Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Na końcu opisu aukcji sprzedający umieścił:

"Szanowni Państwo zdjęcia nie są oryginalne. TELESKOP O jakim mowa w aukcji to Opticon 50F600"

No to po co te zdjęcia? Mógł od razu wstawić zdjęcie Keck'a albo Subaru, no w ostateczności SALT'a. Może miałby lepszą sprzedaż. :D

 

A co to znaczy 'nie sa oryginalne'?? :ha:

 

Ta sprzedajaca umiescila to to, po moim zapytywaniu dlaczego opis nie odpowiada zdjeciom. (procz odpowiedzi dla mnie, ze jestem 'hamem'). Proponuje, byscie sami spytali, dlaczego tak jest i dlaczego opis teleskopu jest taki dziwny (no i czy sprzedajaca wie co sprzedaje).

 

Tak czy inaczej jest to przyklad, jak nie wiele ludzie wiedza o astronomii, jak traktuja astronomie jako latwy 'towar' do wcisniecia tym glupim i naiwnym, i jak mozna sobie wsio olewac w wielgachnym 'byznesie'.

 

Wyobrazcie sobie teraz reakcje, co by bylo, gdyby jakis tatus kupil swemu dziecku taki teleskop - paczka by przyszla - a tu zonk i ogolne zdziwienie. Przeciez to nie luneta! :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Kanarkusie- masz następnego baaardzo duuużego pluuusa u mię :szczerbaty:

Płaczę po prostu z ukontentowania przed monitorem- HAMIE jeden :D:D:D

 

A ja myślę, że to jednak jest coś innego, niż wyznaczniki, które wymieniłeś. Niestety, myślę, że na Allegro sprzedaje po prostu "przeciętny Kowalski". Myślę, że takie kwiatuchy jak na tej aukcji, plus choćby niusy z dnia dzisiejszego w stylu "Pięciu pijanych Polaków wszczęło bójkę w norweskim samolocie", czy "Dziesięciu polskich przestępców zatrzymanych w Londynie" są wyznacznikiem średniego poziomu obywatela jakże zacnej IV RP. Dlatego też tak chętnie sparafrazowałbym Wieszcza: "nad poziomy wylatujmy" - tu jakże wielu ludzi jest całkiem innych niż szarzyzna, która nas otacza, HAMY jedne B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tutaj znalazłem fajny teleskopik :szczerbaty::Boink:http://www.allegro.pl/item172042872_luneta...okul_50_mm.html

 

I najlepszy tekst "duży teleskop", "Najmocniejszy teleskop w swojej klasie", musi być naprawdę potężny skoro "okular" ma 50mm :rolleyes: .

Edytowane przez ABC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item173480586_carl_zeiss...op_luneta_.html

"obiektyw ma średnice około 80mm.Daje niewiarygodnie duże przybliżenie i doskonała ostrość"

Duże przybliżenie znaczy ile 10x ??

"Sprzedaję ponieważ nie interesuję się astronomia." to poco go kupywałeś :Boink: albo dostałeś <_<

Zobaczcie cene ;)

Co o tym myślicie

Pozdrawiam Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Lunetka ładna tylko za mało danych jak na taką cenę. :szczerbaty:

Za mało danych? To jest Zeiss, a nie jakiś produkt made in China! Mając taką kasiorę "na wydaniu", to się natychmiast umawia ze sprzedającym na oględziny, nawet jeśli trzeba pół Polski przejechać! A jak się nie ma, to nie stęka się na forum, tylko pisze "och" i ach" :D

To nie jest sprzęt dla fanów nowych technologii, których irytuje każda fioletowa kropeczka, albo minimalna nieostrosć tuż przy krawędzi pola. Ale ciekaw jestem porównania z 80 mm APO. A zresztą sama tuba to niewiele- ech ten montaż :blink: - pewno EQ5 "wysiada" w precyzji i stabilności.

 

KamileX- jak ktoś sprzedaje, to sprzedaje. Trzeba tylko umieć odróżnić g... od perełki. A to jest perełka. Cena? Niska jak na Zeissa!

 

P.S. Mam Newtonika 130 Celestrona. Ma z 15 lat. Na tubie jest napis: "made in Japan". Mialem w rękach Syntę 130, już produkowaną w Chinach. Uwierzcie- to są RÓŻNE teleskopy - i nie o markę mi chodzi!

 

P.S.2 Tyle, że to może być (i chyba jest) telep z wyciągiem 0.965". Na Astromarcie można ostatnio tanio kupić fenomenalne okularki w tym rozmiarze, że tylko o ortho Zeissa, czy Tiyody wspomnę. Wiem, że dla nazbyt wielu z was taki sprzęt to zabytek, ale... lepiej nie miejcie możliwości porównania obrazów z tymi najnowszymi "wynalazkami"!

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na myśli za mało danych miałem na myśli, że nie mogłem znaleźć nic o tej lunecie w necie a chcąc kupić musiałbym zostać najpierw oczarowany prezentacją dopiero gdybym się zdecydował na pewno chciałbym zobaczyć na własne oczy a kolega sprzedaje to jak wór kartofli i wcale nie porównuję go Chińszczyzny bo widzę że odniosłeś takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Nie, w przypadku Zeissa nie trzeba być oczarowanym prezentacją. To taka nazwa jak Mercedes, Volvo itd. Ona sama się broni ;)

Tyle, że fakt- trzeba kumać o co w tym wszystkim chodzi.

 

http://www.excelsis.com/1.0/entry.php?sect...amp;entryid=154 - tu jest przykładowa recenzja Zeissowskiego achromacika, co prawda 63/840. Warto zwrócić uwagę na wystawione noty:

Overall Rating: 10

Optics:10 Mount:7 Ease of Use:9 Value:10

 

O porównywanie do chińszczyzny bardziej podejrzewałbym Kamila ;) Ale spoko, nie każdy musi się znać na sprzęcie- ja pisuję raczej w tonie żartobliwym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.allegro.pl/item174220331_telesk...0_pow_30mm.html

 

No to to już jest masakrowanie astronomii. Miałem kiedyś coś takiego i G**** da się tym zobaczyć. W moim przypadku nie dało ustawic się ostrości, a jak zwiększałem powiększenie to zanikał obraz...

 

 

Proszę zwrócić uwagę, że facet raz pisze teleskop, a raz mikroskop

 

MAM DO ZAOFEROWANIA TELESKOP KTORY ZOSTAL PRZYWIEZIONY Z NIEMIEC JEST NOWY ZADNYCH SLADOW UZYTKOWANIA JEST CALY W KOMPLECIE WRAZ Z PUDELKIEM I INSTRUKCJA W JEZYKU NIEMIECKIM OTO DANE TELESKOPU KTORE SA ZAMIESZCZONE W INSTRUKCJI

 

 

 

TECHNISCHE DATEN:

 

OBJEKTIVDURCHMESSER 50mm

 

BRENNWEITE 600mm

 

OKULAR 12.5mm

 

BARLOW-LINSE 2x

 

UMKEHRLINSE 18mm

 

SUCHERFERNROHR 2x

 

 

 

THEORETISCHE VERGROBERUNGSWERTE:

 

MIT OKULAR UND BARLOW-LINSE 96x

 

MIT OKULAR 48x

 

MIT UMKEHRLINSE 35x

 

UMKEHRLINSE ALS MIKROSKOP 14x

 

WYSOKOSC STOJAKA NA MIKROSKOP TO NAJWIECEJ TO 127CM

 

A NAJMNIEJ 63CM

 

SUPER SIE PRZEZ NIEGO OGLADA WSZYSKO WIDAC

 

WIECEJ FOTEK NA MEILA :

 

nr telefonu to: 889179592

 

GORACO ZACHECAM DO LICYTACJI!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.allegro.pl/item175673181_super_...co_polecam.html

 

http://www.allegro.pl/item175926524_telesk...m_promocja.html tego nie skomentuję...

 

Niestety są ludzie naiwni i kupują takie bzdury. Myślą że jest napisane np. "przez ten teleskop zobaczysz Saturn w pełni szczegołow, tak jakbys oglądał go w profesjonalnym obserwatorium" a sprzęt to np. 50/500. No płakać się chce.

 

PS. Takie jest moje zdanie na ten temat. Kupowanie na allegro to strata pieniędzy.

 

http://www.allegro.pl/item177163955_potezn...675_x_cudo.html No nie... :szczerbaty:

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item174220331_telesk...0_pow_30mm.html

 

No to to już jest masakrowanie astronomii. Miałem kiedyś coś takiego i G**** da się tym zobaczyć. W moim przypadku nie dało ustawic się ostrości, a jak zwiększałem powiększenie to zanikał obraz...

Proszę zwrócić uwagę, że facet raz pisze teleskop, a raz mikroskop

 

Tez mialem takie cudo :szczerbaty:

Problem w tym ze wszystkie okulary daja takie samo powiekszenie :D

Jak sie przypatrzec to widac czasem troche Ksiezyca (troche = prawie 0) :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Tez mialem takie cudo :szczerbaty:

Problem w tym ze wszystkie okulary daja takie samo powiekszenie :D

Jak sie przypatrzec to widac czasem troche Ksiezyca (troche = prawie 0) :szczerbaty:

Pieeerniczenie :szczerbaty:

Właśnie, że Księżyc widać extra fajowo, a okularki dają RÓŻNE powiększenia! Co prawda nawet Syriusza czy Wenus nie uda się zobaczyć w sprzęciorze, ale poza tym jest absolutnie OK :ha:

Co prawda ja mam nieco inny egzemplarz, taki srebrno-czarny, ale zasadniczo "optyka" chyba podobna :D

 

Z tym, że nie mogę się zgodzić z tytułem tematu: nie każdy zakup telepa na Allegro jest stratą pieniędzy. Coraz częstsze są całkiem niezłe okazyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieeerniczenie :szczerbaty:

Właśnie, że Księżyc widać extra fajowo, a okularki dają RÓŻNE powiększenia! Co prawda nawet Syriusza czy Wenus nie uda się zobaczyć w sprzęciorze, ale poza tym jest absolutnie OK :ha:

 

Miałeś pewne na mysli Syriusza B :ha:

Pewnie wszystkie soczewki plastikowe, jak cały teleskop :szczerbaty: . Ciekawe tylko kiedy zaczną robić teleskopy tekturowe :ha:

Edytowane przez ABC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że nie mogę się zgodzić z tytułem tematu: nie każdy zakup telepa na Allegro jest stratą pieniędzy. Coraz częstsze są całkiem niezłe okazyje.

 

Prawda!! W chwili obecnej ktoś sprzedaje ciekawy teleskop znanej firmy z USA... Czy też go obserwujecie?? :) (choć tym razem nie będę kupować, a szkoda ;( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieeerniczenie :szczerbaty:

Właśnie, że Księżyc widać extra fajowo, a okularki dają RÓŻNE powiększenia! Co prawda nawet Syriusza czy Wenus nie uda się zobaczyć w sprzęciorze, ale poza tym jest absolutnie OK :ha:

Co prawda ja mam nieco inny egzemplarz, taki srebrno-czarny, ale zasadniczo "optyka" chyba podobna :D

 

Z tym, że nie mogę się zgodzić z tytułem tematu: nie każdy zakup telepa na Allegro jest stratą pieniędzy. Coraz częstsze są całkiem niezłe okazyje.

To widocznie miales jakis lepszy telep. Bo ten ktory ja mialem dawal w 100% takie samo powiekszenien przez rozne okulary!! :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Kto zgadnie co tu jest nie tak?

Jak to CO? Sprzedający jest nadzwyczaj podejrzanym osobnikiem. Jego opis uważam za HAMSKI i niekulturalny! Jak mozna napisać o celowniku Barlova, że to lunetka?!

 

:szczerbaty:

 

Eeeeextraaa! Zrzuty sobie uczyniłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to CO? Sprzedający jest nadzwyczaj podejrzanym osobnikiem. Jego opis uważam za HAMSKI i niekulturalny! Jak mozna napisać o celowniku Barlova, że to lunetka?!

 

:szczerbaty:

 

Eeeeextraaa! Zrzuty sobie uczyniłem ;)

 

W opisie jest parę niedociągnięć, ani słowa nie ma o księżycach Wenus, czarnych dziurach, i planetach pozasłonecznych, które możemy podziwiać przez ten piękny teleskop. I nie wspomniano, że można dokupić jeszcze większego barlow,a aby uzyskać powiększenie 1000 x albo jeszcze większe, by móc podziwiać wspaniałe flagi amerykańskie na Księżycu i oglądać łaziki na Marsie :Boink::szczerbaty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty... Przeca widać, że w standarzie 2" i jak najbardziej pasuje do źrenicy (teściowej) :szczerbaty:

dziwne, a ja myślalem że ziemniak :D Jest to niestety smutne, ale bez odpowiedniej edukacji, może ktoś nie zauważy różnicy pomiedzy owym "ziemniakiem" (mam tu na myśli cudo ze wschodniego kontenera w cenie do 250zl :| ) a nawet normalną lornetką...

Nie ma co ukrywać sam się kiedyś potknąłem, teraz troche szkoda kasy, bo można było za te pieniadze przyzwoity okular czy Barlowa kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.