Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Przyjaciele! Zapraszam Was do śledzenia filmowych kalendarzy astronomicznych na dany miesiąc, które publikuję na YouTube w kanale radio-teleskop.pl https://www.youtube.com/channel/UCUf2s0jv_meXMVABX2gHZxw/videos. Treść dedykowana jest głównie tym, którzy zaczynają przygodę z astronomią mając - powiedzmy - podstawową wiedzę na temat nieba gwiaździstego. Ufam, że spodoba się też zaawansowanym użytkownikom, w sposób konkretny i syntetyczny kompilując wiedzę o najciekawszych zjawiskach astronomicznych w danym miesiącu. Działalność kanału opiera się o galerię astrofotografii pod adresem http://www.radio-teleskop.pl. Czystego nieba! :)

 

Edytowane przez radio-teleskop.pl
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć, że  dostępny tam do kliknięcia w lewym górnym rogu film (sygnalizowany na załączonej przez Ciebie powyżej grafice) jest świetny i ładnie wplotłeś dygresję o rewelacyjnej komecie Holmes'a sprzed około 10 lat co mając raptem kilka kilometrów nagle wyemitowała pyły i gazy zajmujące przestrzeń podobną jak Słońce - to ten film (podję link bo obrazek powyżej nie uruchamia go)

Pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję - także za link, bo najwyraźniej coś mi nie poszło przy załączaniu obrazka ;) A co do komety Holmesa - ech... najwyższy czas na powtórkę! Zbyt długo już czekamy na porządną kometę dla nieuzbrojonego oka... Serdeczności! :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, radio-teleskop.pl napisał:

Pięknie dziękuję - także za link, bo najwyraźniej coś mi nie poszło przy załączaniu obrazka ;) A co do komety Holmesa - ech... najwyższy czas na powtórkę! Zbyt długo już czekamy na porządną kometę dla nieuzbrojonego oka... Serdeczności! :)

Dlaczego "radio...." pytam z ciekawości.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja jestem z radia :) Konkretnie z "Radia Planet i Komet" w Polskim Radiu PiK, które nadaje już od 18-tu lat... Radio i astronomia popularna to moje pasje i profesje zarazem, stąd mój najnowszy projekt oraz autorską galerię astrofotografii nazwałem grą słów: radio-teleskop.pl. Polecam i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radio-teleskop.pl napisał:

Zbyt długo już czekamy na porządną kometę dla nieuzbrojonego oka...

Nie ma co czekać, tylko obserwować, co niebo zsyła. C/2017 O1 ma jasność 9 mag. i jest widoczna przez całą noc. Księżyc zachodzi coraz później, a w 2 połowie października nie będzie przeszkadzał swym blaskiem podczas obserwacji. Na kometę można zacząć polować wieczorem za 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, M.K. napisał:

Nie ma co czekać, tylko obserwować, co niebo zsyła. C/2017 O1 ma jasność 9 mag. i jest widoczna przez całą noc. Księżyc zachodzi coraz później, a w 2 połowie października nie będzie przeszkadzał swym blaskiem podczas obserwacji. Na kometę można zacząć polować wieczorem za 2-3 dni.

Słusznie :) Właśnie o tym mówię w omawianym tutaj filmie :emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2017 o 11:50, radio-teleskop.pl napisał:

Bo ja jestem z radia :) Konkretnie z "Radia Planet i Komet" w Polskim Radiu PiK, które nadaje już od 18-tu lat... R

aaaa OK dzięki z racji hobby radio kojarzy mi się z anteną (radioteleskopu np.) . Filmy super. Pozdrawiam. 

Andrzej

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sp3uca napisał:

aaaa OK dzięki z racji hobby radio kojarzy mi się z anteną (radioteleskopu np.) . Filmy super. Pozdrawiam. 

Andrzej

Dzięki! "Na antenie" radioteleskopu UMK w Piwnicach też zdarzało mi się bywać, więc takie skojarzenia są jak najbardziej uprawnione ;) Serdeczności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.