Skocz do zawartości

IC 5070 Pelican.


Marvaz

Rekomendowane odpowiedzi

Przedziwne jest to zdjęcie :flirt: Wygląda jakbyś fotografował przez dziurkę od klucza. Ostry jest tylko kawałek a reszta robi wrażenie rozmytych placków.

A tam jest tyle ostrych krawędzi! Popatrz na fotkę Łukasza:

IC%205070%20ls.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

Przedziwne jest to zdjęcie :flirt: Wygląda jakbyś fotografował przez dziurkę od klucza. Ostry jest tylko kawałek a reszta robi wrażenie rozmytych placków.

 

Czy możesz jako ekspert polskiej astrofotografii napisać co dokładnie masz na myśli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, patrix napisał:

Czy możesz jako ekspert polskiej astrofotografii napisać co dokładnie masz na myśli? 

Dokładnie to co napisałem - jedna część zdjęcia jest ostra a pozostała sprawia wrażenie mydła - stąd efekt takiej "dziurki od klucza"

pwl.thumb.jpg.e2138aee8e42ed947935bfa8a9549111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Selmak napisał:

Siarka ci daje te halo ? jeśli tak to aż strach kupić tego baadera.

Filtry Baadera to chiński syf. Gdyby na forum, ktoś jasno postawił sprawę co do oceny tych filtrów, to bym tego nie kupował. Czysto zakup budżetowy. Jedyny plus, jeśli wierzyć, że można focić od f/2,8. Jak będę miał czas to przymknę mój zestaw do f/3.2 i wtedy zobaczymy, czy rzeczywiście to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Selmak napisał:

Siarka ci daje te halo ? jeśli tak to aż strach kupić tego baadera.

Ludzie, od 12 lat fotografuję filtrami Baadera i za wyjątkiem jednej wadliwej serii OIII , którą zresztą Bader za darmo wymieniał, nie miałem NIGDY halo ... chińska żółć wam oczy zalewa czy jak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wessel napisał:

Ludzie, od 12 lat fotografuję filtrami Baadera i za wyjątkiem jednej wadliwej serii OIII , którą zresztą Bader za darmo wymieniał, nie miałem NIGDY halo ... chińska żółć wam oczy zalewa czy jak? :)

No to co ma zrobić na przykład taki ja, jak stać go tylko na baadera lub astronomika....a jeden piszę że jak 12 lat robi zdjęcia tak halo nie widział a inny miesiąc i halo ma...a filtry jak baader tak baader. Co w końcu kupić ?

Chińska żółć powiadasz...hmm jak nie kupić tej żółci skoro rynek daje ci możliwość kupywania tylko tej żółci ?

Wessel czy na pewno nie masz halo ? np jak skierujesz telep na Vegę czy Deneba i Ha wykonasz ekspozycje 10 minut.? To naprawdę tak u ciebie działa ? bo nie powiem na filtrze oiii musiałem trafić dobrze bo żadnego halo, bez znaczenia jak jasna gwiazda w kadrze, ale Ha to już na gwiazdach 5 mag mam.

 

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Selmak napisał:

No to co ma zrobić na przykład taki ja, jak stać go tylko na baadera lub astronomika....a jeden piszę że jak 12 lat robi zdjęcia tak halo nie widział a inny miesiąc i halo ma...a filtry jak baader tak baader. Co w końcu kupić ?

Chińska żółć powiadasz...hmm jak nie kupić tej żółci skoro rynek daje ci możliwość kupywania tylko tej żółci ?

Wessel czy na pewno nie masz halo ? np jak skierujesz telep na Vegę czy Deneba i Ha wykonasz ekspozycje 10 minut.? To naprawdę tak u ciebie działa ? bo nie powiem na filtrze oiii musiałem trafić dobrze bo żadnego halo, bez znaczenia jak jasna gwiazda w kadrze, ale Ha to już na gwiazdach 5 mag mam.

 

Nie fotografuję Vegi ani Deneba niestety. A halo na gwiazdkach 5 mag to na pewno nie mam bo by było widoczne na wszystkich moich pracach :)

Nie wszystkie filtry kupowałem 12 lat temu, niektóre np. 2 cale nieoprawione 3 lata temu.

Uwaga dotyczące CMOSów i szybkich szkieł jest jak najbardziej na miejscu. Też bym w tym upatrywał przyczyn halo.

CMOS to tani sprzęt i nie dziwią jego niedoskonałości.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.