Skocz do zawartości
  • 0

Problem z zamontowaniem lunetki biegunowej


wiktor1012

Pytanie

Witam, od razu chciałbym przeprosić za (prawdopodobnie) głupie pytanie. 
 

Składam właśnie swój pierwszy montaż paralaktyczny - EQ5, ale od ponad godziny męczę się z zamontowaniem do niego lunetki biegunowej. Spędziłem ostatnie kilkadziesiąt minut na szukaniu w internecie informacji jak ją zamontować. Dowiedziałem się, że trzeba odkręcić jakąś czarną cześć i w jej miejsce wkręcić lunetkę biegunową. Problem w tym, że ta czarna część którą musze odkręcić nie chce się ani trochę ruszyć.

 

A tu link do filmiku z pokazanym montażem lunetki: 

 

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

69544624-CD76-427F-8E29-968AA85D80A1.jpeg

84850455-9656-4FC3-9B4B-86537272C97A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 minutes ago, wiktor1012 said:

Witam, od razu chciałbym przeprosić za (prawdopodobnie) głupie pytanie. 
 

Składam właśnie swój pierwszy montaż paralaktyczny - EQ5, ale od ponad godziny męczę się z zamontowaniem do niego lunetki biegunowej. Spędziłem ostatnie kilkadziesiąt minut na szukaniu w internecie informacji jak ją zamontować. Dowiedziałem się, że trzeba odkręcić jakąś czarną cześć i w jej miejsce wkręcić lunetkę biegunową. Problem w tym, że ta czarna część którą musze odkręcić nie chce się ani trochę ruszyć.

 

A tu link do filmiku z pokazanym montażem lunetki: 

 

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

69544624-CD76-427F-8E29-968AA85D80A1.jpeg

84850455-9656-4FC3-9B4B-86537272C97A.jpeg

A spróboj poluzować te małe śrubki na tej czarnej części one są na krawędzi u góry i ta srebrną nad data 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, wiktor1012 napisał:

Dobra, problem rozwiązany. Przepraszam za zaśmiecanie forum tym wątkiem, proszę o zamknięcie go.

Skontaktowałem się z obsługą sklepu teleskopy.pl i według ich sugestii użyłem "brutalnej siły". Udało się.

Mógłbyś rozwinąć? Też mam z tym problem, jak ją dokręciłeś? Czym?

Edytowane przez Pitas96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Pitas96 napisał:

Mógłbyś rozwinąć? Też mam z tym problem, jak ją dokręciłeś? Czym?

Zrobiłem to tak jak na tym filmiku, do którego link podałem wcześniej. Wcześniej nie chciałem robić tego na siłę, ponieważ bałem się, że coś uszkodzę, ale potem po prostu chwyciłem mocno za tą czarną część i jak najmocniej spróbowałem ją odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.