Skocz do zawartości

Galaktyka NGC2403 (C7) w Żyrafie


diver

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Duser napisał:

Galaktyczka  ładna, ale zaszła zielenizną :) . Proponuję repelent na zieleń w Pixinsight : SCNR

Był zrobiony - staram się dbać o równowagę kolorów. Widocznie galaktyczka świeci odrobinę na zielono. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wersja trochę przerysowana, ale poszedłbym w tą stronę. Zwróć też uwagę na gradient tła, szczególnie widoczny w kształcie niebieskiego okręgu z lewej strony.

Tylko ciekaw jestem Twojej oceny kolorystyki gwiazd, pewnie daleka od ideału, ale jej tu nie analizowałem.

image.png.e9e142409aeeaa5151bd5174676e201e.png

 

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prosty obiekt! Mała jasność powierzchniowa i do tego niezbyt kontrastowe struktury. Co do dużej ilości zieleni, warto zawsze zwrócić uwagę na niebieskie gwiazdy w okolicy, szybko możesz wtedy porównać czy coś się nie przesunęło za bardzo w kierunku zieleni. Grzędziel pokazał fajnie efekt.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Duser napisał:

Galaktyczka  ładna, ale zaszła zielenizną :)

Dziękuję. Poprawiłem.

 

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Może wersja trochę przerysowana, ale poszedłbym w tą stronę.

Jak dla mnie trochę to wszystko zbyt mocno pokolorowane. ;) Galaktyka zrobiła się zdecydowanie niebieska. Jaka jest naprawdę nie wiem, jednak ta wszechobecna niebieskość jakoś mi nie leży.

 

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Zwróć też uwagę na gradient tła, szczególnie widoczny w kształcie niebieskiego okręgu z lewej strony.

Wiem o tym. Na stacku pojawiły się koncentryczne kolorowe okręgi. Sądzę, że winna jest rosa na lustrach - warunki były dość kiepskie. Nie umiem do końca tego zwalczyć w obróbce.

 

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Tylko ciekaw jestem Twojej oceny kolorystyki gwiazd, pewnie daleka od ideału, ale jej tu nie analizowałem.

U mnie jest też daleka od ideału, jednak gustuję w bardziej pastelowych kolorach gwiazdek.

 

2 godziny temu, ryszardo napisał:

Zobrazowanie tej galaktyki wymaga jednak dobrego nieba.

Dobrego nieba i dobrych warunków.

 

2 godziny temu, ryszardo napisał:

Ale w sumie sporo widać na tym zdjęciu i dodałeś dobry opis. Gratulacje.

Dziękuję bardzo.

 

2 godziny temu, ryszardo napisał:

Edit: wersja b&w bardziej przemawia...

Do mnie też. ;)

 

Dziękuję za cenne uwagi. Poniżej poprawiona wersja. Lepszą zamieszczę kiedyś, gdy będę miał więcej materiału lepszej jakości. Potraktujcie może tymczasem tę kolorową fotkę jako materiał uzupełniający do czarno-białego "studium" tego obszaru Żyrafy. :)

C7_crop_3600_2700_resize_2000_1500.thumb.jpg.e84a13ed1c7b012bd93a65a2b73fd9e7.jpg

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, efekt jest niezły ale ten obiekt  wymaga sporo więcej materiału. No i nie wiem czy to efekt zamierzony czy efekt obróbki ale dla mnie gwiazdki w ostatniej wersji są pozbawione koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2019 o 08:26, wessel napisał:

No i nie wiem czy to efekt zamierzony czy efekt obróbki ale dla mnie gwiazdki w ostatniej wersji są pozbawione koloru.

Zamierzony. Nie są pozbawione, mają koloru tyle ile trzeba. Noo może odrobinkę za mało. Ale tylko odrobinkę. ;)

Dzięki za dobre słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2019 o 00:13, ryszardo napisał:

Zobrazowanie tej galaktyki wymaga jednak dobrego nieba.

 

W dniu 25.12.2019 o 08:26, wessel napisał:

Sławek, efekt jest niezły ale ten obiekt  wymaga sporo więcej materiału.

 

W dniu 24.12.2019 o 22:53, diver napisał:

Przy pierwszej nadarzającej się okazji na pewno zbiorę więcej materiału, bo obiekt jest wart ładniejszej prezentacji niż ta, którą tu przedstawiam.

Tak jak sam się wobec siebie zobowiązałem. ;) Udało mi się zebrać nieco więcej materiału i teraz 100 klatek po 120 s. Niebo może i było nie najgorsze, ale wilgotność spora, więc klatki zbierane z nieco zamglonych luster, co nie sprzyja słabym szczegółom. Jednak w obrazie udało mi się uzyskać odrobinkę "więcej galaktyki w galaktyce" i chyba nieco lepsze tło. Można więcej i lepiej, ale na razie koniec przygody z C7, bo czeka cały nie zbadany jeszcze przeze mnie "ocean" innych fajnych obiektów. ;)

 

C7_crop_3600_2700_resize_2000_1500.thumb.jpg.0c95c34dc46a6c4b7aacd470967a8e38.jpg

Edytowane przez diver
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.