Skocz do zawartości

NGC281 w dużej skali


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, _Spirit_ napisał:

Pięknie podane. To przystawka. Czekam na zupę, drugie i deser. Może w tym roku jeszcze coś zdążysz. :)

Bez takiego super seeingu już raczej nic lepszego nie ukręcę. I tak musiałem się sporo namęczyć, żeby wydusić to zdjęcie z materiału. Jutro zdejmuję RCka i wkładam newtona 12"f3,6, więc to ostatnia nocka na razie. Może się jakiś cud stanie i wróci seeing, choć na razie jest coraz gorzej. :( Nawet siarka w bin 2 rozmyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ziarnistość jest właśnie mega! Subtelny detal, processing i specyficzne dla Adama kolory czynią tą fotkę bardzo wyjątkową :flirt:

Ja pewnie pójdę w swoje niebiesko czerwono - pomarańczowe odcienie i mocniejsze kolory. Ciężko mi się powstrzymać kiedy materiału jak na zatrzęsienie :-)

p.s. W ogóle Pacmanów w takiej jakości jak na lekarstwo :-)

 

Edytowane przez Jarzyna B.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2018 o 10:15, Adam_Jesion napisał:

Wczoraj ...

Nareszcie wróciłeś do dużej skali :yes2: świetna robota !!!  Ale zasadnicze pytanie, jakie parametry klatek? :)

 

W dniu 13.10.2018 o 10:49, kubaman napisał:

to tam są trzy gwiazdy w sercu a nie dwie... :icon_lol:

Kiedyś ciekaw co i w jakiej kolorystyce tam siedzi, popełniłem takie foto ASI224MC :)

AP.png.15394a823d52ce639cd1e076e32fe700.png

a dodatkowo odnotowałem na szybko inną podwójną niewidoczną w małej skali (do oznaczenia użyłem zdjęcia Adama)

Jesion3a.jpg.9d2a676e36dab71ec3e239dc159401af.jpg

zrzuty z mojej sesji 

binstarx.png.c28df83263b43e80407f5c7454cf95cf.png

 

binstar2x.png.8a5fc7408627ec36dc18ea96db3674c6.png

 

 

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje foto zmobilizowało mnie dziś do zestackowania niedawnego materiału, robionego w mglistą noc o zasięgu ok 3 mag, piszesz, że też miałeś podobne problemy z przejrzystością. U mnie ujawnia się moc CMOS :) otóż 200 x 20 sek filtr Ha7nm ASI290MMC Newton 300/1500 gain 540/600(90%) i detalem jest praktycznie remis :) ale moje foto to klatki po 20 sek mimo filtra Ha 7nm, szok co te nowe CMOSy potrafią :)

Moje

NGC281--DSS-DARK-Av-MDL.thumb.png.6ea858a15a7fd362e18fc775a3995dc6.png

Foto Adama

 

Jesion3.jpg.16011e6fd3cefb4eda9ce27140884b48.jpg

 

Planujesz M1?  :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe. Co du dużo gadać. Jesteś klasą samą dla siebie. 

Ja za to mam taki bonus, że mogę wydrukować sobie takie zdjęcie na super materiale i jak je wezmę do ręki, to szczęka spada. Wartości poznawcze niewielkie, ale popularyzacyjnej znaczne (ludzie chcą to kupować i wieszać na ścianie).

IMG_2835.jpeg

IMG_8044.jpeg

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to wiele ludzi zarzuca nam (astrofotografom), że "malujemy" swoje zdjęcia i w rzeczywistości tworzymy wiele nowych elementów. Patrząc na takie przykład widać świetnie, że my nic nie kreujemy. Przy dużej skali każdy nawet najmniejszy detal się zgadza. Moje zdjęcie z twoim, a nasze zapewne pokryją się z Hubble'm, itp.

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.