Skocz do zawartości

Plejady ze 180mm


sidiouss

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Miszuda napisał:

Mi się podoba, aczkolwiek co rzuca się w oczy to koma (zmniejsz przesłone, ew. crop), za czerwono mi trochę no i szum :)

 

24 minuty temu, Winter napisał:

Dla mnie za czerwono/fioletowo . Wydaje mi się również, że rozwaliłeś sobie tło zbyt częstym działaniem mającym na celu pomniejszanie gwiazd.. tzw. kaszotto :D

Dodałem nowe zdjęcie po Waszych uwagach, dziękuję :) 

Niestety na każdym monitorze u mnie wygląda to inaczej i robię czasem trochę na czuja :) Zaznaczyłem parę punktów tła 10x10px i ustawiłem histogram na wartości ok.20 dla każdego z kanałów. Co do komy, to również to widzę, obiektyw przeszedł pierwsze testy pomyślnie, ale trzeba będzie przymknąć jeszcze trochę przysłonę, to może będzie lepiej :)

 

24 minuty temu, DaleCooper napisał:

Przecież faceci na kolorach się nie znają :)

Faceci nie, dlatego wymyślono dla nich histogramy :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam na telefonie i jest raczej ok. Ja miałem dwa nikkory 180 mm i oba były skopane, w końcu odpuściłem... Ciesze się, że ty upolowałeś dobrą sztukę. 

Hmm, koma niby jest, choć mała. Nie wiem czy warto tracić światło przez nią. Wydawało mi się że to szkło miało mniejsza kome, ale może źle pamiętam. Jedynie problemem była AC, ale ona ładnie znikła po przymknięciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MateuszW napisał:

Oceniam na telefonie i jest raczej ok. Ja miałem dwa nikkory 180 mm i oba były skopane, w końcu odpuściłem... Ciesze się, że ty upolowałeś dobrą sztukę. 

Hmm, koma niby jest, choć mała. Nie wiem czy warto tracić światło przez nią. Wydawało mi się że to szkło miało mniejsza kome, ale może źle pamiętam. Jedynie problemem była AC, ale ona ładnie znikła po przymknięciu. 

To prawda, AC jest dość widoczna, ale łatwo korygowalna w dalszej obróbce. Co mnie najbardziej cieszy, to to, że szkło jest lekkie, niewielkich rozmiarów i nadaje się jako setup do plecaka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.