Skocz do zawartości

ZAĆMIENIE SŁOŃCA - hiszpania


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę drogo nie lepiej tanie linie atakować znalazłem Warszawa-Barcelona za 593 zł w obie strony  oczywiście bez opłat lotniskowych nie mam pojęcia, jakie one są, ale nie sadze żeby przekroczyły 300 zł 

 

LOT-em bez opłat lotniskowych wychodzi 650zł więc +- to samo. Już jakiś czas temu zauważyłem, ze bilety w LOT-cie mocno potaniały. Jeszcze jedna uwaga ta cena 200Euro to jest cena jezeli się kupi bilet na bodaj2-3 miesiące przed odlotem. Jak się znajdzie paru chętnych to ja chyba się zdecyduję na tę Hiszpanię samolotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne ogłoszenie o wyjeździe do Egiptu na zaćmienie całkowite powinno będzie na spotkaniu PTMA Łódź już w ten czawrtek.

 

Ale jako jeden z organizatorów uchylę rąbka tajemnicy.

Obserwacja jest organizowana przez Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne i.m Arego Sternfelda w Łodzi i PTMA Łódź.

 

Jako pracownik zostałem naznaczony do organizowania i układania części sprzętowo, obserwacyjno, merytorycznych.

 

Od razu mówię, że z góry zarezerwowane jest ok. 20 miejsc dla ekipy naukowej IOTA, która będzie obserwować zaćmienie ze stanowiska w głębi i na skraju pasa. Ok. 100 miejsc będzie rozdysponowanych wśród innych miłosników. Pierszeństwo mają członkowie PTMA a przede wszystkim SOPiZ myślę, jednak, że z miejscami nie będzie problemu.

 

Na razie trwaja negocjacje cen orientacyjne koszta to 820 USD + 65 USD na wize i wejścia. Trzeba liczyć również kieszonkowe - ogólnie każdy z uczestników musi mysleć o kwocie ok. 1000 USD.

 

Cały wyjazd to 8 dni w tym noclegi w Kairze a dzien przed zaćmieniem nocleg ok. 200 km od centrum pasa które to znajduje się ok. 5 km od granicy z Libią. W programie jest zwiedzanie Kairu, wielbłądy, pustynia, piramidy, Aleksandria oraz najprawdopodobniej spotkanie z przyjacielem naszego obserwatorium prof. Shaltoutem, znanym w świecie arabskim popularyzatorem nauki a w szczególności astronomii (to tak jak my mamy w historii Wołoszanskiego tak arabowie mają od nauk przyrodniczych Shaltouta).

 

Cała wyprawa na miejscu będzie miałą Security Service a Ambasada Polski w Kairze zadba o to by nie przegoniono nas ze strefy przygranicznej.

 

Mamy duże doświadczenie w organizacji tego typu wyjazdów - ci co byli z nami na Węgrzech na zacmieniu wiedzą o czym mówię.

 

Na razie to tyle. Nie przyjmujemy jeszcze zgłoszeń bo nie wiemy jeszcze dokładnie co i jak.

 

Pozwolę sobie oficjalny nabór ogłosić na zlocie w Bieszczadach.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

 

PS

Ponieważ będzie to charter będzie można zabrać więcej kg na pokład. Jednak zastrzegamy, że nie będzie mozliwości zabrania ze sobą dużych teleskopów. Ja osobiście planuję zabrać - i to wejdzie jako bagaż kabinowy mont EQ3 i jakiegoś małęgo Maksutowa + sprzęt foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOT-em bez opłat lotniskowych wychodzi 650zł więc +- to samo. Już jakiś czas temu zauważyłem, ze bilety w LOT-cie mocno potaniały. Jeszcze jedna uwaga ta cena 200Euro to jest cena jezeli się kupi bilet na bodaj2-3 miesiące przed odlotem. Jak się znajdzie paru chętnych to ja chyba się zdecyduję na tę Hiszpanię samolotem.

 

Na Hiszpanie to sie pisze na 90 % bo Egipt poza zasięgiem, ale czy nie lepiej polecieć Poznań - Madtyt z przesiadką w Monachium fakt cena wyższa o około 200 zł ale do Stolicy też trzeba jakoś się dostać więc chyba ten wariant jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób wybierających się do Hiszpanii.

Nie jedźcie w głąb pasa. Stańcie 20-30 km od brzegu. Dlaczego? Tam będzie najatrakcyjnie ze względu na dużą ilość pereł Beileya czego nie doznacie w centrum pasa.

Znam kilka osób - "Eclipse Hunterów" i ci jeśli wsiadają już w swój prywatny samolot to lądują w przypadku obraczkowych właśnie na brzegach. Widziałem kilka nagrań wideo z takich obserwacji - bajaka - niezapomniane perły !!!

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad przelotem (może tanie linie?) i wypożyczeniem samochodu na miejscu.

 

Tanie linie i wyporzyczenie samochodu to dobry pomysł ale co z noclegiem reflektuje tryb namiotowy bo pazidziernik jest w miare ciepły

Edytowane przez krystian_koza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad przelotem (może tanie linie?) i wypożyczeniem samochodu na miejscu.

 

Oskar tania linia to jest bilet kupiony na LOT 2-3 miesiące przed terminem wylotu. Jeżeli chcesz szukać po innych tanich liniach to musisz już zacząć to robic wtedy jest szansa na trafienie przelotu np. za 1 Euro (bez opłat lotniskowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Ja zastanawiam się nad przelotem (może tanie linie?) i wypożyczeniem samochodu na miejscu.

 

Oskarze :o czyżbyś chciał zostać anonimowym sponsorem Syndyka następnych tanich lini <_< , poprzednie zasponsorowało kilkadziesiąt tysięcy naiwnych i oszędnych inaczej Polaków a pomimo to padły na konkurencyjnym rynku przewozowym.

 

Odradzam takie wynalazki tym bardziej na niepowtarzalne zjawisko zaćmieniowe bo na wakacje można polecieć np miesiąc później innym samolotem a na zaćmienie raczej już nie :angry:

Edytowane przez Janusz_P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarze :o  czyżbyś chciał zostać anonimowym sponsorem Syndyka następnych tanich lini <_< , poprzednie zasponsorowało kilkadziesiąt tysięcy naiwnych i oszędnych inaczej Polaków a pomimo to padły na konkurencyjnym rynku przewozowym.

 

Odradzam takie wynalazki tym bardziej na niepowtarzalne zjawisko zaćmieniowe bo na wakacje można polecieć np miesiąc później innym samolotem a na zaćmienie raczej już nie :angry:

To że jedna linia upadła nie znacza, że wszystkie upadną. Latałem sporo tanimi liniami lotniczymi i jedno co mogę powiedzieć, to że dzięki nim świat się zmniejszył niebotycznie. A nabijanie kasy zbiurokratyzowanym przewoźnikom jak LOT, Lofthansa, etc. to wyrzucanie kasy w błoto.

 

A wracając do meritum sprawy, to pomysł wspólnych wyjazdów jest super, Bieszczady będą dobrym miejscem na dyskusje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leciałem już 2 razy tanimi liniami. O ile wiemdziałem, że airPolonia padnie szybko tak wiem, że np. Wizzair jest mocne i dobre. Np. do Paryża leciałem za 630 zł kupując bilet na tydzień przed wylotem. A teraz (zobaczcie sami na stronie) do Paryża latać można (też kupując tydzień przed) za ok. 300 zł - z opłatami.

Leciałem też - nie pamietam jak oni się nazywali - włoskimi tanimi liniami co prawda był to lot lokalny między Neapolem a Mediolanem ale było tanio i dobrze.

Myślę, że z Polski można spokojnie latać Wizzairem - kolega lata często do Paryża i Londynu i twierdzi, że samoloty są wypełnione.

 

Mimo to na zaćmienie do Egiptu najprawdopodobniej polecimy Swissem lub Malevem.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

 

PS

Z Polski do Madrytu lata tylko LOT/Iberia (wspólne połączenie raz IB raz LOT)

Tanie linie z Polski latają tylko do Barcelony i to w okresie letnim.

Ale można jak ktoś chce polatać Wizzairem do Paryża i dalej Rayanerem do Barcelony.

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polski do Madrytu lata tylko LOT/Iberia (wspólne połączenie raz IB raz LOT)

Tanie linie z Polski latają tylko do Barcelony i to w okresie letnim.

Ale można jak ktoś chce polatać Wizzairem do Paryża i dalej Rayanerem do Barcelony.

 

 

Tak, tak, a później z Barcelony 300km na brzeg pasa i wychodzi drożej niż LOT-em do Madrytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie radzę zakończyć dysputę na temat wyboru linii lotniczych i określić się, kto wybiera się do Hiszpanii i wcześniej rezerwować bilety najlepiej było by lecieć tym samym samolotem, bo znając życie były by nikłe szanse na spotkanie się podczas obserwacji zaćmienia zakładając wybór różnych linii lotniczych

 

można też wybrać wariant autobusowy też jest w miare tanii

Edytowane przez krystian_koza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas obserwacji zaćmienia zakładając wybór różnych linii lotniczych

 

można też wybrać wariant autobusowy też jest w miare tanii

 

Tylko, że się jedzie 2 dni. Ja już się zadeklarowałem na LOT do Madrytu. Na zlocie w Roztokach coś z ludźmi ustalimy i ogłosimy. Dla mnie przy cenie przelotu 200Euro praktycznie nie ma alternatywy. Lecąc samolotem można ostatecznie sprawę załatwić w trzy dni. Przylot w sobotę, w niedzielę zwiedzanie Madrytu, w poniedziałek zaćmienie, we wtorek w pracy. Wszystkiego raptem dwa noclegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna alternatywa. Wynajecie samochodu(ow) campingowego. Nie wiem jednak jak to wyglada w szczegolach. Czy mozna wynajac taka bryke z Polski, czy tylko na miejscu? Znalazlem taka oto oferte:

http://www.kursymedyczne.com/campmobile/mobile.html

Ja nie jestem zainteresowany tym zacmieniem, ale chetni niech poszperaja. Koszt na pazdziernik wynosi chyba cos kolo 80-100 Euro za dobe/samochod i w tym sa juz noclegi i mozliwosc przygotowania jedzenia. No i mozna zabrac stosunkowo duuuuzo sprzetu.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizuje ekspedycje do Hiszpanii jak i na najbliższe xx lat :) niebawem więcej na www.eclipse.astrohobby.pl oraz www.marcinsienko.republika.pl, na Hiszpanię jest już sporo chętnych, jeżli ktoś bęzie zainteresowany to proszę śledzić informacje na podanych stronach. Hiszpania będzie mieszaną ekspedycją samochodowo-lotniczą (ludzie jadą samochodami a kto chce to leci samolotem), potem wszyscy spotykają się w jednej z lokalizacji na "mini" zlocie łowców zaćmień :) zachęcam, tym bardziej, że będzie wspaniały moment do sprawdzenia swojej techniki i umiejętności przed całkowitym zaćmieniem w 2006. Marcin Sienko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE Janusz! Czy ja napisałem, że chodzi mi o linie latające z Polski? Z lotniska choćby w pobliskim Dreźnie czy Berlinie na pewno można znaleźć coś taniego. A jak chodzi o syndyków - to akurat mam miłe doświadczenia, bo współpracuję z kilkoma aktualnie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić listę chętnych na wyjazd do Hiszpani.

Mając taką listę można próbować zarezerwować miejsca dla caej grupy (30,40,lub 50osóB) w jakichś liniach lotniczych które mają silną pozycję na rynku (LUFTHANSA,LOT,ALITALIA i inne).

Bo nie jest sztuką wydać 300zl (SKYEUROPE)od osoby pól roku przed zjawiskiem i martwić się czy do tego czasu linie nie upadną. Rezerwując miejsca dla grupy zawsze można dojść do konsensusu z przewożnikiem.

Mirku co do cen w PLL to ceny z oplatami lotniskowymi na osobę to okolo 1100zl

a nie 600 zl.

Trzeba wziąć pod uwagę fakt że jak ktoś chce zabrać ze sobą sprzęt (coś więcej niż tylko aparat )to musi się liczyć z dodatkowymi kosztami a tu "tanie linie lotnicze" wcale tanie nie są.

 

 

PS

Też się piszę na wyprawę wraz z żoną i nie ukrywam że woleli byśmy jechać w większej grupie i jak już w ogóle to też zwiedzić coś.

Edytowane przez }AURORA{
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie udało mi się zapłacić za bilet do madrytu na pazdziernik. :helo:

 

Pan MARCIN DOBROWOLSKI podróżujący lotem:

niedziela 02 październik

Odprawa zaczyna się 10:50; kończy 12:20Berlin Schoenefeld do Madryt

Lot 4511; wylot 12:50; przylot 15:50

środa 05 październik

Odprawa zaczyna się 14:25; kończy 15:55Madryt do Berlin Schoenefeld

Lot 4512; wylot 16:25; przylot 19:30

Płatności

piątek 04 marzecMastercard €88.48

Zapłacono€88.48

 

Moze ktoś jeszcze by ze mna poleciał?? jak narazie koszt nie jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.