Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Przystapiłem do tej aukcji na ale cosik łącze w kafejce wolne i zabrakło mi tych kilku ostatnich sekund do przebicia ceny...Ale nie załuje tak bardzo ,cały czas toczy sie burzliwa dyskuja i rady kolegów z doswiadczeniem..Brać jak NAJWIĘKSZĄ SREDNICĘ!!!..Pewnie jak wielu juz pisało zaraz przychodzi chęć na 114;130;150 w koncu i 200 mm czasem wydaje się mało..więc nie ma czego załować..prawdopodobnie za 2-3 tyg jadę do Niemiec na kilka tyg...kto wie moze tam uda mi sie kupic cos wiekszego w dobrej cenie..Po doswiadczeniach z tandetnymi Lornetami..wiem że przyjdzie czas na odpowiedni sprzęcik a i okazja sie znajdzie..

 

pozdrawiam

 

p.s Duzo czytać:-)..słuchać rad kolegów..podstawa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie TEGO TELESKOPU na allegro, za takie pieniądze, z tymi okularami... to chyba nie jest strata pieniędzy... choć nie jest na Dobsonie ;)

 

Przepraszam za kolejny off - no bo topic ma pokazać że jednak nie warto :szczerbaty:

 

Prosze zwrócić jednocześnie uwagę na postawę sprzedającego- deklaruje przewiezienie telepa w cenie, na odległość do 100 km. Choć... wpłacić 1850 zł na konto... qrcze chyba sam bym pojechał po odbiór, z kasą w kieszeni.

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lorneta na dobry punkt widokowy zarobi swoje- spoko :)

 

Poza tym- porównaj ceny nowych lornet i to, co trzeba dać na tych aukcjach... Sam żałuję, że nie kupię- oj, do przeróżnych rzeczy by się taka przydała!

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorneta na dobry punkt widokowy zarobi swoje- spoko :)

 

Poza tym- porównaj ceny nowych lornet i to, co trzeba dać na tych aukcjach... Sam żałuję, że nie kupię- oj, do przeróżnych rzeczy by się taka przydała!

 

:Beer:

Saywiehu, się nie martw. Ta lorneta sie pojawi niebawem na kolejnej aukcji tego samego sprzedającego. W sumie przydałoby się powiadomić serwis allegro o fikcyjnych aukcjach.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emce- sprzedająca, na moje pytanie, napisała mi, że nie mam się martwić o możliwość zakupu tej lornety, bo ma ich (cytuję) kilkanaście!

Nie myślę, że to MUSI być fikcja. Ale też nie oznacza to, że w jakikolwiek sposób chcę bronić tych, co z tymi aukcjami mają cokolwiek wspólnego. Mi się zdarzyło zapytać- i otrzymać odpowiedź. Nic więcej. Chodziło tylko o to, że akurat nie mam potrzebnej kasiory :szczerbaty:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wierzy w to, że ten sam facet kupuje na dwóch aukcjach tę samą lornetę raz za ponad 1800 zł, a potem za 610 zł. Zwykłe podbijanie cen przez towarzystwo wzajemnej adoracji i tyle. Wiechu zejdź na ziemię ;)

:Beer:

pozdr

 

ale wał, widziałem tą aukcje ale nie zwróciłem uwagi ze ten sam koles wygrał w obydwu. Zaraz dodaje i sprzedawce i zwyciężce (o ile to nie jedna i ta sama osoba na dwóch różnych kontach) na czarna liste.

 

p.s. jezeli ma kilkanaście sztuk, to chyba taniej i łatwiej byłoby wystawić wszystko razem na jednej wieloprzedmiotowej aukcji...

Edytowane przez liq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ilością to może być i prawda (kliknaście sztuk),

Kiedyś widziałem ogłoszenie przetargu jakiejś jednostki

wojskowej-cena wywoławcza PZO 7x45z to 150 zł, było

ich kilkanaście sztuk...

 

No i już nowy egzemplarz

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=131968891

Edytowane przez mbodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było długo czekać, już się pojawił. Widno mu potrzebna trzecia lorneta, ;)

Niejaki bubas1 ponownie figuruje w aukcji. Już nie mówiąc o tym, że sprzedający wprowadza w bląd pisząc, że ta lorneta ma parametry 20x80. W rzeczywistości to 10x80.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Jestem nowa na forum :D Zapewne wybrałam zły dział, ale jest on powiązany z moim pytaniem. Potrzebuję pomocy, a niewątpliwie posiadacie wiedzę na interesujący mnie temat. Jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o astronomię, lecz chciałabym podarować bliskiej mi osobie lunetę, czy może raczej teleskop. Nie znam się na tym, nie wiem, który wybrać. Jedyne miejsce jakie przychodzi mi do głowy aby teleskop zakupić to allegro, ale już poczytałam niektóre posty i zaczynam się zastanawiać czy warto :blink: Czy istnieją, a jeśli tak to proszę o dokładne parametry, nazwę, itp w miarę dobre teleskopy w cenie od 80zł do 130zł? Rozumiem, że dobry teleskop kosztuje ZNACZNIE więcej, ale nie dysponuję odpoiwednią gotówką. Teleskop miałby być przeznaczony dla amatora, lecz nie dziecka. Dla kogoś, komu "patrzenie w gwiazdy" sprawia przyjemność. Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Agustinka

 

P.S. Nie chciałabym zaśmiecać forum więc jeśli istnieje dział zawierający podobne posty proszę o przekierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 550 zł (Skylux) kupisz coś, co nie da zadowolenia na dłużej. Niestety, taniej niż 850 zł (Synta 6" Dobs) nie ma naprawdę sensu nic kupować, jeśli chcesz sensownie poobserwować. Chyba, że trafisz coś fajnego, w fajnej cenie na giełdach forumowych.

Znacznie taniej kupisz sensowną lornetkę, która i tak da c więcej zadowolenia, niż te różne "wynalazki" na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czasem telep trzeba sprzedać... bo sie nie umie nim posługiwać :DZOBACZCIE

A jak kto chce tanio Skyluxa.... no chyba jest okazja. To starsza wersja, gość pisze tylko o telepie i statywie, nie wspominając nic o dodatkach.

 

:Beer:

 

Ooooo qrcze, ale prawdziwego kwiatucha bym przeoczył ! Gość o nicku "zemancypowany" sprzedaje U-boota 150/750 za jedyne 1200 PLN-ów. A chrakterystyka telepa wg "zemancypowanego" jest nastepująca: "powiększenie- 750, średnica- 150 mm" :Boink:

 

 

Wejście Smoka 2 tym razem za jedyne 750zł czyżby przeczytał ten wątek :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście Smoka 2 tym razem za jedyne 750zł czyżby przeczytał ten wątek :szczerbaty:

 

Nie jest to żaden ubot, jak pisze Wiechu o parametrach 150/750, ale na moje oko jest to teleskop Cassegraina o średnicy 150 mm /ogniskowej nie znam, ale gdzieś około 2 m będzie miał. I uważam, ze cena 750 zł za ten model nie jest wcale wygórowana. Cóż, odróżnienie Newtona od Cassegraina nastręcza niektórym kłopoty.

pozdrawiam

Edytowane przez Emcekwadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emcekwadrat ma rację. To nie jest Newton. Cóż, nie przypatrywałem się zdjęciom.

Z drugiej strony- i tak chodziło o tą charakterystykę. Chyba, że tak jak refraktorek Uniwersała, który dostałem od Polarisa, ma on okular połączony z tubą ... na sztywno. Tzn. tam jest taki niby - zoom, za który bracia U powinni dostać Nobla czy cuś... duzo pisać by trzeba, żeby było zrozumiale ;):szczerbaty:

 

A w takim razie te 750 zł oceniam również jako atrakcyjną cenę. I nie ma takich zasadzek jak w tym moim refraktorku. Jeśli ma sprawną optykę, to sam żałuję, że nie mam teraz wolnych tych pieniążków.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie te 750 zł oceniam również jako atrakcyjną cenę. I nie ma takich zasadzek jak w tym moim refraktorku. Jeśli ma sprawną optykę, to sam żałuję, że nie mam teraz wolnych tych pieniążków.

 

A tutaj następny nie-Newton tego samego producenta, tylko większy: http://allegro.pl/item142924805_teleskop_c...0cm_okazja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.