Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mój teleskop jest badziewny 70/700 - toteż osiągi podobne do tego z allegro to bardziej polecam lornetkę, jak się przymierzasz do M31 :-) A teleskopu używam tylko do Planet, księzyca i gwiazd podwójnych.

 

Z lornetki będziesz bardziej ustatysfakcionowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Finalnie zakupiłem Celestron FirstScope 114 EQ w deltaoptical.

Kosztowało 699 + 15 kurier = 714.

 

Znalazłem kilka słów recenzji o tym teleskopie w dziale o sprzęcie astronomicznym.

Wprawdzie jestem zupełnie początkujący, ale dorzuciłem kilka własnych spostrzeżeń. :szczerbaty:

 

Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.

Zwłaszcza firmie Astrokrak. Choć finalnie nie kupiłem u nich Oriona.

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

Na imię mam Tadek, mieszkam w małej mieścinie na śląsku, astronomią interesuję się od dawna lecz dopiero teraz myslę nad kupnem jakiegoś sprzętu.Niewątpliwie na tym forum znajdę pomocne wskazówki na temat- co kupić.

Pozdrawiam !!! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Tadeiro,

mam nadzieję, że Ci się tu spodoba :)

 

a tak się głębiej zastanawiając, to chyba jednak, więcej na naszym forum, jest wskazówek:

czego nie kupować :szczerbaty:

 

ale w końcu, to też wiedza, ...która byćmoże pozwoli Ci, wybrać właściwy sprzęt :rolleyes:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj TADEIRO!

Czyżbyś... prowokował kolejną dyskusję na temat wyższości REFRAKTORÓW nad REFLEKTORAMI czy odwrotnie?

 

Niech Ci seeing zawsze przyjaznym będzie!

 

Pozdrawiam - Miłek :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nowy :szczerbaty:

Mam 16 lat -w pazdzierniku 17 Od zawsze podziwiałem gwiazdy ale prawdziwe obserwacje prowadze dopiero od kilku miesięcy gdyż kupiłem sobie skylux-a, którego polecam wszystkim którzy chcą rozpocząć astro-zabawe

pozdrawian rav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nowy :szczerbaty: 

Mam 16 lat -w pazdzierniku 17 Od zawsze podziwiałem gwiazdy ale prawdziwe obserwacje prowadze dopiero od kilku miesięcy gdyż kupiłem sobie skylux-a, którego polecam wszystkim którzy chcą rozpocząć astro-zabawe

pozdrawian rav

Witaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, i ja tu nowy .. Bylbym wdzieczny za namiary na osoby, ktore mogly by mnie wprowadzic w swiat astro. Jestema a Gliwic, mam 22 lata, mam olympusa  c765 (aparat). Pozdrawiam.

Z Gliwic jest Rysiek , skontaktuj się z nim.

Czytaj także podforum http://astro-forum.org/Forum/index.php?showforum=47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

kupilem Celestrona C-6N. do niego mam fabrysznego plossla 25mm (powiekszenie x38), Barlowa x2 i lantanowca 4mm.

warunki obserwacyjne: bliskie okolice Warszawy, wiec luna od miasta na polowe nieba, plus latarnie uliczne osiedla w odl. 50 metrow w rozne strony. po pierwszych probach obserwacji jest zachwyt tym co sie udalo zobaczyc (glownie Ksiezyc, ale jaki piekny ;-)) i sporo pytan. wiec wale:

 

a. sporo sie naczytalem o obserwacjach "pod ciemnym niebem". gdzie je znalezc? ile trzebaby odjechac od Wawy zeby bylo ciemne? czy takie wlasnie latarnie mocno pogarszaja warunki obserwacyjne, czyli czy lepiej byloby wyjechac chocby kawalek na jakas lake?

 

b. wstyd sie przyznac: nie wiem jak znalezc jakies obiekty DS, typu mglawice czy inne galaktyki. jezdze po niebie, widac sporo fajnych gwiazdek ale... ahh, ale to musi lamersko brzmiec :-(( ludzi o wystarczajacej cierpliwosci prosze o sugestie, jakie obiekty sa dosc widoczne, zebym je zauwazyl - najlepiej w okolicach zenitu, bo tam mam najciemniej... i jak szukac???

 

pozdro

JoeyB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, o ciemne niebo coraz ciężej :(

pewną pomocą może być mapka zaświetlenia okolic wawy: http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...pe=post&id=3710

niestety to sytuacja z przed paru lat, więc "zaraza" się napewno rozszerzyła,

 

natomiast gdzie szukać deesów i innych ciekawych obiektów, podpowiedzą ci mapy nieba,

na początek może, to np. starcalc : http://www.m31.spb.ru/StarCalc/main.htm

potem już chyba Cartes du Ciel: http://www.stargazing.net/astropc/

 

i na ich podstawie musisz się nauczyć, gdzie ich szukać na niebie

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim powiedzą cos mądrzejsi(jak wrócą z kudłaczy) to trochę ja:

 

a) latarnie Twój wróg, im dalej się od nich oddalisz tym lepiej jak jest w wawie to nie wiem więc konkretnego miejsca Ci nie podam ale są na forum wawiaki to coś pewnie doradzą

 

B) masz jasnego newtona to nie powinno być problemu z popularniejszymi desami.

mnie najłatwiej jest znaleźć (opruczM31 oczywiście bo to widać w szukaczu) M57 celujesz pomiędzy dwie dolne gwiazdki lutni (jeżeli założymmy że vega jest na górze) delikatnie do dołu 10s "czesania" i już tylko trzeba pamiętać że to nie są obrazy jak w książkach raczej mgliste obłoczki bez kolorów które identyfikuje się po tym że nie można wyostrzyć obrazu tak jak na okolicznych gwiazdach i trzeba nabrać trochę wprawy do "zerkania" no i jeszcze okular najdłuższy jaki masz (na M57 to można się popastwić powerem bo to dość zwarty obiekt ale to jak już znajdzesz)

 

c) filtry, dobór odpowiednich okularów- spece niech się wypowiedzą

pozdrówka K.P

 

ps.Sumas mnie wyprzedził

Edytowane przez wiatr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem świeżym użytkownikiem tego forum.

Dopiero myślę o zakupie jakiegoś sprzętu.

Trochę zorientowałem się i myślę o jednym z dwóch:

 

1. Optisan STAR 900114 II

2. Celestron First Scope 114EQ

 

Który bardziej polecacie ? A może powinieniem kupić całkiem coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od lornetki. Daj sobie na razie spokój z teleskopami. Popatrz na różne posty dotyczące tego tematu i pomyśl co byłoby najlepsze. Ja też rozpocząłem od lornetki i nadal jej sie trzymam, a wyjeżdżjąc na obserwację z kolegami z grupy poznaję inny sprzęt i nabieram doświadczenia. Pomalutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestron ... ale najpierw poczytaj forum zorientuj sie co i jak, moze o coś zapytaj. zobacz kto skąd jest moze się z kimś umówisz na popatrzenie w niebo.

 

ps. moze stać cię na coś lepszego. albo spodoba ci się coś do czego lepsze będzie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Optisan STAR 900114 II

2. Celestron First Scope 114EQ

Z tych to Celestron.

 

a wyjeżdżjąc na obserwację z kolegami z grupy poznaję inny sprzęt i nabieram doświadczenia. Pomalutku...

A jak juz nabierzesz doświadczenia to zrozumiesz jak głupio doradziłeś <_<

 

PS Będzie Ci ślinka ciekła patrząc na teleskop podczas opozycji Marsa ^_^

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyszłam na forum też miałam problem co kupić... <_<:blink:

Dzisiaj bogatsza o doświadczenia, radzę ci zacząć od lornetki. Dzieki niej nauczysz się nieba. Wiem, wiem chcesz JUŻ miec TELESKOP, ale...

Poczekaj, odłuż troche kasy na dobry TELESKOP, taki który wybierzesz dokładnie do swoich potrzeb.

Cierpliwość jest bardzo przydatną cechą w astronomii. B)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lornetki to fajnie zacząć od niej, no i jak wgłębisz sie w temat to i tak ci sie przyda (tylko jak wielką lornetke sobie sprawisz , kwestia statywu przy wiekszych modelach )

a co do teleskopu najpierw polukaj przez taleskopy kolegów z twojwj okolicy i sam zadecydujesz czego tak na prawde chcesz.

pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.