Skocz do zawartości

Plebiscyt na najciekawszy projekt DIY/ATM 2017

Zobacz najbardziej kreatywne i inspirujące projekty i niezapomnij oddać swój głos.

Korzystając z okazji chciałem złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzącego Nowego 2018 Roku!

Adam_Jesion Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Alo Alo !! :)

Tak może krótko... '85 rocznik Ostrów Wielkopolski... nadal się uczę (systemy i sieci komputerowe), ogromny optymista.

Od bardzo dawna patrzę w gwiazdy, ale tylko marząc.. :P do niedawna nie rozróżniałem astronomii od astrologii :P i widziałem tylko ze gwiazdy świecą i że jest Duży Wóz i teraz jest ciut lepiej.. ( właściwie od tranzytu Wenus ) Z tego ze mam dość słaby wzrok rozpoznaje te "najjaśniejsze" gwiazdozbiory... :rolleyes: Uzbrojony w lornetkę produkcji rodzimej, zainteresowały mnie obiekty które są podobne do gwiazd ale nimi nie są ( pamiętam jak głowiłem się nad M42 " niby gwiazda, ale cos jakby rozmyta " ). Później poszło z górki : pożyczona "obrotowa mapa nieba" biblioteka przyszła na pomoc z książką "Spacer Po Niebie" ... i zaczęło się na dobre. :) Obecnie zbieram pieniądze na cokolwiek lepszego od mej lornetki..

Śledzę parę grup dyskusyjnych i staram się oglądać hmmm zjawiska które są w moim zasięgu ( właśnie czekam na pogodę aby spróbować znaleźć C/2004 Q2" ) . Mam nadzieje, że nasza "współpraca" bedzie przebiegać bardzo bardzo pozytywnie :)

Pozdrawiam :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Siergiej
Witaj Sergieju, następny duży zlocik szykuje się wiosną w Bieszczadach, prawdopodobnie w Roztokach koło Cisnej, mam nadzieję Cię na nim poznać osobiscie :-)

Super , czekajcie na wiosne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Siergiej
Razom nas bagato !

Witamy bracie !

Świetnie, że jesteś bo może ziści się mój sen o ekstremalnym zlocie na Popie Iwanie w Ukraińskich Karpatach - Gorgany - Czarnohora - tam niebo piękne a było tam niegdyś Polskie obserwatorium.

Na Ukrainie są  obserwatorzy zakryć gwiazd przez asteroidy.

Mam nadzieję, że zagościsz u nas na stałe i będzie to twoje forum tak jak jest po trosze każdego z nas.

Pozdawiam i zapraszam do Łodzi.

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Serdecznie zapraszm na Ukraine , musze lecic , zona ..... jutro pogadamy....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
następny duży zlocik szykuje się wiosną w Bieszczadach, prawdopodobnie w Roztokach koło Cisnej, mam nadzieję Cię na nim poznać osobiscie :-)

Jakieś szczegóły co do tego zlotu już są?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, mamy nadzieje, ze bedzie Ci tu u nas dobrze. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak przy okazji, skad sie o nas dowiedziales, jak nas znalazles?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janusz_P.

Co do zlotu w Bieszczadach to są możliwe dwa terminy albo wsześniejszy 10-13 marca(czwartek-niedziela) lub późniejszy kwietniowy gdyby się okazało że aura spłatała nam figla i było tam w marcu metr śniegu czyli kwietniowy termin od 7-10 kwietnia, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

W oba tarminy schronisko jest wolne i są to okolice nowiu Ksieżyca.

Tutaj tylko gwoli informacji a terminy zapodam w osobnym wątku o zlotach :-)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Siergiej
A tak przy okazji, skad sie o nas dowiedziales, jak nas znalazles?

to bylo nie trudno www.wp.pl - astrofoto i jest :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość cygnus
to bylo nie trudno www.wp.pl - astrofoto  i jest  :)

Kto iszcziot... etot najdiot!

:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Co do zlotu w Bieszczadach to są możliwe dwa terminy albo wsześniejszy 10-13 marca(czwartek-niedziela) lub późniejszy kwietniowy gdyby się okazało że aura spłatała nam figla i było tam w marcu metr śniegu czyli kwietniowy termin od 7-10 kwietnia, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

W oba tarminy schronisko jest wolne i są to okolice nowiu Ksieżyca.

Tutaj tylko gwoli informacji a terminy zapodam w osobnym wątku o zlotach :-)))

Januszu, zlot to raczej będzie 7-10 Kwietnia. W marcu tam jest jeszcze dużo śniegu a i temperatury są niskie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość cygnus
Januszu, zlot to raczej będzie 7-10 Kwietnia. W marcu tam jest jeszcze dużo śniegu a i temperatury są niskie..

No, nie wiem, coś rano (koło szóśtej) bąkali w radio że zimy nie będzie w ogóle a w marcu jeszcze się ociepli...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No, nie wiem, coś rano (koło szóśtej) bąkali w radio że zimy nie będzie w ogóle a w marcu jeszcze się ociepli...

Wiesz jak się sprawdzają prognozy długo terminowe? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janusz_P.

Mówiąc inaczej "pożywiom uwidim" jak to z tą zima na wiosnę będzie :-)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość cygnus
Wiesz jak się sprawdzają prognozy długo terminowe?  :lol:

Tylko że tamto (o braku zimy) to nie prognoza tylko jacyś najstarsi górale chyba. Albo indnianie - nie zbierają chrustu!

Wiem jak się sprawdzają prognozy na najbliższą noc w ICM!

Właściwie bardzo dobrze, minione 6 godzin są prawidłowo "przewidziane", a jeszcze niedawno obliczanie prognozy 24-godzinnej trwało 72 godziny. Najwyraźniej w ICM doszli do tego że prognozę 6-godzinną mają już w ciągu 12 godzin policzoną :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siergiej pisałeś wyżej że Twoi dziadkowie pochodzą z okolic Lubaczowa ja mieszkam ok 8km właśnie od Lubaczowa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Siergiej
Siergiej pisałeś wyżej że Twoi dziadkowie pochodzą z okolic Lubaczowa ja mieszkam ok 8km właśnie od Lubaczowa :D

Dokladnie oni mieszkali w siole Zukow , ziemia tam zostala , chata i cala gospodarka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe wiem gdzie to jest to jest w strone Narola z Cieszanowem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Siergiej
Hehe wiem gdzie to jest to jest w strone Narola z Cieszanowem

Masz racje - jak jechac z Belzca do Jaroslawia po prawej stronie , kiedys mi tam miska olejowa pekla (jechaw w nocy a na drogie lezala cegla , durza)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
, kiedys mi tam miska olejowa pekla (jechaw w nocy a na drogie lezala cegla , durza)

Polskie drogi :mr.green:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj na forum Siergiej! :Beer:

Moje korzenie także sięgają Ukrainy, a konkretnie Lwowa. Co do języka, nie ma co się przejmować. :banan:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi