Skocz do zawartości

Dlaczego zakup teleskopu na Allegro to strata pieniędzy?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=153146942

kliknijcie i zobaczcie w opisie jakie pole widzenia daje ploss 25mm....kupuję

 

 

Nie rozumiem, przeciesz pollsle dają właśnie pole w granicach 40-50 stopni.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm nie było mnie tu przez długi okres czasu chyba ponad 1.5 roku a moze i 2 wpadlem tylko tak nachwile zobaczyć co sie dzieje i widze ze temat o teleskopach z Allegro ciagle zyje, to bardzo dobrze ciesze sie ze tyle osób go czyta i nie kupije tego badziewia od super sprzedawców B)

Edytowane przez yetiozyrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś już to wstawiał na forum.A poza tym jest mnóstwo takich tematów.Tutaj jest cały topic temu poświęcony

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...&hl=allegro

A odnośnie humoru masz kolejny topic:"dowcipy" używaj opcji :szukaj u góry w prawym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do jakiego działu mam to wrzucić, ale nie zauważyłem na forum tematu HUMOR. Proponuję zajrzeć tu KLIK. Zwracam uwagę na tytuł, jaki nosi aukcja :szczerbaty: Chyba się zdecyduję na to "cuś"

 

 

Niezłą dziure ale w głowie musi mieć ta osoba która sprzedaje to cudo :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

Jeśli mogę to chciałbym podzielić się z Wami moim doświadczeniem z teleskopami z allegro. Otóż, nie dalej jak rok temu jako “zielony” obserwator zapragnąłem mieć teleskop. Wcześniej pasjonowałem się trochę astronomią ale tylko teoretycznie. Zawsze przed takim zakupem robię mały wywiad cenowy i techniczny. Zauważyłem, że w ofertach chinskiej produkcji typu power-telescope lub optisan najszczęściej występowało słowo soczewka bralowa (niektórzy piszą nawet “teleskop barlowa” ), ja wtedy uznałem to za wyznacznik dobrego sprzątu. Daltego wybrałem sobie refraktor 60/700 i oferenta, który da mi rabat 20 % (obecnie allegro rozwiązało z nim umowę). I dokonałem transakcji. Do domu przyszło kolorowe pudełko, z namalowanym teleskopem i zielonym ksieżycem. Pierwsze skojażenie (na tym etapie) było: jakże przypomina mi to astro-cabinet (zabawkę astronomiczną z lat dzieciecych.) Lecz nie tracąc ducha zacząłem montowac sprzęt. Poszło jak z płatka statyw, tubus, okular, jest. Założyłem oczywiście najwiąksze powiekszenie do 525x przy kombinacji, okular 4 mm + barlow x 3 i skierowałem na najbliższa latarnie i nic.. rozmazame smugi. Zacząłem zmiejszac okulay 12,5 mm, nic ...wreszcie włożyłem 20 mm i soś się pojawiło ale było małe i rozmyte. Postanowiłem zatem odłożyć na bok barlowy i zamontowac kontówke lustrzaną, wreszie przy okuklarze 20 mm zaobaczyłem światła lamp i księżyc. Jednak nie mogłem dostroic ostrości. W dzień to samo. Widziłem obraz tylko przy okuklarze 20 mm. Zaczałem szukać na grupach dyskusynych jak z tego problemu wybrnąć. I zanlazłem topic goscia ,który kupił sobie podobny szajs i wymienił okular na mikroskopowy, ale on miał reflektor z pierścieniem, który można zdjąć, ja w refraktorze takiego nie miałem, ale mimo wszystko kupiłem mikroskopowego plossla 17 mm tak i jak przypuszczłem w moim sprzęcie wyciąg był 1” a ten miał 1,25” -(robią 1 calowe tak by wkładać badziewne okulary.) Dałem wytoczyć przejściówkę na 1,25” - cylinder z metalu na plastikową kontówke, w którą wchodzi mój plossl. Obraz się rozjasnił ale był cały czas malutki. no i wyciąg strasznie się obwiesił. Postanowilem zatem rozwalic “psełdo barlowa” wyciagnąłem to co nazwali soczewką i włozyłem w tulejke kątówki pod mój metalowy cylinder. Okręcajac soczewkę plastrem by nie latała, bo miała miejszą średnice. Ufajac parametrom producenta o obiektywie 60 mm i ogniskowej 700mm powinienem, osiagnąc powiększenie ok 41 x i razy 3 barlow, co daje 123 x. Jednyna wartość, która, tu jest prawdziwa to ogniskowa okularu mikroskopowego . Inne są wyssane z palaca. Wtedy zbaczyłem poraz pierwszy Saturana, lekko rozmazanego, wielokosci ziarnka maku, oraz tarczke Wenus z poświatą (która nie była napewno spowodowana ani efektem chmur, rozkolimowaniem czy kondensacją pary, ale niską jakością barlowa i obiektywu). Powiekszenie, które oceniam na jakieś 50-60 x nadaje sie rzeczywiście do oglądania obiektów naziemnych i to przy pełni dnia bo jasnośc teleskopu jest fatalna. Wielkość soczewki obiektywu 60mm traci de facto prawie 1 cm na montaż w tubusie. Widac tylko jasne obiekty na niebie. Ale i one sa zbyt małe i rozmazane by coś zobaczyć. Poza tym statyw - zgroza drży skacze. Nie urywam, że wpływ na to ma cieżki okular i cylinder w plasikowym wyciągu. Plastik w kontówce pęka, musialem robic nowe dziurki, na śruby blokujace okular. W końcu stwiedziłem, że nie ma co inwestowac w ten badziew i kupiłem sobie reflektor synty. Jedyny z tego pożytek, że przypomiałem sobie pare praw i wzorów i przy małych pieniądzach doszedłem do kilku wniosków co do obserwacji nieba. Zatem reasumujac: NIE KUPUJCIE TEGO BADZIEWSTWA!!! szczerze radzę i zachecam do konwersacji, oraz pozdr. Robert :Beer:

 

Wiem, że post stary, ale dopiero teraz się na niego przypadkowo natkąłem. Tez mam refraktor 60/700 (tylko z jakiegoś hipermarketu w Szkocji) i nie miałem problemów z ustawieniem ostrości. W miarę ostry obraz mam w okularach 20, 12,5 i 9 mm. Dopiero w 4 mm jest kiepski obraz (chociaż kratery na Księżycu jeszcze w miarę dobrze widać). Może kupiłeś refraktor już rozwalony przez poprzedniego właściciela, albo jakiś fabryczny defekt ? Allegro to zawsze ryzyko, przecież można kupić porządny teleskop na allegro i też na miejscu może okazać się rozwalony :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rubenjames

Hmmmmm... Przeglądając allegro można się nieźle naśmiać. Oto najświeższe linki z "super sprzętem": sprzęt 1 (koleś sprzedaje "refraktor" z plastikowymi soczewkami i to w dodatku używany za masakryczną cenę. Cena takiej nowej lunetki to 70 złotych :szczerbaty: ) Sprzęt 2 ("reflektor" ze znanej serii 700.... Również plastikowe soczewki i do tego używany. Cena takiego samego na gwarancji to 150 złotych :szczerbaty: Tu chyba kolo przesadził z ceną) Sprzęt 3 (jeden ze znanej wersji 700..., tyle tylko, że zmieniono cyferki - żeby nie było nudno :szczerbaty: . Zwróćcie uwagę na cenę!!!! :blink: ) Sprzęt 4(również wspomniana seria 700..., a jaka cena, hmmm, chyba kupię :szczerbaty: CELESTRON???Hmmm....) i ostatni Sprzęt 5 (kolo chyba przesadził z ceną!!!!!! :blink: Za te pieniądze to mam SYNTE 8" na DOBSONIE plus jakieś konkretne dodatki) I tak jak sami widzicie, Polacy to potrafią kombinować i mataczyć, szczególnie tam, gdzie można zarobić. Żal mi tylko tych, co ładują takie pieniądze w taką marną jakość, bo nie mają pojęcia o sprzęcie. A tacy Allegrowi sprzedawcy wykorzystują naiwność ludzi, wmawiając im tandetę z chińskiego bazaru :huh: Szkoda słów.

Edytowane przez rubenjames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubenjames- proszę cię bardzo- pisz normalnie, tak jak wszyscy inni! Okropnie wyglądają te zboldowane zielenizny- mi się nawet nie chce ich czytać!

 

P.S. Dziękuję :)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co prawda aukcja z kategorii "Zabawki" ale myślę, że nie nie zaszkodzi podzielić się linkiem ;)

http://allegro.pl/item161527199_teleskop_d...a_od_8_lat.html

 

...

Przy obserwacji gwiazd obraz jest odwrócony ponieważ zastosowanie w tym wypadku lusterka (w komplecie) rozdwaja punktowe źródła światła.Nie jest to wada tego egzemplarza lecz cecha związana ze standardem urządzenia.

...

Wysokiej jakości soczewki. :ha:

...

 

EDIT: Miałem to dodać w temacie: Z cyklu: znalezione na Allegro, ale pomyliła mi się zakładka :Boink:

Edytowane przez ansmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
http://www.allegro.pl/item170267474__teles...wykonanie_.html

Taka tam ciekawostka- mała 60 mm krótkoogniskowa soczewka na ciekawym montażyku - w sumie mały teleskopik "balkonowy" na sam początek. A później- może na szukaczyk? ;)

 

Najważniejsza jest chyba fachowa informacja, że gwiazdy widać super. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ci dopiero wynalazek - zdjęcia przedstawiają refraktor - opis reflektor! Gdy zwróciłem uwagę, że opis nie odpowiada zdjęciom, to 'sprzedawca' odpisał, że 'wie lepiej co to za teleskop' i że 'opis jest rzetelny'. Yes Yes Yes!

 

aukcyja na astrotandetto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ci dopiero wynalazek - zdjęcia przedstawiają refraktor - opis reflektor! Gdy zwróciłem uwagę, że opis nie odpowiada zdjęciom, to 'sprzedawca' odpisał, że 'wie lepiej co to za teleskop' i że 'opis jest rzetelny'. Yes Yes Yes!

 

aukcyja na astrotandetto

 

Ciekawe tylko czy to refraktor 60/700 czy 70/700 ? I ta cena :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu opisu aukcji sprzedający umieścił:

"Szanowni Państwo zdjęcia nie są oryginalne. TELESKOP O jakim mowa w aukcji to Opticon 50F600"

No to po co te zdjęcia? Mógł od razu wstawić zdjęcie Keck'a albo Subaru, no w ostateczności SALT'a. Może miałby lepszą sprzedaż. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.