Skocz do zawartości

Balcerowicz - pomnik czy kraty ?


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie bez pomników a co do krat to nie będę się wypowiadał. Wogóle nie powinno się stawiać nikomu pomników. Wiele potem się burzy. Pan Balcerowicz nie robi nic za darmo. Kasę ma większą niż niejeden prezes banku na zachodzie i nie trzeba z niego robić ojca narodu. Jedno tylko dobrze się stało, że Polska weszła do UE, która ma swoją policję do łapania miejscowych złodziei. Przykładem mogą być podjęte działania w sprawie nadużyć przy budowie autostrad. Mam nadzieję, że skończą się czasy okradania budżetu przez narodowych gangsterów a przynajmniej zostanie to znacząco ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję za Waldemarem Łysiakiem:

 

Balcerowicz dyrygował gospodarką kraju i walutą kraju przez szesnaście lat. Efekt? Polska jest najbiedniejszym spośród 25 państw UE, ma najniższe tempo rozwoju gospodarczego, najgorsze finanse publiczne, najwyższe bezrobocie, najniższe płace (4–5 razy mniejsze niż np. w Czechach), najmniejszą liczbę przedszkoli, największą liczbę niedożywionych dzieci, itp., itd. No i owe 23 miliony...

 

reszta TUTAJ

Edytowane przez MirekAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem pisac do czasu co spec komisja wykaze .

Bezsprzecznie Balcerowicz utrzymywal lichwiarskie stopy procentowe co obciazalo cala gospodarke . Mialo ja schladzac , ale biedaczka nie zdazyla sie tyci rozgrzac , raz juz prawie drgnelo, ale czujne oko zwiekszylo stopy procentowe. Tak wysokie stopy procentowe spowodowaly naplyw kapitalu spekulacyjnego . Balcerowicz tymi stopami zabezpieczal jego interesy - miejmy nadzieje ze nieswiadomie .

Z drugiej strony zreorganizowal caly system podatkowy . Co prawda zywcem sciagniety z innych krajow tylko stawki podatkow podniesione . Na to tytul profesora byl niepotrzebny.

Zobaczymy co komisja wykaze.

W Polsce jest od kilku lat stabilny wzrost gospodarczy ale ubostwo rosnie .

 

dodam jeszcze , Polska sprzedala swoje huty za 1 mln Euro a Ukraina mniej warte za 5 mln - temu samemu koncernowi tylko z pol roku pozniej. Tak wygladaja w praktyce polskie decyzje ekonomiczne i polityczne

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu ja przepraszam jak ktoś czyta Łysiaka i przedstawia go jako recenzenta przemian ostatnich 20 lat to chyba powinien zajrzeć do innych publikacji ekonomicznych. To tak jakby przedstawić ojca dyrektora jako recenzenta życia kulturalnego w Polsce. Oczywiście jest to jakiś pogląd ale chyba daleki od rzeczywistości.

A Baceowiczowi pomnik i Kwiatkowskiemu i Grabskiemu z międzywojnia TEŻ!!!!!

Balcerowicz był architektem przemian gospodarczych, które pozwoliły polskiej gospodarce być na początku lat 90tych najdynamiczniej rozwijającą się gospodarką w Europie środkowej. Decyzje ekonomiczne + polityczne no i nie jesteśmy x lat w tyle jak np. Ukraina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję za Waldemarem Łysiakiem:

 

Balcerowicz dyrygował gospodarką kraju i walutą kraju przez szesnaście lat. Efekt? Polska jest najbiedniejszym spośród 25 państw UE, ma najniższe tempo rozwoju gospodarczego, najgorsze finanse publiczne, najwyższe bezrobocie, najniższe płace (4–5 razy mniejsze niż np. w Czechach), najmniejszą liczbę przedszkoli, największą liczbę niedożywionych dzieci, itp., itd. No i owe 23 miliony...

 

reszta TUTAJ

Tak wielu bzdur w jednym miejscu już dawno nie widziałem!

Chyba jednak masz rację, że bardziej cenisz p. H. Ptaka niż W. Łysiaka... W zasadzie po przeczytaniu podanego przez Ciebie cytatu a jeszcze bardziej po lekturze całego tekstu na poratlu "Gazety Polskiej" wypadałoby powiedzieć: i garbate sołtysa dzieci to też wina Balcerowicza! :)

Balcerowicz nie był i nie jest ani królem ani carem Polski. I nie odpowiada za wszystko, co złe w tym kraju! Od wielu lat ma istotny wpływ na politykę monetarną i tylko na nią! A co do osiągnięć Polski w tym zakresie chyba nie ma żadnych wątpliwości - inflację mamy naprawde niską.

 

Natomiast bardzo mnie zaciekawiły przytoczone w cytacie argumenty; w celu ich zweryfikowania (przynajmniej tych, które są weryfikowalne) zajrzałem do źródeł bardziej miarodajnych niż "Gazeta Polska" bo za takie uważam np. oficjalne dane ministerstw Pracy oraz Gospodarki. I cóż się okazało? Polska nie ma najniższego tempa wzrostu gospodarczego w Europie - jesteśmy w środku stawki, z wartościami powyżej średniej dla UE.

Nie mamy w Polsce najniższych płac! Tzw. płaca minimalna w Polsce wynosiła w 2005 r. równowartość 205 euro, w Czechach: 235, Estonii: 172, Słowacji: 167, Łotwa: 145, Litwa: 116. Powiem szczerze, że gdy zobaczyłem jakie podobno wysokości zarobków są w Polsce i Czechach, zwątpiłem. Średnia płaca w Polsce wynosi ok. 2,4 tys. PLN; z cytowanego fragmentu wynikałoby, że w Czechach wynosi równowartość ok. 9,6-12 tys. złotych!! W rzeczywistości jej wartość kształtuje się na poziomie ok. 20 tys.!! Tyle tylko, że koron czeskich... ;) Po przeliczeniu na złotówki daje to ok. 2,8 tys. Czyżby ktoś tu się mocno mijał z prawdą?

Poza tzw. skrajnie prawicowymi źródłami, nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji, jakoby byliśmy najbiedniejszym państwem UE.

Co do liczby przedszkoli i ilości niedożywionych dzieci - zwykła manipulacja; brak porównań i określenia metodytki. Podchodząc do problemu w ten sposób mogę stwierdzić, że w Niemczech jest prawie dwa razy większe bezrobocie niż w Polsce (w roku 2005: Niemcy - 4,8 mln. bezrobotnych, Polska - 2,8 mln.).

I wreszcie owe tajemnicze 23 milioony... :) Wg Łysiaka ok. 23 mln Polaków żyje w "sferze niedostatku", kolejne 6 mln. "wegetuje w głębokim ubóstwie" i jeszcze 3,5 mln. znajduje się "poniżej granicy skrajnego ubóstwa"; w sumie daje to ok. 32,5 mln. ludzi w 38 milionowym państwie! Gdyby dane te były prawdziwe, to mielibyśmy wojnę domową...

 

Nie chcialem pisac do czasu co spec komisja wykaze .

Bezsprzecznie Balcerowicz utrzymywal lichwiarskie stopy procentowe co obciazalo cala gospodarke . Mialo ja schladzac , ale biedaczka nie zdazyla sie tyci rozgrzac , raz juz prawie drgnelo, ale czujne oko zwiekszylo stopy procentowe. Tak wysokie stopy procentowe spowodowaly naplyw kapitalu spekulacyjnego . Balcerowicz tymi stopami zabezpieczal jego interesy - miejmy nadzieje ze nieswiadomie . (...)

Utrzymywanie wysokich stóp procentowych, na które ma wpływ Rada Polityki Pieniężnej, powodowane jest jednym z podstawowych jej imperatywów - celem inflacyjnym. Napływ kapitału spekulacyjnego spowodowany był przede wszystkim polityką finansową państwa, którą kieruje rząd poprzez emisję skarbowych papierów dłużnych. Łatanie dziur budżetowych, "szybkie pieniądze" na załatwienie doraźnych celów politycznych (np. koszty realizacji postulatów strajkujących górników, kolejarzy i innych grup zawodowych), niestabilne przepisy podatkowe, ogranicznie wolności gospodarczej - to jest prawdziwa przyczyna kłopotów naszej gospodarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję za Waldemarem Łysiakiem:

 

Balcerowicz dyrygował gospodarką kraju i walutą kraju przez szesnaście lat. Efekt? Polska jest najbiedniejszym spośród 25 państw UE, ma najniższe tempo rozwoju gospodarczego, najgorsze finanse publiczne, najwyższe bezrobocie, najniższe płace (4–5 razy mniejsze niż np. w Czechach), najmniejszą liczbę przedszkoli, największą liczbę niedożywionych dzieci, itp., itd. No i owe 23 miliony...

 

reszta TUTAJ

 

 

Bez urazy, ale idąc tym tokiem myślenia obarczmy Balcerowicza o koklusz rozumiem stopy procentowe mają wpływ na gospodarkę, ale bez przesady, że dzięki niemu mamy tak wysokie bezrobocie przecież ten człowiek nie podejmował decyzji (a przynajmniej ja o nich nie wiem)o stawkach ZUS, nie ustalał minimalnego uposażenia, nie możemy obarczać odpowiedzialnością człowieka za decyzje, których nie podjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to te 23 mln jest prawda, w tym jest te 6 mln poniozej i iles mln niedozywionych dzieci .

Cel inflacyjny to taka zabawa w chowanego - nigdy nie trafili . :Beer:

Tak samo z deficytem budzetowym - ile bedzie.

 

Gdy inflacja jest 5% a stopy procentowe 16-20% to co najmniej 10 % byly za wysokie i to obciazalo wszystkich , takze zadluzajacy sie budzet . Ktto na tym korzystal? BAanki i kapital spekulacyjny . Do tego kiedys banki zostaly zwolnione z 500 mln zl podatku = prezent od Balcerowicza .

Odnosnie bankow . Bardzo zyskownym zajeciem bankow bylo wykupywanie dlugow szpitali / w/g Hanny Gronkiewicz/ dlatego, ze bylo wiadomo o finansowaniu tych dlugow przez budzet a wysokie stopy procentowe to ekstra zysk.

Co powiesz na to ze ktos zaciagnal kredyt 14 000 zl a dzisiaj ma odsetek od tego ponad 100 000 zl .

Odnosnie nizej. Nie ma w polityce autorytetow . A inteligencja w wiekszosci jest czesto na garnuszku wladzy i nieprawomyslnych izoluje. Dobrze to opisano juz w Mistrzu i Małgorzacie . U nas jest i bylo podobnie .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - nikt nie jest doskonały.

 

Wkurza mnie jedno. Ktoś powiedział, że żeby zniszczyć naród trzeba zniszczyć jego autorytety. I niestety to widzimy teraz w Polsce.

 

Chcą sądzić Balcerowicza, dla przykładu, jak na jakiś stalinowskich procesach. Pytam się: co zrobili dla naszego narodu oskarżyciele z LPRu przez ostatnie 16 lat? Młody jestem, komunizmu nie znam. Ale pamietam jak ojciec wyciągał dolary z klaseru żeby kupic mi klocki lego w pewexie na urodziny... Czy chciałbym, zeby nie zaszły zmiany zapoczątkowane przez Balcerowicza? Nigdy w zyciu!!!

 

Niedawno ojciec R. oskarżał Wałesę później Owsiaka.... Dlaczego niszczy się ludzi, których nazwiska są autoretytami na całym swiecie?

 

Nikt nas nie będzie szanował jeżeli nie będziemy szanować samych siebie.....

 

Tania polityczna gra, tylko po to zeby się pokazać, chwilowo zaistnieć w mediach, stworzyć atmosfere skandalu.... tak mozna się zasłaniać jak nie ma sie pomysłu, na dziś i na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niech mi Ktoś powie, co ta komisja ma badać, bo jeśli 16 lat transformacji systemu bankowego to im kadencji nie starczy i niech mi ktoś powie czy jakakolwiek komisja w jakikolwiek sposób przyczyni się do wzrostu gospodarczego czy też spadku bezrobocia szczerze wątpię, co do zasadności fuzji bakowej nie wiem nie jestem ekonomistą, ale jeśli inwestor ma racje i może dokonać tej fuzji to poda Polskę do Trybunału a wtedy zapłacimy zakładam, że ponad 200 milionów euro odszkodowania a na to chyba nas nie stać

Edytowane przez krystian_koza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki prawny termin jak nieuzasadnione wzbogacenie .

Nie wiadomo co wyjdzie . Kiedys z trybuny sejmowej przewodniczacy jednej z partii powiedzial ,ze banki sprzedano za gotowke co mialy w kasie . Nawet budynki, grunty nie byly uwzgledniane . Nie zdementowano tego. Czyli prawda?

System bankowy nie ulegl transformacji ale zmieniono wlascicieli. A w jaki sposob to zrobiono i z jaka strata dla Polski to komisja moze zbadac .

Zobaczymy co komisja wykaze . To moze byc pouczajace . Banki to glownie pieniadze, a ....

 

Tak samo telekomunikacja nie ulegla transformacji - wykupil panstwowy

tak samo / chyba/ energetyka na Slasku - wykupil panstwowy - itd ....

Jestesmy murzynami Europy i tak wszystkim co z tego korzysc maja pasuje .

Dla przykladu byly premier Belka. Byl po stronie skarbu panstwa przy sprzedazy PZU , byl takze doradca po stronie kupujacego przy sprzedazy PZU , byl takze po stronie wyceniajacej i chyba w PZU . Moze cos pominalem , albo przekrecilem . Byl z kazdej ze stron . Tak zawze powinno byc?

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie w każdej Twojej wypowiedzi powtarza się ten sam zwrot "zobaczymy co komisja wykaże". Czy jesteś aż tak zdeterminowany w oczekiwaniu na afery i nieprawidłowości które wykaże by sądzić, że będą jakiekolwiek rezultaty jej pracy? A może znowu zakończy swój żywot tak jak poprzednia z raportem pana Z. napisanym bez jakichkolwiek podstaw do osądzania kogokolwiek.

Mimo, że nie nigdy nie lubiłem Wałęsy, to muszę mu przyznać rację w tym co mówił na temat Kaczyńskich przed wyborami - ich jedynym celem w życiu jest rozliczanie, nieważne czy dziennikarzy, bankowców, prawników, wszystko byle by odwrócić uwagę od prawdziwych problemów.

Zwolennicy komisji - pokażcie jakąkolwiek wypowiedź w sprawie reformy finansów publicznych. Ja naliczyłem jedną - gdy Zyta powiedziała o utrzymaniu status quo.

Aha przepraszam zapomniałem o osiągnięciach rządu - odwiedzenie staruszek na dzień babci i dofinansowanie obiadów w szkołach, z których premier jest taki dumny.

I jak wytłumaczyć takie poparcie dla pis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi egoistycznie, lecz musze ponowić pytanie czy dzięki za przeproszeniem udupieniu Balcerowicza dostane pracę za godne pieniądze?

Nie wnikam czy był nadużycia w prywatyzacji czy też nie, po prostu mam inne problemy podobnie jak spora część społeczeństwa jestem w rzeszy bezrobotnych, i widząc, co czynią „Stabilizatory” to rzeknę krótko przestało być to zabawne niech jedynie słuszna partia jak również jej satelici ruszą głową jak tu zmniejszyć bezrobocie i podnieść jakość warunków bytowych Społeczeństwa a potem niech rozliczają nawet za pierdnięcie w miejscu publicznym.

Jednakże pozostało zadać najważniejsze pytanie, jaki ma być efekt końcowy tej komisji gdyż nie oszukujmy się ona i tak powstanie bracia K. już zaczynają straszyć wyborami o ile będzie inaczej, przeto Jarosław Kaczyński rzekł bodajże Dzisiaj, jeżeli nie zostanie powołana komisja to oznacza, że nie ma już paktu stabilizacyjnego a to wnioskując z poprzednich wypowiedzi równoznacznie będzie z rozwiązaniem sejmu tudzież (nie)rządu

Mam nadzieje, że nie upaństwowienie sektora bankowego, bo wtedy nie wyjedzie milion tylko 10 milionów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pis gra pod publike, to pewne. Sadze, ze niebezpieczne .

Nie wiem czy komisja cos pokaze , banki to pieniadze i kazdemu sa potrzebne. :D .Chyba, ze bedzie polityczna wojenka o kase aby przejac czyjes wplywy i kase. To bardziej z tej przyczyny mamy tak duze zamieszanie . Sadze, ze w ten sposob chca odciac kapital konkurencji .

Odnosnie pracy to jej nie ma bo za malo jest pieniedzy na rynku . Podwyzki emerytur wplyna na wzrost miejsc pracy . Pieniadz byl kulumowany przez maly procent ludzi . Mozna to porownac do jazdy na zaciagnietym hamulcu albo z dziurawym zbiornikiem . Nie bylo zamknietego obiegu w gospodarce . Ci co mieli to juz nie chcieli wydawac , ci co chcieli to nie mieli co wydawac. Obieg pieniadza w gospodarce zostal mocno ograniczany . UE nie podoba sie zwiekszanie jego obiegu.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chora sytuacja, za którą płacimy my wszyscy im większe zamieszanie tym mniejsza stabilizacja gospodarki a to wpływa na mniejsze ruchy inwestycyjne czy to Krajowych Przedsiębiorców czy też zagranicznych, chyba czas najwyższy skorzystać z demokratycznych praw, jakie mamy i rozwiązać ten sejm, (kto wybiera może i odwołać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślicie młodzi ludzie, że tutaj dostaniecie pracę za godne pieniądze to prędzej z głodu umrzecie. Niektórzy dostaną ale nie wszystkich stać na cztery fakultety, dwa języki, 20 lat stażu i 30 lat życia. My jesteśmy w Polsce! Nigdy, jak świat światem rzaden rząd w Polsce nie przejmował się ludźmi. Przed drugą wojną światową mój dziadek razem z innymi musiał za chlebem jechać do Ameryki. Nic się nie zmieniło !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

per analogiam:

 

Komisja śledcza już odniosła sukces. Ukazała kulisy funkcjonowania polskiego życia publicznego, a ujawnienie całej prawdy jest konieczne, by zacząć naprawę państwa. Niestety, jest wiele środowisk, które nie są tym zainteresowane.(....)

Zmasowany atak

Od kilku tygodni trwa histeryczny atak na komisję śledczą. Uczestniczy w nim "Trybuna", ale i inne media, w których postkomuniści zachowali swoje aktywa. Ciągle mówią one o blamażu komisji i nagłaśniają wezwania do odwołania jej członków(....)

To przecież "Gazeta Wyborcza" wmawiała ludziom, że w Polsce istnieje państwo prawa, demokracja, a system władzy krytykują tylko oszołomy. Tymczasem ludzie z kierownictwa "Gazety" musieli mieć, co najmniej ogólną, orientację w tym, co tak naprawdę dzieje się w Polsce.(....)

 

Fałszywy zarzut

SLD i niektóre środowiska prawnicze rozpowszechniają tezę, że komisje śledcze stanowią zagrożenie dla państwa. Ich zdaniem parlamentarne komisje wchodzą w sferę zastrzeżoną dla wymiaru sprawiedliwości i łamią zasadę trójpodziału władzy(....)

 

Klucz do prawdy

Krytycy komisji ds. Orlenu zarzucali jej, że nie ma planu i skacze po różnych tematach. Początkowo mogło powstać takie wrażenie. Jednak wówczas komisja odkrywała nadużycia niemal w każdej kwestii, za jaką by się nie wzięła. Pokazało to, jak zdeprawowane są mechanizmy rządzenia państwem i gospodarką(....)

 

Koniec nieczystej gry

Dzięki komisjom śledczym wiemy bardzo wiele o splocie dziwacznych zjawisk na styku polityki i gospodarki(...)

 

(...)Zarzucanie komisji, że jej działanie jest niezgodne z demokratycznymi standardami, to kłamstwo

Wkład komisji śledczych w odzyskanie zdrowia przez państwo polskie jest nie do przecenienia

 

JAROSŁAW KACZYŃSKI, JAN ROKITA (pełny tekst TUTAJ)

 

Artykuł pochodzi z wydania (372) 9/05 (12.01.2005) z działu IDEE ze strony 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję:

(...)

Właściwie trudno zrozumieć, jakim cudem człowiek bez charyzmy, mający trudności z jasnym prezentowaniem swoich poglądów i o mało sympatycznej powierzchowności mógł praktycznie z marszu wejść na stanowisko głównego ekonoma kraju i konstruktora reform gospodarczych. Do dzisiaj prof. Balcerowicz nie zasłynął jakąkolwiek publikacją, która nawet nie tyle wywarłaby jakiś społeczny rezonans, ale byłaby przynajmniej dyskutowana w środowisku osób zajmujących się problematyką finansową i gospodarczą. Nawet obecne wywiady wieloletniego już prezesa banku centralnego i niezasłużonego symbolu polskiego liberalizmu sprawiają wrażenia wypowiedzi studenta drugiego roku studiów, który wykuł podstawowe tezy monetaryzmu i prezentuje je odpytującemu, sam nie do końca rozumiejąc ich sensu i znaczenia. (...)

 

reszta TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję za Waldemarem Łysiakiem:

 

Balcerowicz dyrygował gospodarką kraju i walutą kraju przez szesnaście lat. Efekt? Polska jest najbiedniejszym spośród 25 państw UE, ma najniższe tempo rozwoju gospodarczego, najgorsze finanse publiczne, najwyższe bezrobocie, najniższe płace (4–5 razy mniejsze niż np. w Czechach), najmniejszą liczbę przedszkoli, największą liczbę niedożywionych dzieci, itp., itd. No i owe 23 miliony...

 

reszta TUTAJ

 

 

:ha: za H5N1 też jest odpowiedzialny na krzyż z nim

 

tekst dobry dla ciemnych naiwniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję:

(....)

- W bankowości mamy bardzo mało zasad wolnego rynku. Sektor bankowy był "świętą krową" przez ostatnie 16 lat. Rządzący i ustawodawcy zawsze przedkładali interes banków ponad interes klienta. Kiedy banki z własnej winy wpadały w kłopoty, to parlament przyjmował ustawę o ich restrukturyzacji - bez ogródek przyznaje dr Robert Gwiazdowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha. Podaje przy tym przykład z ostatnich dni, gdy Komisja Nadzoru Bankowego z prezesem Balcerowiczem na czele chce utrudnić obywatelom branie kredytów hipotecznych w walutach obcych i to pod pozorem ochrony interesów konsumentów.

 

–- Takie działanie to kolejna próba ograniczenia konkurencji w bankowości, bo najwięcej kredytów na zakup mieszkania w obcych walutach udzielają małe banki, które są bardziej elastyczne. Duże banki wolą udzielać drogich kredytów w złotówkach. Ograniczenia proponowane przez KNB to ograniczenie wolnego rynku - nie ma wątpliwości Gwiazdowski.

 

Według niego, ostatnie 15 lat działalności Komisji Nadzoru Bankowego to same niepowodzenia i zaprzeczanie zasadom wolnego rynku. (.....)

 

reszta TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań się wysilać. Ten rząd upadnie w niesławie wcześniej niż nam się wszystkim wydaje, a Kaczory i ich pucybuty pójdą w zapomnienie, w najlepszym wypadku zasilą rzesze egzotycznych stworków w rodzaju Macierewicza i Jankowskiego. I to jest pewne jak dwa razy dwa. Im mniej teraz będziesz ich wychwalał, tym mniej będziesz się później wstydził, że dałeś się zmanipulować jak dziecko.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie ciesze z tego ze jest jakis ruch , zmiana . Wszystko jedno jaka . Moze byc gorzej ale tez moze byc lepiej . Chyba juz zauwazyliscie , ze mediom nie mozna wierzyc tak jak od ... zawsze . Jakos ta zawierucha w bankowosci wplynela na wzrost cen akcji na gieldzie / wczoraj/ a to sie ma odwrotnie do tego co media krakaly .

Musi byc ruch w interesie . Ta zastalosc co przez 16 lat okopala sie w rzadzeniu dobrze, ze jest uelastyczniana. Dodalbym jeszcze, ze naprawde, mimo od kilku lat kilkuprocentowego rozwoju ciagle wzrasta liczba odob zyjacych ponizej lub na pograniczu minimum sojalnego . Popatrzcie poprzez nich . Jakby nie bylo zmian to na pewno ta liczba wzrastalaby . Kiedys kazdego z nas wyzerowaliby.

Lepej wczesniej to mniej gwaltowniej .

To zerowanie sukcesywnie sie rozszerza. Pisze to na podstawie obserwacji dzialan 2 biur rachunkowych bedacych na rynku z poczatkiem lat 90 obslugujacych ponad 100 firm. Obserwuje tak kilkanascie lat i co rok jest gorzej w malych firmach .

Czy nie widzice, ze moze wreszcie byc w druga strone? Powolutku ale jednak cos sie zmienia . ceny paliwa, ksiazek , oplaty sadowe za wpis notarialny ..

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań się wysilać. Ten rząd upadnie w niesławie wcześniej niż nam się wszystkim wydaje, a Kaczory i ich pucybuty pójdą w zapomnienie, w najlepszym wypadku zasilą rzesze egzotycznych stworków w rodzaju Macierewicza i Jankowskiego. I to jest pewne jak dwa razy dwa. Im mniej teraz będziesz ich wychwalał, tym mniej będziesz się później wstydził, że dałeś się zmanipulować jak dziecko.

 

pozdrawiam

 

No ale chłopak ma przynajmniej nadzieję. Dzisiaj mu jest lepiej, ale za to kac będzie większy niż nasz. Z boku jest to oceniane tak: http://wiadomosci.onet.pl/1279294,12,item.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań się wysilać. Ten rząd upadnie w niesławie wcześniej niż nam się wszystkim wydaje, a Kaczory i ich pucybuty pójdą w zapomnienie, w najlepszym wypadku zasilą rzesze egzotycznych stworków w rodzaju Macierewicza i Jankowskiego. I to jest pewne jak dwa razy dwa. Im mniej teraz będziesz ich wychwalał, tym mniej będziesz się później wstydził, że dałeś się zmanipulować jak dziecko.

 

pozdrawiam

 

Jest mi niezmiernie przykro i chciałabym złożyć nieszczere wyrazy współczucia ofiarom moich mizernych i niecnych wysiłków... Wstyd mi Ogromnie. Zatem złapmy się wszyscy za ręce i zaśpiewajmy razem z Gazetą Wyborczą (We are the world, we are the children...) OTO NASZE GORĄCE PRZESŁANIE

 

Jestem z Wami!

 

PS

We are the champions of the world...

Edytowane przez MirekAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.