Skocz do zawartości

Laptop do obsługi sprzętu do 1000 zł


Za(KS)t

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł ten moment, mój HP compaq 8510w padł po raz kolejny i stwierdziłem że nie ma sensu już go naprawiać. Co za tym idzie, muszę kupić zamiennik bo bez laptopa nie jestem w stanie nawet odpalić prowadzenia. Zna ktoś jakiś sprzęt który pociągnie bez ścinek ASCOM'a i CDC'ka oraz w miarę nada się do DSS i Pix'a? Może coś poleasingowego? Chciałbym zamknąć się w 1000 zł 

Edytowane przez Za(KS)t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Za(KS)t napisał:

Nadszedł ten moment, mój HP compaq 8510w padł po raz kolejny i stwierdziłem że nie ma sensu już go naprawiać. Co za tym idzie, muszę kupić zamiennik bo bez laptopa nie jestem w stanie nawet opalić prowadzenia. Zna ktoś jakiś sprzęt który pociągnie bez ścinek ASCOM'a i CDC'ka oraz w miarę nada się do DSS i Pix'a? Może coś poleasingowego? Chciałbym zamknąć się w 1000 zł 

https://taniekomputery.pl/o/hp-8470p-poleasingowe-laptopy-i5

Pracowałem na tym kompie jako programista, jest bardzo trwały i całkiem mocny. Sporo RAMu, no i się nie psuł. Może nie ma karty graficznej specjalnej, ale procek i RAM powinny dać radę. Sam bym kupił, gdyby nie to, że mam już w domu 5 pecetów i nie potrzebuje więcej ...  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

https://taniekomputery.pl/o/hp-8470p-poleasingowe-laptopy-i5

Pracowałem na tym kompie jako programista, jest bardzo trwały i całkiem mocny. Sporo RAMu, no i się nie psuł. Może nie ma karty graficznej specjalnej, ale procek i RAM powinny dać radę. Sam bym kupił, gdyby nie to, że mam już w domu 5 pecetów i nie potrzebuje więcej ...  ;)

Poczytam jeszcze, ale flaki wyglądają konkretnie szczególnie i5'tka w tej cenie. Wiem że i5'tka i5'tce nie równa ale przynajmniej to gwarancja nie przestarzałego procesora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Za(KS)t napisał:

Wiem że i5'tka i5'tce nie równa ale przynajmniej to gwarancja nie przestarzałego procesora

To żadna gwarancja. Procesory i5 są produkowane od 9 lat. Możesz bez problemu kupić dużo słabszego i5, niż np nowy Atom. Różnice w wydajności starych i nowych i5 czy i7 potrafią sięgać kilkanaście razy! Również bez problemu kupisz kilka razy słabszego i7 od i5.

Zwracaj uwagę przynajmniej na generację (pierwsza cyfra w 4 cyfrowym numerze). Tutaj jest trzecia, czyli już przyzwoicie (do astro raczej więcej nie trzeba).

 

Do obróbki musisz mieć normalny monitor. Na wbudowanym nawet się nie wygłupiaj. A jak radzi Tayson, lepiej rozdzielić te funkcje. Obrabiaj na swoim codziennym kompie, a foć na dedykowanym.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP w ostatnich latach to loteria... Może być OK a może być mocno wyeksploatowany i będzie miał problemy na USB czy COM, czy też będą nie wydalać termicznie.

Jeśli programista tylko na nim siedział to ok, ale jak taki laptop dużo gdzieś jeździł czy też był eksploatowany w różnych warunkach to odradzam.

Przez moje ręce przeszło 3 generacje HP (ostatnie 8 lat) i kilka różnych DELL'i i tutaj lepiej są zaprojektowane na nasze warunki - lato- zima, mróz, wilgoć.

HP tego nie wytrzymują :(
Lepiej poszukać DELL'a (VOSTRO, LATITUDE) lub coś ze stajni Lenovo.

Dobrze koledzy radzą żeby rozdzielić funkcję zbierania materiału na jednym sprzęcie a pracę na normalnym stacjonarnym.

Ale znam takich co nie mają za wiele miejsca na taki rozdział :) (kiedyś jak mieszkałem w kawalerce to musiałem mieć dwa osobne laptopy z braku miejsca) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

Zdecydowanie polecam rozdzielić obie funkcje na dwa niezależne komputery, tj obsługa setupu i oprogramowanie do obrabiana. 

Pod setup polecam esprimo Q5030 z dyskiem ssd. Koszt ok 400zl.

Chyba nie umiem szukać, ale nie znalazłem żadnych aktualnych ofert ani sklepów które miałyby to na stanie. Druga kwestia co z monitorem? Team Viewer? Ale rozwiązanie mi się podoba bo pozwala na ograniczenie gratów na podwórku które jak mam wrażenie bardzo kuszą lokalnych złodziei :x 

 

2 godziny temu, MateuszW napisał:

To żadna gwarancja. Procesory i5 są produkowane od 9 lat. Możesz bez problemu kupić dużo słabszego i5, niż np nowy Atom. Różnice w wydajności starych i nowych i5 czy i7 potrafią sięgać kilkanaście razy! Również bez problemu kupisz kilka razy słabszego i7 od i5.

Zwracaj uwagę przynajmniej na generację (pierwsza cyfra w 4 cyfrowym numerze). Tutaj jest trzecia, czyli już przyzwoicie (do astro raczej więcej nie trzeba).

 

Do obróbki musisz mieć normalny monitor. Na wbudowanym nawet się nie wygłupiaj. A jak radzi Tayson, lepiej rozdzielić te funkcje. Obrabiaj na swoim codziennym kompie, a foć na dedykowanym.

Kurcze, faktycznie to już 9 lat :/ Czytałem dawno temu o tym numerze ale chyba muszę temat odświeżyć. Na wakacje wyjeżdżam na wieś i nie wiem czy będę w stanie wziąć ze sobą stacjonarkę, oczywiście obrabianie do ewentualnej publikacji zrobiłbym na normalnym monitorze, ale zawsze po sesji chce zobaczyć chociaż poglądowo jak wyszedł stack i wtedy dobrze mieć coś co nie zacznie zamieniać się w mały grzejnik przy uruchomieniu Pixa (poprzedni laptop tak miał). 

Godzinę temu, ax napisał:

HP w ostatnich latach to loteria... Może być OK a może być mocno wyeksploatowany i będzie miał problemy na USB czy COM, czy też będą nie wydalać termicznie.

Jeśli programista tylko na nim siedział to ok, ale jak taki laptop dużo gdzieś jeździł czy też był eksploatowany w różnych warunkach to odradzam.

Przez moje ręce przeszło 3 generacje HP (ostatnie 8 lat) i kilka różnych DELL'i i tutaj lepiej są zaprojektowane na nasze warunki - lato- zima, mróz, wilgoć.

HP tego nie wytrzymują :(
Lepiej poszukać DELL'a (VOSTRO, LATITUDE) lub coś ze stajni Lenovo.

Dobrze koledzy radzą żeby rozdzielić funkcję zbierania materiału na jednym sprzęcie a pracę na normalnym stacjonarnym.

Ale znam takich co nie mają za wiele miejsca na taki rozdział :) (kiedyś jak mieszkałem w kawalerce to musiałem mieć dwa osobne laptopy z braku miejsca) :)

Zobaczę czy znajdę coś lepszego w tej cenie, raczej chce kierować się wnętrzem niż wytrzymałością bo tak na prawdę będę zadowolony jak podziała przez 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat jestem twardym fanem starszych lapków firmy Lenovo (mam całą kolekcję) ... taki X220T (tablet) z porządnym prockiem...na przykład.

PS. A te wszystkie HP (oprócz pierwszego, który się po prostu godnie ale nadmiernie zestarzał) które miałem to chłam.

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.