Skocz do zawartości
piotrem

NGC 3718 galaktyka 'klucz wiolinowy'

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne, choć ten niebieski kolor jakiś nie w moim typie.

W tym roku, ogromny wysyp zdjęć wielkoskalowych, co to się stało. @HAMAL a kiedyś tylko ty :D  

Edytowane przez TomekDw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, TomekDw napisał:

W tym roku, ogromny wysyp zdjęć wielkoskalowych, co to się stało. @HAMAL a kiedyś tylko ty :D  

Ty też :P Ty, Ja i Łukasz :D a teraz wieeelu i bardzo fajnie :) oby pogoda się nawróciła franca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, HAMAL napisał:

Ty też :P Ty, Ja i Łukasz :D a teraz wieeelu i bardzo fajnie :) oby pogoda się nawróciła franca.

W ostatnich dniach mnóstwo pogody. Ja niestety robię nie swoim teleskopem jeśli duża skala no i lipa, a kuzyn nigdy czasu nie ma no i ASI i SCT się marnują. Ale kupuję OAG i jak już znajdziemy czas to powinno być lepiej niż poprzednio (zawsze tak myślę a potem znajduję coś do poprawki znowu).

No i zmarnowałem tą pogodę, bo moim TS65q nie da rady upolować w rozsądnej wielkości żadnej galaktyki , nawet tu zdjęcia nie publikowałem tylko na instagram, bo zbyt słabe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piotrze, świetnie wyszło. Biorąc pod uwagę trudności z jakimi się zmagałeś podczas akwizycji, wiatr i lekką mgiełkę jestem pełen podziwu. Ja pewnie bym się poddał a tymczasem pełen sukces. Najbardziej podoba mi się lekka otoczka wokół galaktyki, mało komu udało się ją pokazać. Jak widać duży Newton to jest coś!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Grzędziel napisał:

Piotrze, świetnie wyszło. Biorąc pod uwagę trudności z jakimi się zmagałeś podczas akwizycji, wiatr i lekką mgiełkę jestem pełen podziwu. Ja pewnie bym się poddał a tymczasem pełen sukces. Najbardziej podoba mi się lekka otoczka wokół galaktyki, mało komu udało się ją pokazać. Jak widać duży Newton to jest coś!

dzięki, razem zawsze raźniej zmagać się z wiatrem, rosą i złośliwością rzeczy martwych :)

moje lenistwo = brak flata i stąd paskudne tło

a zatem następnym razem - flat obowiązkowy !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, piotrem napisał:

moje lenistwo = brak flata i stąd paskudne tło

Astrofoto ma dawać frajdę a nie być jarzmem :) dobrze dobrany kadr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za szczegółowe informacje nie tylko o technikaliach sprzętu i akwizycji, ale i kadru - rozmiary kątowe, jasność obiektów. Mało kto tak robi, a dzięki temu można różne zdjęcia z różnych  zestawów porównywać dużo bardziej obiektywnie.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tam się musi dziać, ciekawe czy tamtejsze cywilizacje zdążyły rozwinąć się na tyle żeby "nawiać"  :) 

oj.JPG

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi