Skocz do zawartości

Laptop do sesji w terenie.


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.
Wstępnie zorganizowałem sobie zasilanie 12V w terenie. Został tylko problem zasilania laptopa, który będzie prowadził sesję.
Wpadłem na pomysł aby kupić laptopa z mega wytrzymałą baterią, która da radę na te 6-7 godzin. Jest kilka modeli, ale ich cena za nowy egzemplarz to 5-6 tysięcy zł.
Może znacie jakieś modele laptopów do ok. 1500-2000 zł ( skłaniam się ku używanemu sprzętowi), który ma mocną baterię, możliwość dołączenia zewnętrznej baterii jeżeli coś takiego istnieje ?

Tutaj znalazłem laptopy z procesorami snapdragon i w związku ze swoją małą wydajnością (i bardzo dobrze) mogą pracować na baterii nawet 20 godzin.
https://www.spidersweb.pl/2017/12/laptopy-z-procesorami-snapdragon.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używanego thinkpada i mam z nim problemy. Wolę wydać trochę więcej i nie mieć problemów choć przy używanym sprzęcie teoretycznie zawsze one mogą wystąpić.
Wolę mieć mocną baterię ale możesz podać link do zasilacza na 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jeszcze jaki model laptopa kupisz. Do róznych zapewne są różne. Chodzi o taki który będzie miał Twoją wtyczke w laptopie i wejśćie np na zapalniczkę, lub bezpośrednio podłączasz np na jakieś zaciski małe.  Od akumulatora robisz sobie dwoma drucikami zaizolowanymi wejście na zapalniczkę. Przynajmniej ja tak robie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak się zabrać za mini PC. Zależy mi na wytrzymałej baterii w laptopie i to tyle . Czekam na propozycje....w między czasie sam też szukam konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam thinkpada z serii x260 z technologią  Power Bridge, jak się nie mylę mają ją też modele x250 i x270. Laptopy te posiadają 2 baterie: wbudowaną i drugą wymienna. U mnie z procesorem i7, dyskiem ssd i baterią wymienna o największej pojemności  laptop trzyma 16 godzin (guide phd i APT). Wcześniej używałem taniego Asusa U32U z  dwoma bateriami, na jednej  działał około 5 godzin (swoją drogą  mam go wystawionego na OLX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, M.M.M. napisał:

A nie chcesz mini pc? Sprzęt niewiele mniej wydajny można kupić za mniejsze pieniądze. Pozostaje sterowanie ale do ogarnięcia

To jest wbrew pozorom całkiem interesująca propozycja.

Możesz się pośmiać ale moje hobby to walizki : o takie na przykład :) albo takie  :)

Plusy: masz wszystkie kabelki podłączone na stałe, nie wyrabiają się gniazda, z walizki wychodzą tylko kable bezpośrednio do urządzeń. Co najważniejsze - walizka sama się ogrzewa ciepłem wydalanym przez urządzenia i nie rosi. W takiej walizce instalujesz minipc który pobiera w granicach 15-18 W.

Minusy: dłuższe kable do urządzeń, najlepiej silikonowe żeby mnie sztywniały.

 

Do takiej walizki jesteś podłączony przez router WiFi ( większy pobór mocy!!! ) albo kablem ( skrętką ) do laptopa który pracuje w ludzkich warunkach i włączany jest od czasu do czasu w celu kontroli sesji. Może warto pomyśleć o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

http://www.trekstor.de/press/press-details/New-Surfbook-A13B-presented-at-IFA-in-Berlin.html

Nie dość, że ma całkiem przyzwoity czas pracy na baterii, to jest zasilany napięciem 12V (max 24W) przez co nie potrzebuje żadnych przetwornic.

Do tego względnie mały i lekki - mieści się w walizeczce z innymi gratami.

I mieści się w budżecie. W Polsce raczej go nie kupisz ale już DE bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wessel Niema się z czego śmiać bo to fajne rozwiązania, ale ja wybieram coś co mam sprawdzone i jest w miarę dla mnie proste czyli laptop + przenośne zasilanie 12V do astrolinka, z którego będzie zasilana reszta urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.