Skocz do zawartości

Próbne strzały - ANowak


ANowak

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, ANowak napisał:


Setup tutaj będzie prawie zawsze identyczny 

 

Ile razy ja już tak sądziłem ^_^ 

 

 

Jakby coś się w nim zmieniało to zaznaczę w poście 

Mimo to warto co jakiś czas powtórzyć dla tego ja jak mantrę piszę te swoje 305/1500, to tylko chwila a ludzie mają podane od ręki.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, HAMAL napisał:

Ile razy ja już tak sądziłem ^_^ 

no wiesz, raczej nie będę tu używał ciemnego MAKa do jakiś ciemnych galaktyk :P

2 minuty temu, HAMAL napisał:

Mimo to warto co jakiś czas powtórzyć dla tego ja jak mantrę piszę te swoje 305/1500, to tylko chwila a ludzie mają podane od ręki.

Skoro tak mówisz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06/16/2017 o 11:27, ANowak napisał:

Altair Astro IMX224

Jak oceniasz te kamerkę?

Czy możesz się odnieść w porównaniu jej do ASI 224?

Czy ten wentylator coś daje, nie ma tam układu chłodzenia Peltier...

Jak to jest z ampglow i szumem przy wyższych czasach?

Ostatnio pojawiły się chińskie klony tej kamerki (RisingTech) w bardzo korzystnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jgoluch napisał:

Jak oceniasz te kamerkę?

Czy możesz się odnieść w porównaniu jej do ASI 224?

Czy ten wentylator coś daje, nie ma tam układu chłodzenia Peltier...

Jak to jest z ampglow i szumem przy wyższych czasach?

Ostatnio pojawiły się chińskie klony tej kamerki (RisingTech) w bardzo korzystnych cenach.

Na planety i krótkie czasy wygrywa 224. Co do długich to się nie jestem w stanie wypowiedzieć, z ASI 120 MM wyciągałem maksymalnie 8 sekund, bo dalej nie pozwolił ostatnio montaż (nie wyszło ustawienie na polarną). Z 224 na pewno będzie gorzej z detalem - wiadomo, kolor.

Ampglow... hmm... no jest widoczny, 30 sekund już sporo go ma w rogach, ale nadal pozwala na pozytywny odbiór jednej klatki. 60 sekund z max gainem w -10 stopniach jest już bardzo widoczny, masz około 30-40% fotki zasłoniętej na biało. 
Szumieć to aż tak nie szumi, ogółem szumu jest zaskakująco mało jak dla mnie. 
Wygrywa też w ilości hotpikseli - w ASI 120 MM jest ich zdecydowanie więcej. Ale to usuną darki. 
Tu masz przykładowy stack z ASI 224 MC (w moim przypadku producent to Altair Astro, ale matryca ta sama :) ). ponad 250 klatek z 30 sekundami naświetlania. 
A wiatraczek? Nie używam, za to radiator, który jest tam dołączony używam (taki niebieski). Teoretycznie nie powinien się tam znajdować, bo jest do GPCAM1,a ja mam GPCAM2, no ale zwiększa jednak trochę powierzchnię gdzie kamerka może oddać ciepło. Ale czy to działa to już nie wiem :P image.png.57ddb20ad2a44bba16126dd2b78e38e7.png
 

image.png

Abell39-2.jpg

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagubiona galaktyka... a właściwie jej halo. bo jądro jest w tym przepalonym środku - dowiedziałem się o tym dopiero po zaczęciu wykonywania tej fotki, więc trzeba czekac aż dopalę jądro, ale to już zrobię chyba z MAKa. przecież im większa skala tu będzie tym ładniejsze wyjdzie, prawda? ;) 
 

Lost-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym jądrze piszesz? :P

http://astrofotografia.republika.pl/galaxies/NGC4526.htm

 

A na marginesie, Ludziska, podpisujcie zdjęcia, wpada tu robot indeksujący gogle i co widzi? Obrazek o nazwie:

https://astropolis.pl/uploads/monthly_2017_06/Lost-2.jpg.d09ad21c5429589ed4a481f6298f4ac9

a najbliższe niego słowo?

",prawda?"

Więc jako co ma zaindeksować tą grafikę? Przecież nie jako NGC 4526.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HAMAL napisał:

Tak, o tym jądrze ;) 

 

13 godzin temu, HAMAL napisał:

A na marginesie, Ludziska, podpisujcie zdjęcia, wpada tu robot indeksujący gogle i co widzi? Obrazek o nazwie:

https://astropolis.pl/uploads/monthly_2017_06/Lost-2.jpg.d09ad21c5429589ed4a481f6298f4ac9

a najbliższe niego słowo?

",prawda?"

Więc jako co ma zaindeksować tą grafikę? Przecież nie jako NGC 4526.

no racja, nie jest jako tako podpisane. Na starej wersji forum było fajne to, że pod obrazkiem była jego nazwa "z folderu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

M8 w moim wydaniu z 28 maja... sporo tego mi zostało z wtedy, nawet nieobrobionego... Ale za to seeing był szałowy. tutaj klatki 16 sekund i nie ma tak dużej masakracji, mino, ze zdjęcia były o 23:30 (z M8 akurat) robione. była wtedy jakoś 5-10 stopni nad horyzontem.

50x16 sekund na gainie 3000, 150/750, IMX224.

M8.jpg

Edytowane przez ANowak
zły gain
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirit, fajnie wyszło, ale moim zdaniem zbytnio się uwydatnia aberracja.

 

Lecimy dalej z popularnymi letnimi mgławicami. Tutaj Mgławica Trójlistna Koniczyna z tego samego dnia co laguna, ale już robiona o wiele później - około godziny 1:20.

100x16 sekund na gainie 3000, 150/750, IMX224

M20.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przesiedziałem trochę nad tą M31 i na obecną chwilę jestem usatysfakcjonowany, ale mam zamiar dopalić jeszcze 2.5 godziny materiału (obecnie 2.5 godziny również). Zdjęcie to stack 31 klatek po 300 sekund każda. Jednocześnie jest to moja pierwsza próba wyciśnięcia takiego czasu na ogniskowej 230 mm (zdjęcie to crop). 
Sony A700, ISO 800, f/5, HEQ5

M31lipiec05average11;6jpgAP17proc.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzędziel napisał:

Stackowałeś medianą? Stosowałeś przy akwizycji dithering? Jeśli nie to spróbuj, powinno pomóc.

Przy medianie właśnie bardziej się uwydatniają. Tutaj average. 
ditheringu nie stosowałem, bo na razie nie wiem jak to ogarnąć. dopiero będę próbował guidować na HEQ5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.