Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to CO? Sprzedający jest nadzwyczaj podejrzanym osobnikiem. Jego opis uważam za HAMSKI i niekulturalny! Jak mozna napisać o celowniku Barlova, że to lunetka?!

 

:szczerbaty:

 

Eeeeextraaa! Zrzuty sobie uczyniłem ;)

 

:D dobre.

Kanarkusie, nie boisz się, że Ci konto za TO zawieszą? Moderatorzy Allegro mogą nie zrozumieć żartu.

Pozdrawiam.

 

Edit: Ileż gwiazd mógłbym dostrzec przez ten wspaniały sprzęt, gdyby ktoś wsadził mi go z rozmachem w oko...

Edytowane przez Jad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanarkusie, nie boisz się, że Ci konto za TO zawieszą? Moderatorzy Allegro mogą nie zrozumieć żartu.

 

Wtedy wystarczy zażądać zawieszenia kont wszystkich, którzy sprzedają taki sprzęt z takim opisem!

A poza tym, konto nie zając - jak ucieknie, to sobie założę nowe konto (tym razem będzie to 'kanarkusobrzydliwus'). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D dobre.

Kanarkusie, nie boisz się, że Ci konto za TO zawieszą? Moderatorzy Allegro mogą nie zrozumieć żartu.

Pozdrawiam.

 

Edit: Ileż gwiazd mógłbym dostrzec przez ten wspaniały sprzęt, gdyby ktoś wsadził mi go z rozmachem w oko...

 

Kurcze, to nie jest żaden profesjonalny teleskop! To... teleskop pół-profesjonalny, bo nie ma w opisie, ze da się zobaczyć księzyce Wenus! Poza tym ma słaby mechanizm zegarkowy bez satelitarnego sygnału MTV.

 

Pozdrawiam. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy wystarczy zażądać zawieszenia kont wszystkich, którzy sprzedają taki sprzęt z takim opisem!

A poza tym, konto nie zając - jak ucieknie, to sobie założę nowe konto (tym razem będzie to 'kanarkusobrzydliwus'). :P

 

Masz "astro gnomiczną" i "super mocną" konkurencję!!! Swoją drogą, niezłą sprzedaż mają. Może by tak skarbówkę na nich napuścić? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci drudzy przynajmniej szukacz zamontowali "zielonym do góry". Ja piernicze, to jest walka z wiatrakami, nie mamy szans.

 

Pozdrawiam.

Nie, nie ma szans, bo problem nie dotyczy wyłącznie astronomii. Z drugiej strony chyba powoli idzie ku lepszemu, bo na Allegro pojawiło się jednak paru uczciwszych sprzedawców, oferujących niedrogie skywatchery i celestrony. Co prawda sprzedają nie tak: profesjonalne i nie tak: rewelacyjne jakościowo teleskopy...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanarkusie tobie to powinni medal dać a może nawet i nobla :King::notworthy:

 

O tym to by mógł prace doktorską napisać pt. " Hiperboliczne zasady tranzakcyjne na allegro: czyli wpływ grawitacji drogi mlecznej na karłowatość inteligencji kupujących i wiedzy wyspecjalizowanych sprzedawców." :Boink::Boink:

 

hehehehhe :szczerbaty: ze śmiechu mi zęby wyleciały

 

Ps. Keck to się kryje do tego Astrognoma :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziemniak jest powalajacy :ha::ha::ha::banan::banan::banan:

 

Ale chyba sami przyznacie - tym ziemniakiem da się zobaczyć tyle samo co przez wszystkie inne 'profesjonalne' teleskopy, prawda?? :)

 

dostaje cały dzien maile o takiej treści:

Treść wiadomości:

dzien dobry ,

czy ten ziemniaczek to jest ow teleskop ? :-)

poprosze o wlasciwe zdjecia sprzetu ktory Pan wystawia

pozdr. piotr

 

albo

 

Witam,

Ciekawa aukcja, można jednak prosić zdjęcie teleskopu a nie ziemniaka i monety ;-) ?

Pozdrawiam

 

:szczerbaty:

 

PS. zauważcie przed jakim dniem (na 56 minut przed) się owa aukcja kończy !! To taki mały psikus z mojej strony! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe

nie wiadomo tylko czy uczestnikom licytacji uda sie przekroczyc prog ceny minimalnej. Ale to jeszcze nic. Najbardziej martwi mnie to czy teleskop przetrwa te poltora tygodnia. Czy na przyklad nie urosnie mu jakis dodatkowy szukacz :szczerbaty: albo okular nie przyciemnieje :szczerbaty:

 

 

najfajniejsze w tym że po jakimś czasie sam zmieni sobie kolor to taki troche koperfild (czy jak mu tam :blink: ) i co jeszcze w czasie obserwacji w środku nocy gdy skończą się kanapki można zawsze poświęcić kartofla i go zjeść :glodny:

 

nie ma co to wielofunkcyjny sprzęt jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga... nie dajcie się zwieśc!!

Prawdziwe zdjęcie Barlowa umieszczam poniżej:

 

m9.jpg

 

Sprzedawca teleskopu jest moim znajomym. Musze zaświadczyc w tym miejscu, że na teleskopie nie daje się ustawic ostrosci... jakbyście nie krecili wciąż chropowaty.

 

ps. Sprzedawca teleskopu ma takze własnoręcznie usypane obserwatorium... tzw. ziemianke.

 

kopiec2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaje kolejne maile, tym razem ewidentnie od ludzi z 'branży':

Czy widać przez ten teleskop słoneczne morza ?

(moja odpowiedź- no ba! i jeszcze ksiezyce planet pozaslonecznych i fazy Plutona! )

 

oraz

 

Kupie tylko po to zeby ci wystawic negatywa za niedokladny opis.Widoczne golym okiem wady obiektywu

(moja odpowiedz - zaświadczam, że obiektyw jest fully multicoated apochromatycznym dubletem fluorytowym!

Zachecam do licytacji!)

 

No nie wiedziałem, że tyle sie dzieje - myślałem, ze zostanie ta aukcja zignorowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanarkusmaximus biorę w opcji kup teraz jakieś 15kg :Boink:

 

Chociaż zastanawiam sie po co, przecież ja wymienione obiekty gołym okiem widzę :banan: a jak przyłożę do oka rurę od odkużacza to i kratery uderzeniowe na Słońcu widzę. Może wystawię ją jako tańszą alternatywę twojego sprzętu? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie się na czym co dobre, myślicie, że teleskop musi kosztowac krocie, ale ten telep na tej aukcji to nie jakieś g... Meade tylko niby super firma, ale drioga i niewaidomo co warta. A MENADE to tania ale zajebista i super jakościowo. Zrestzą z tego materiału robi się jedną z najlepszych wódek na świcie, sam piłem nie raz więc wiem co mówię, tak i zapewne teleskopy muszą być super. Biegnę głosować, żeby mi nikt tej okazji sprzed nosa nie sprzątnął :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty: A przy okazji walę jedną szkalnę wyciągu z tego warzywa aby mieć pewniejszą rękę w finalnej walce o zwycięstwo w tej aukcji...

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany aukcją Kanarkusa postanowiłem też sprobować szczęścia na allegro, oto efekt zachęcam do licytacji. :D

 

Już na pierwszy rzut oka widać , że to konstrukcja nowatorska i bije na łeb na szyję mnogością zastosowanych ulepszeń tę zaproponowaną przez Olafa :notworthy:

To nie chińszczyzna tylko oryginalny produkt firmy sky-luker :banan:

 

ps. proponuję wrzucić jakieś fotki na forum

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.