Skocz do zawartości

Fish Head IC 1795.


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

Eh, u mnie walka ze sprzętem skutkowała tym, że mam strasznie słabej jakości materiał - albo gwiazdy rozjechane, albo jakieś problemy z phd2 więc i klatki pojechane. Także brak możliwości wykonania flatów widać w całej rozciągłości (nie wziąłem szmaty białej do zakrycia tuby...).

Materiał lichy, raptem niecałe 2 godziny (22 klatki x 300 sek), sporo szumu (kolejna walka to utrafienie w dziury pomiędzy cirrusami, ale jak widać bezskuteczne).

 

Na razie próbuję walczyć z tym bieda-stackiem, ale gdyby ktoś miał nerwy i chęci to bardzo proszę o spojrzenie na to:

https://drive.google.com/open?id=19UoBaDU4zhKrvfAQ27itey_CbG1YBm9t

 

a ja czekam na ładną pogodę i więcej szczęścia tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, count.neverest napisał:

Ogarnięte, ublock origin mi zablokował przyciski funkcjonalne. Pierwszy raz coś takiego spotkałem na Gdrive.

Dziwne, fakt. Może uznał za spam ;)

Ja z tym się kopię i zasadniczy problem u mnie pojawia się po ustawieniu histogramu w pix... nie mogę po zrobieniu maski na mgławicy sensownie wyciemnic tła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak flatów tutaj bardzo mocno przeszkadza. Masz na stacku mnóstwo purpurowych pikseli. Mi DSS produkował coś takiego jak miałem odszumianie medianą chyba włączone, nie jestem pewien. Jeśli nie zmieniłeś setupu, to dopal flaty, a jeśli zmieniłeś to i na to jest rada :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, count.neverest napisał:

Brak flatów tutaj bardzo mocno przeszkadza. Masz na stacku mnóstwo purpurowych pikseli. Mi DSS produkował coś takiego jak miałem odszumianie medianą chyba włączone, nie jestem pewien. Jeśli nie zmieniłeś setupu, to dopal flaty, a jeśli zmieniłeś to i na to jest rada :) 

Chyba faktycznie dałem w DSS odszumianie medianą. Potraktowalem klatki jak z h-alpha... poprawię.

Edytowane przez Tuvoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, podszedłem jeszcze raz do tego stacka - efektów wybitnie lepszych nie uzyskałem. Wrzucam nową wersję: https://drive.google.com/open?id=1gNJL4h4051Q9yKs-lfeDEefPWOCG2V4m

Niestety nadal pojawiają się purpurowe piksele, chociaż w PixInsight poradziłem sobie tym używając funkcji ACDNR, podobnie znikały one przy MultiscaleMedianTransform. Nawet ABE czy DBE znacząco poprawiły całość - tło jest bardziej wyrównane, ale niestety ogólny odbiór jest słaby.

 

So far....

Screen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pav1007 napisał:

@Tuvoc Wydzielam Twój wątek, bo nijak się ma do głównego tematu - prośba na przyszłość i nie "podpinanie" się pod inne tematy nie tworzenie offtopów.

Nie ma sprawy. Dzięki i wybacz za OT.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.