Skocz do zawartości

Losy "Granic Nauki"


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Osób rzeczywiście nie zagłosowało dużo być może teraz nie jest to najlepiej poczytny dział, ale kiedyś może się to zmienić. Jeżeli teraz usuniemy go całkiem to już na pewno nikt na tematy z granicą nauki nie będzie rozmawiał. A jednak czasami i taki dział się przydaje, bo można naprowadzić niektóre osoby na właściwy tor tak jak np. (zanim wątek się zepsuł) w kręgach a i czasami interesująco porozmawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za pozostawieniem działu i tak głosowałem.

Jeśli jednak na początku pytanie brzmiało " CZY JESTEŚ ZA PRZEPROWADZENIEM ANKIETY NA TEMAT CZY USUNĄĆ GRANICE NAUKI..." i później zostało zmienione to znaczy, że wyniki są już lekko wypaczone a wynik w tym momencie nieprawidłowy.

Zresztą był powód aby utworzyć ten dział tzn. pojawianie się tematów "na granicy nauki" w innych działach i wg niektórych osób - zaśmiecanie forum zbędnymi postami.

A jeśli chodzi o kłótnie w jednym z tematów tego działu - przecież kłótnie i niesnaski (do których się już przyzwyczaiłem i traktuję jako swoisty folklor) występują prawie w każdym dziale i nie jest to powodem ich likwidowania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę podobnie jak Kris , poprzednia wielka kłótnia była w dziale ATM a nikt nie robił ankiety . Uważam że mimo wszystko tak popularny i czytany dział powinien pozostać aby tematy o UFO trafiały tutaj a nie do działu obserwacyjnego . Wszelkie próby łamania regulaminu powinny być odpowiednio traktowane przez moderatorów . Głosowałem aby dział zostawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem jak najbardziej za pozostawieniem tego działu.

Dobrze wiem,że istnieją fora poświęcone zjawiską paronormalnym czasami je odwiedzam ale wcale nie rozmawia się tam tylko o zjawiskach paranormalnych są również wątki które nawiązują do czegos innego.Tak jest na każdym forum przecież nie możemy rozmawiać tylko o astronomi dobrze czasmi wymienić się ze sobą poglądami i porozmawiać na tematy bardziej kontrowersyjne.

Do tego służy ten dział i myśle,że dzięki niemu forumowicze mogą się lepiej poznać i zintegrować. :Salut:

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeśli mógłbym wtrącić słówko, ...to Panowie nad czym pragniecie głosować?,

Przemyślcie troche implikacje tego faktu.

 

To tak jakby głosowac za ucięciem sobie ręki, lub też za tym, czy wykolić sobie oko, porysować zwierciadło?:) zamalować okular ?:D

 

Kto to wie, może kiedyś, któryś z pogladów tu opisywanych, będzie podstawą nauki, wiedzy, hmm wszechświata? :) W końcu to Granice Nauki, a tam gdzie kończy się nauka zaczyna się wiara :D

 

To tak jakby, odwracając się, od często szalonych, może i niedorzecznych, czasem, pomysłów, zamykać sobie furtkę, bycia tym pierwszym, który, je poznał?:) któż to może wiedzieć? :)

 

Nie zamykajcie drogi, tym wszystkiem ..hmm myślicielom, może i szalonym geniuszom, wyklętym przez wszystkich, burzycielom ładu, może i nawet odszczepieńcom, którzy mając, niewątpliwie wielki natłok myśli, może i czasem nie dokońca zrozumiałą dla nas, psychikę, pragną się tym wszystkim się z kimś podzielić. Kto to wie, kto się kiedyś z niego może narodzić? :) noblista, laureat nagrody pulitzera, czy zdobywca jakiegoś innego graala filozofów, matematyków, astrofizyków? :)

 

Żaden geniusz nigdy niejest, do końca "normalnym" człowiekiem. Nie odtrącajmy ich :) Piętnujmy np. nietolerancję i nne objawy, ..hmm, powiedzmy nieomylności głosicieli, jakiś poglądów tu padających. Ale nie tylko w tym dziale. Dbajmy o całość !

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Osobiście myślę że te tematy można poruszać po prostu w wolnych tematach i utrzymywanie tego działu nie ma większego sensu i kładzie się niestety cieniem na poziom merytoryczny Astro-Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
... A osobny dział przynajmniej nie zaśmieca hajd parku :-)

Dzięki za podpowiedź ale umiem czytać między wierszami: ..."nie zaśmieca Hyde Parku", to jest naprawdę mocne :Boink::buahaha:

Przynajmniej prosto z mostu :Salut:

Edytowane przez Janusz_P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.