Skocz do zawartości

Czy jest następca asi178MMc?


cwic

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie ASI 290MM jest wciąż nie do pobicia. Ma wprawdzie mniejszą klatkę, ale 1.6x mniejszy też szum odczytu, a czułość, rozmiar piksela i FullWell porównywalne. Szum odczytu jest kluczowy przy zastosowaniach krótkoekspozycyjnych.

No i cena prawie 2x niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asi183 ma glow-gwiazdę po prawej, podobno soft rozwiązał problemy w rogach, a darki i biasy ładnie ściągają "gwiazdę" o ile są robione w polu a nie w domu. 

Przebrnąłem przez temat o asi 183 na cloudynights, masakra 3 dni czytania w wolnych chwilach, z wieloma powrotami do niektórych postów w celu prawidłowego zrozumienia.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutej:

https://www.cloudynights.com/topic/604214-new-zwo-asi-183-mono-uncorrectable-amp-glow/

 

Chyba tu jest wyjaśnienie całkowite:

https://www.cloudynights.com/topic/604214-new-zwo-asi-183-mono-uncorrectable-amp-glow/?p=8338926

 

Przy ogniskowych pow. 500mm, jak ktoś chce palić długie ekspozycje to asi 183 nie jest wyjściem idealnym, są lepsze bardziej wyspecjalizowane w podobnych cenach. Przy ogniskowych rzędu 300 - 400 i długich ekspozycjach wychodzi całkiem przyzwoicie, ale też nie jest najlepszym wyjściem.

Natomiast przy krótkich ekspozycjach i sporych ogniskowych wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, aczkolwiek nie jest to potwierdzona efektami teoria.

Z resztą wszystko co napisałem to na ten moment to moje wywody na podstawie "wyczytania", bo nie maiłem jeszcze okazji tego sprawdzić.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było to ASI178 MM-C też "grzeje" w rogach dość sporym amp-glowem oraz sporym bandingiem na całej klatce.

To jest chyba bolączka wszystkich kamer typu 183MM, 290MM czy 178MM

Natomiast ten amp glow jest w pełni korygowalny o ile nie wypala na pikseli (nie nasyca ich w 100%) w rogach lub na boku kadru.

 

Poniżej darki dla 10s (w pełni koryguje klatkę) i 24s (tu już sam róg jest przepalony) przy potężnym gainie ustawionym na 86% zakresu (bardzo mała głębia).

Oba robione w lodówce - już po sesji. Wg mnie autor artykułu zrobił jakiś błąd albo przy wykonywaniu darków albo przy kalibracji. Bo nie ma opcji żeby kamera inaczej zachowywała się przy paleniu darków i lightów.

 

520160737_dark10s450bright50300klatek.thumb.jpg.74dfc0174b1cc55805d5cc3f9f4966fb.jpg

 

178914012_dark24sgain450bright50300kl.thumb.jpg.a20ac32af0ef917fb456128d8dcdbdf7.jpg

 

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, myślę że palił darki w innych temperaturach, bądź na innych ustawieniach, mimo tego że sugerował że wszystko robił ok.

Możliwe też że trafił na wadliwy model, chociaż to też wątpiwe bo raz czy dwa pisał że problem rozwiązał, a później że znowu się pojawił.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.