Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Ignisdei,

 

gratuluje wykonania! To wspaniały teleskop przeznaczony głównie dla profesjonalistów, niemniej jednak początkujący również bez problemu będą obsługiwać taki teleskop!

 

Widzę, że mojej firmie produkującej (=sprowadzającej) sprzęt optyczny rośnie godna konkurencja!

Ja się nazwę AstroGdak! A ty?? :)

 

-----

Ech, niestety moja aukcja została już usunięta! Wyslalem zapytanie dlaczego tak sie stalo... :unsure:

Edytowane przez kanarkusmaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany aukcją Kanarkusa postanowiłem też sprobować szczęścia na allegro, oto efekt zachęcam do licytacji. :D

 

No nie no po prostu tarzalem sie po podłodze w pracy dłuższą chwile. Jestem jedynym "astro-cos-tam" jak mawiaja koledzy w pracy wiec zanim przestałem płakać ze śmiechu długo tłumaczylem co innym o co chodzi ale warto było

 

Nie no, Ignisdei, to dopiero dowcip pasujący do alledrogo :Boink: - świetne :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanarkus i inni posiadacze kartoflotelepów.

 

Zróbmy im test!

 

Wszelkie mity o max powerze weźmiemy pod lupę. Zobaczymy jak pracuja z nasadkami x1000 x2000 i atomowa nasadka x5000 marki united pyra optics. Potraktujemy teleskopy filrami tarkowymi frytkowymi i wycinającymi wade polegajaca na zielenieniu teleskopu po dłuzszym okresie uzytkowania. Sprawdzimy pola jedzenia i wady skórkowe. Będzie wreszcie wiadomo czy nalezy je nazywac trawelekartofkami , kartoskopami mobilnymi czy pyrostacjonarnymi.

 

Zachęcam do udziału w testach.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Ze względu na ogromna liczbe przypadków testowych (w końcu sporo tych księzyców Wenus) testy moga potrwac do nastepnego sezonu. Ale jak to mawiaja alleastronomowie, bez pracy nie ma frytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Nie! :szczerbaty: to jawna niesprawiedliwość usunąć teleskop całkowicie wykonany z Pyrek-su . Dostałem maila, od allegro o tej treści:

"Twoja oferta w aukcji: PROFESJONALNY teleskop ASROGNOMICZNY 675x cudo! (nr 178166841), została automatycznie wycofana, ponieważ pracownik Allegro usunął ten przedmiot.

Usunięcie jest na ogół konsekwencją naruszenia przez Sprzedającego zasad obowiązujących w Allegro. Więcej informacji o możliwych powodach usunięcia aukcji znajdziesz w Pomocy Allegro.

Liczymy na wyrozumiałość i przepraszamy za ewentualne, związane z usunięciem przedmiotu, kłopoty.

Kontakt z Allegro jest możliwy poprzez formularz: http://www.allegro.pl/contact.php."

 

Kanarkusie byłem w istocie zainteresowany kupnem tego sprzętu, w pełni skrobiowego. I chyba skorzystam z prawa wysłania formularza do allegro, w którym zażądam satysfakcji.

 

Dziękuję też za dobre słowa, wypowiedziane w kierunku "teleskopu achroaparatycznego" :notworthy:

Był on wynikiem zbiorowych, wieloletnich, żmudnych zabiegów ATM -owskich. Pragnął bym w tym miejscu szczególnie wyróżnić mojego mentora i powiernika: mistrza Bonzai Fenk-Szui. Chciałbym nadmienić, że jest to znakomity specjalista w dziedzinie wyrobu mieczy "Katana" . Mozolnie, szlifuje klingi, skuwane z tysiąca warstw i doprowadza je do perfekcji. Jednak jego prawdziwym hobby jest szlifowanie luster teleskopów achroaparatycznych, robi to metodą tradycyjną ręcznie, za pomocą zestawu kamieni wodnych.

Dla zainteresowanych mam jeszcze fiolkę z tlenkiem sromu, który można użyć do wypełniania ubytków na lustrach i lusterkach.

Twórca systemu "go-to - laptop- ready" chce pozostać anonimowy, włożył kupę pracy, w ten majstersztyk

A co można zobaczyć tym cudem, no ostatnio oglądałem gromadę kulistą Mayall II G1 w M31, w bardzo wysokiej rozdzielczości, naliczyłem ok 1500 gwiazd, bo oczy mi się zaczęły kleić ze zmęczenia (tyle ich było.)

**************************

A miedzy nami, to wróże tej akcji jeszcze parę dni, choć trzeba być imbecylem by myśleć, że to coś jest przyrządem optycznym. Ale wciąż nie znika więc coś w tym jest. Te logo jednak zobowiązuje.

post-1723-1174671362_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanarkusie byłem w istocie zainteresowany kupnem tego sprzętu, w pełni skrobiowego. I chyba skorzystam z prawa wysłania formularza do allegro, w którym zażądam satysfakcji.

 

Ignisdei, z chęcią na zlot przywiozę luksusowy wyrób skrobiowy specjalnie dla Ciebie!!

 

A na serio, to daję głowę, że Twoja aukcja dotrwa do końca! Przekonamy się zresztą! :) Logo zobowiązuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale chciałbym zapytać czy warto zainwestować w ten okular http://www.allegro.pl/item175796532_okular...gw_faktura.html

 

Pozdrawiam :notworthy:

 

Małe OT, ale przeglądając "inne przedmioty sprzedającego" http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1062467

 

odnosze wrażenie, że albo był skok na magazyn DO, albo DO robi totalną wyprzedaż, heh :blink:

Edytowane przez adi_115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Małe OT, ale przeglądając "inne przedmioty sprzedającego" http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1062467

 

odnosze wrażenie, że albo był skok na magazyn DO, albo DO robi totalną wyprzedaż, heh :blink:

Ani jedno, ani drugie.

Wiele osób z for kupiło teleskopy u Jonka25 w ciągu ostatniego półrocza. Warto. Solidna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe OT, ale przeglądając "inne przedmioty sprzedającego" http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1062467

 

odnosze wrażenie, że albo był skok na magazyn DO, albo DO robi totalną wyprzedaż, heh :blink:

Nie, ten Sprzedający chyba po prostu kupuje od DO po cenach hurtowych i sprzedaje na Allegro. Wydaje mi się, że bardzo dobrze wie, co sprzedaje. Pisałem do niego ze 3 razy w sprawie kilku aukcji... raz mi nie odpowiedział <_< pewnie dostaje dziennie kilkaset pytań ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust Plossle Vixena są lepsze.

Myślę, że masz większe doświadczenie, jeśli chodzi o okulary Vixena, ale w tym przypadku wydawało mi się, że te dwa okulary są robione w tej samej fabryce. Fajnie byłoby je porównać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.