbardziej na miejscu bo to by w przyszloscie nie zostaly popelnione,ale przyszywanie komus zlej opinii i przekreslanie wszystkiego co zrobil i robi jest czystym obledem.

Jestem posidaczem /miedzy innymi/ Teleskopu Astrokrak 230/1500 Antares-stary typ,w teleskopie tym wiele bym zmienil teraz gdy mam wiedze ,ale i tak jestem zadowowlony z kazdej tranzakcji jaka udalo mi sie dokonac z firma Astrokrak i mysle ,ze w przyszlosci kupie nowy sprzet od firmy ,ktora jest profesjonalna w calej rozciaglosci swoich dzialan

bez wzgledu na czas relaizacji.

pozdr

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie brak jakiejkolwiek wzmianki na temat jakości produktów Astrokraka na sąsiednim forum doczepiają się nie terminowości wykonania zamówienia fakt pan Janusz ma niewielkie poślizgi w realizacji zamówień, ale nikt nie pisze, że nie dostał zwrotu zaliczki

Wydaje mi się, że to zawiść ludzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatr napisał:

a tak na marginesie to się zastanawiam skąd wydusić naście kzł na telepa

 

 

Załóż firmę z branży Astro, weź duże zaliczki, wpłać na konto na rok, po roku przeproś wszystkich  

zamawiających i oddaj zaliczki. Z odsetek kupisz niezłego telepa  

 

Arek

Arku, czy jako zawodowy astronom tak właśnie postępujesz, sugerując takie praktyki amatorowi, marzącemu o uczciwym i legalnym zakupie porządnego sprzętu????? :shock: Do tej pory ceniłem Cię jako profesjonalistę, ale teraz widzę, że nie miałem racji. Cóż, errare humanum est :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestandardowy pierscien redukcyjny z aparatu cyfrowego do MTO, ktory trzeba bylo specjalnie na ta okazje wykonac od zera

 

Meteor jaki to pierścień i do jakiego aparat? i czy dałeś dokładny rysunek techniczny złączki?

 

Aparat to Olympus C-4000z. Zwykly kompakt, ale dajacy niezwykle efekty w polaczeniu z MTO. Niedlugo dokumentacja. Nie mniej jednak, nie o tym mowa. Pierscien ktory umozliwia mi dokonanie roznych cudow, narodzil sie, dzieki sporej wyobrazni, i niewatpliwe ogromnemu zasobowi wiedzy, jaka posiada Pan Janusz Pleszka. Bez jakichkolwiek rysunkow, schematow ideowych itp., wystarczyly trzy slowa, i Pan Janusz wiedzial dokladnie, o co mi chodzi, na czym mi zalezy. Pelny profesjonalizm, na drobnym detalu ktory umozliwa wiecej, nizeli przewidzieli projektanci tego aparatu. Pierscien zostal wyszyty na miare co do mikrometra.

 

Tymbardziej nie podzielam opini niektorych ludzi, ktorzy tak malo pochlebnie wypowiadaja sie tutaj, i na sasiednim forum o P. Januszu. Cierpliwosc wynagradza, i to bardzo wiele.

 

Jestem przekonany, ze takich geniuszy, jak Pan Janusz Pleszka, w Polsce moze... powtarzam... moze... mozna policzyc na palcach jednej reki.

 

Z powazaniem

Grzegorz Skowronski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że tu na forum piszą Ci którzy o firmie Astrokrak mówią dobrze a tam Ci którzy Cię Janusz nie lubią. Nie dziwię się , bo przecież z Januszem w tle dokonał się sławny rozłam na forum ponad rok temu.

No, doczekałeś się Janusz. Masz za swoje i w części zapracowałeś na złorzeczenia i pretensje i nie ma Cię co żałować. Największą dla Ciebie karą będzie to, że ucierpiała reputacja firmy i zapewne odwróci się od Ciebie kilku niezdecydowanych klientów. Sam dowiedziałem się o wpadce z teleskopem 600mm a myślałem, że jedyną ofiarą jest Piotr Z.

Tam u Barka na forum powiedzieli o Tobie właściwie wszystko. Muszisz to wziąć pod uwagę bo słowa o Twojej fanfaronadzie, niesłowności, nieposkromionym języku i inne jeszcze grzechy są w znacznej części słuszne (patrz choćby nasza ostatnia dyskusja o wyciągach i Twoje nieładne odzywki w stosunku między innymi i do mnie).

Ale jakby oddzielić słuszną krytykę od reszty tej papki to zostaje kubeł pomyj, skrywanej od dawna niechęci, zawiści i zwykłej podłości.

Tak, zajrzałem na forum do Bartka po ponad rocznej tam nieobecności ale nie zdziwiłem się widząc ten sam skład sądu. A wsród nich siedzi nawet jeden taki co opluł Cię jako ten pierwszy sprawiedliwy ale pamiętam przecież jak musiałem domagać się od niego kilkukrotnie pieniędzy za zrobionego mu AstroPilota. Widzę tam też i innego ujadacza, który kiedy był w potrzebie znał na pamięć mój numer telefonu a teraz wyszedł na 'ludzi' i zmienił mu się widocznie światopogląd. A taki Bartek. Zabrał tylko raz głos. Zrobił to zresztą w swoim zwykłym stylu czyli publikując prywatny list. Piękny gest Piłata. On tylko podsunął amunicję i zachował czyste ręce, strzelają już za niego inni. To podłość pierwszego sortu ale z żalem muszę powiedzieć, że nie jest w tym osamotniony bo i u nas jest specjalista od publikacji prywatnej korespondencji.

Niestety nie doczytałem się aby w tamtej dyskusji zabrał głos El Capitano. Jest tam przecież głównym ideologiem, jest przecież sumieniem tamtego forum. Ale widać sposób dyskusji mu odpowiada - zresztą jakie sumienie taka dyskusja.

Wszystkim czytającym tu i tam daję pod rozwagę następujące fakty. Nie ma w Polsce firmy lepiej działającej w branży astronomii amatorskiej niż firma Astrokrak. Firma ta prowadzi działalność zarówno produkcyjną jak i handlową. Porównanie bezpośrednie z taką np. DO jest nieco chybione bo upraszczając temat, DO 'przerzuca tylko pudełka'.

Ile się trzeba napracować przy produkcji czegokolwiek wie tylko ten , kto zasmakował tego miodu. Pomyślcie, że aby coś wyprodukować trzeba to wymyśleć, pomysł przenieść na papier, dobrać technologię załatwić wykonawców, potem dopilnować aby wszystko zrobili tak jak się zaplanowało, w trakcie prac poprawić błędy, które wyszły dopiero podczas wykonywania projektu a jeszcze trzeba zapewnić aby produkt był powtarzalny i odpowiedniej jakości. To wszystko po drodze się zamawia, wozi, ubezpiecza, dokumentuje księgowo i robi wiele jeszcze innych rzeczy i zupełnie tego nie widać w kupowanym teleskopie. Pamiętajcie, że Astrokrak to też klasyczny handel a więc wszystkie obowiązki jakie z tego wynikają. Do tego dochodzą produkcje rzeczy nietypowych, na zamówienia indywidualne - nierzadko unikalych i nie do zrobienia u zaprzyjaźnionego tokarza, który się po prostu na tym nie zna. Wszystkim którzy mówią, że to czy owo jest w Astrokraku za drogie można dać dwie rady: po pierwsze każdy może spróbować robić to lepiej, taniej a przy tym i zarobić więcej (takie jest w podtekście tej opinii domniemanie). A druga rada to taka, że jeśli nie wybierzemy rady pierwszej to nikt nie zmusza do zakupu właśnie w firmie Astrokrak. Aby nie być posądzonym o jakąś stronniczość powiem tylko, że nie kupuję wiele w Astrokraku a mój teleskop to Synta, którą zresztą uważam za lepszy (w kategorii możliwości/cena) od porównywalnego teleskopu z Astrokraka. Pamiętajcie też, że zawsze doczekacie się fachowej odpowiedzi od Janusza czego nigdy nie udało mi się uzyskać np. od Uniwersała z Żywca (przy okazji trzeba jednak ze smutkiem skonstatować, że Januszowi łatwiej jest tłumaczyć lub obiecywać niż dotrzymać obietnicy). Niektórzy piszą, że firma Astrokrak 'upasła' się na odsetkach z zaliczek. Jest to kompletna bzdura. Świadczy to jedynie o całkowitej ciemnocie ekonomicznej wypowiadającego te słowa. Nikt nie utrzyma się dłużej niż kilka miesięcy na rynku nie mając znacznego obrotu gwarantującego zyski, zaliczki jak wiem zostały zwrócone (choć z opóźnieniem) ale ten fakt to strzał samobójczy Astrokraka. W działalności gospodarczej zdarzają się również działania bardziej obciążone ryzykiem i to jest chyba przyklad takiej właśnie operacji.

Obserwując dyskusję na temat Astrokraka dochodzę do wniosku, że w tym kraju przez lata nie będzie jeszcze dobrze bo zawiść i zwykła podłość ludzka jest tu wprawdzie cicha ale wszechobecna, ma długie ręce i atakuje podstępnie. Do niedawna mówiło się, że to spadek po komuniźmie, że to wychodzi z ludzi homo sovieticus. Żyję dostatecznie długo by ze zdziwieniem stwierdzić, że tą oceną można obarczyć nawet ludzi , którzy z tzw. komuną nie mają nic wspólnego bo po prostu urodzili się i wyrośli już w innym świecie. Ze smutkiem obserwuję też, że każdy z łatwością ciska kamień zarzucając Astrokrakowi wszystkie najcięższe zbrodnie od oszustwa poczynając na kradzieży kończąc. Proponuję, jak już kiedyś to czyniłem przy innej okazji i choć to może boleć, aby każdy podnoszący kamień przed jego rzuceniem zajrzał sam w siebie i sprawdził czy np. uczciwie zdaje egzaminy, czy używa legalnego oprogramowania, czy nie daje lub nie bierze łapówek, nie zdradza żony czy wreszcie nie oszukuje na podatkach. Potem po prostu nie kupujcie w Astrokraku jak Wam to nie odpowiada a dzięki takiej postawie firmę szlag trafi i bez Waszych kamieni.

Cieszę się, że tu nie rozlał się, używając nie bez kozery marynistycznego porównania, ten ocean pomyj jaki każdy może zobaczyć u Bartka na forum. Niektórzy z namiętnością się w nim zresztą nurzają. Przy tej okazji pozwolę sobie na słowa uznania za postawę Piotra C jaką zaprezentował w zderzeniu z hamstwem obłudą i cyniczną niegodziwością. Nie znamy się wprawdzie ale podziawiam Cię Piotrze za odwagę znoszenia inwektyw i opanowanie w dyskusji. Stwierdzam zresztą po raz kolejny, że spokój opanowanie i cierpliwość to najlepsza droga dochodzenia swoich racji - czego przy okazji i Januszowi życzę.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytyacji po streszczeniu tematu zrobionym jak widać na spokojnie i z rozwagą godną Jedi mogę podziekować tutaj gorąco Leszkowi za terzeźwy osąd sprawy a głowę swoją posypać popiołem w przed dzień zaduszny.

Chciałem także przeprosić Kolegów z PPASE za nie zrealizowanie zamówienia na lustra, Heńka za niezrobiony na czas teleskop i wszystkich innych czujących się pokrzywdzonymi.

Koledzy, bardzo przepraszam za zaistniałą sytuację i mimo wszystko liczę na dalszą współpracę :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadałem się w dyskusji, albowiem ostatnio miałem z Januszem pewne spięcia 8) i nie chciałem skażony emocjami wydać niepsrawiedliwego sądu. Nie jest tak, że u nas piszą Ci którzy Janusza lubią, a tam Ci którzy go nie lubią. Po prostu na naszym forum mamy zachowaną należytą formę dyskusji bez obrażania się wzajemnego.

 

Ponadto myślę, że klienci mają prawo mówić o faktach nienależytego wywiązywania się z umowy, jeśli takowe miały miejsce. Producent zaś ma obowiązek to znosić, gdyż forum jest polem na którym prowadzi również działalność informacyjną a w swoim dziale - reklamową. Nie wolno natomiast nikogo obrażać - ani firma klientów, ani klienci firmy.

 

Janusz posypał głowę popiołem i mam nadzieję, że nie jest to gest tylko na zaduszki. Życzę firmie Astrokrak i jej klientom aby rozwinęła się jak najlepiej, tak aby rynek astronomiczny w Polsce był jak najszerszy, co służyć będzie całej astrobraci. Powiedzmy sobie bowiem szczerze - publiczne wylanie żalów na Janusza było właśnie wyrazem powstania w Polsce konkurencji w dziedzinie astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się wypowiedź Leszka bo chyba wyczerpuje temat.

Nie ma co się pienic ponad to co faktem.

Janusz natomiast okazał skruchę i głęboko wierzę, że to nie tylko słowa. Wątek powinien stać się tylko motywacją dla rozwoju firmy, która jako pierwsza postanowiła otworzyć prawdziwy wolny rynek sprzętu dla miłosników astronomii.

Mam nadzieję, że zarówno ofetra astrokrak jak i innych się rozwinie co będzie bodźcem dla rozwoju lub może otwarcia nowych "astrofirm".

Dzisiejszy rynek to system bardzo skomplikowanych i silnie działających powiązań Janusz nie dopilnował jednego z nich ale mam nadzieję, że wyjdzie to na dorbe firmie i jej interesantom.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyly trzy slowa, i Pan Janusz wiedzial dokladnie, o co mi chodzi, na czym mi zalezy. Pelny profesjonalizm, na drobnym detalu ktory umozliwa wiecej, nizeli przewidzieli projektanci tego aparatu. Pierscien zostal wyszyty na miare co do mikrometra.

 

W moim przypadku gdy dałem rysunke nie owymiarowany to nie wystarczyło :?

Czy dałeś aparat do firmy do pasownia?Czy METEOR mówiąc krótko, jesteś innej kategorii klientem, którą to kategorią ja nie jestem objęty.

 

ps. Taka moja malutka prowokacja 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Taka moja malutka prowokacja  8)

 

I co nowego wnosi to do tego wątku. Nic. Poza chęcią jątrzenia. Tak to odbieram.

Jeżeli Janusz z jakiegoś powodu nie zrobił Ci tej złączki to zleć wykonaie komuś innemu i po sprawie. Ślusarzy w kraju dostatek, a Janusz w tym przypadku jest tylko pośrednikiem pomiędzy ślusarzem, a zamawiającym. No po prawdzie projektuje taką złączkę ale ty McArti też możesz ją zaprojektować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku gdy dałem rysunke nie owymiarowany to nie wystarczyło  :?  

Czy dałeś aparat do firmy do pasownia?Czy METEOR mówiąc krótko, jesteś innej kategorii klientem, którą to kategorią ja nie jestem objęty.  

 

ps. Taka moja malutka prowokacja  8)

 

McArti, mysle ze w przypadku takich niestandardowych zamowien, najlepiej jest nawiazac pewna zdalna wspolprace. Wtedy szybciej osiaga sie swoj wytyczony cel. Ja zdalem sie na fachowosc firmy Astrokrak. W zarysie przedstawilem o co mi chodzi, podalem wymiary jakie nowa zlaczka powinna spelniac aby dalo sie ja w moim przypadku zastosowac. Nie musialem wysylac aparatu gdyz po omowieniu detali wszystko bylo jasne i wystarczajace.

 

W przypadku kiedy Astrokrak informuje, ze wykonanie zamowienia moze sie opoznic, cierpliwie czekam, zdajac sobie jednoczesnie sprawe z tego ze nie jestem jedynym klientem. Podczas produkcji zawsze moga wystapic pewne poslizgi, niezalezne takze od firmy Astrokrak. Dla mnie zrozumiale sa one calkowicie, moze ze wzgledu na to ze nieraz budowalem rozne rzeczy i czesc z niezbednych mi elementow zlecalem np. firmom slusarskim. Te z kolei generowaly opoznienia.

 

Generalizujac, pomimo wszystko, po rozsadnym czasie, z firmy Astrokrak zawsze trafiaja do mnie solidnie zapakowane paczki z gotowymi elementami.

 

Z mojej strony uwazam temat za zamkniety. Cieszy mnie fakt ze w Polsce znajduje sie firma Astrokrak, mogaca swiadczyc uslugi, takze te niestandardowe, na wysokim poziomie. Jeszcze raz gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak Janusz się czegoś nauczył, przemianował swoje wady na współczucie  :roll: .  

Jestem pod ogromnym, ogromnym wrażeniem rozegrania tej partii Januszu. Szacunek

 

Mylisz się. Tutaj nie było poprostu problemów z empatią.

 

Nie mylę się Mirku, zresztą tylko Janusz to czytając uśmiechnie się sam do siebie bo wie co w duszy gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.