Skocz do zawartości

NGC7023 Irys


Nowok76

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, wessel napisał:

Kolorystyka baaaaardzo mi podchodzi :) Szkoda że tak bardzo odszumiłeś pyłowe chmury...

A może odtajnisz jakieś dane: czym, ile?

jak wejdziesz w link pod opisem to masz wszystkie dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wessel napisał:

Kolorystyka baaaaardzo mi podchodzi :) Szkoda że tak bardzo odszumiłeś pyłowe chmury...

A może odtajnisz jakieś dane: czym, ile?

Dzięki.

W tym przypadku Luminacji nazbierałem 150x180" a RGB 60x60". I tutaj popełniłem błąd.

Powinienem nazbierać dużo więcej koloru.

Pyły faktycznie odszumiłem, ale robiłem to kilka razy, bardzo małymi kroczkami. I nie było to zwykłe odszumianie w Pixie.

Była to metoda MultiscaleMedianTransform z maską na pyły i odpowiednimi parametrami na warstwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nowok76 napisał:

Zależało mi żeby w miarę dobrze pokazać pyły mgławicy.

Moim zdaniem udało Ci się ładnie pokazać perspektywę niebieskiej "dziury" Irysa. Tam, gdzie pyły przenikają się ze światłem mgławicy refleksyjnej. Dobrze to wyszło. :)

 

7 godzin temu, Nowok76 napisał:

Była to metoda MultiscaleMedianTransform z maską na pyły i odpowiednimi parametrami na warstwach.

Do odszumiania w PIX również stosuję MultiscaleLinearTransform i praktycznie zawsze na maskach. Po to żeby odszumiać to, co akurat ma zostać odszumione. ;)

 

7 godzin temu, wessel napisał:

Szkoda że tak bardzo odszumiłeś pyłowe chmury...

Hmm, czy naprawdę za bardzo? Widać w nich drobną kaszkę, mydła nie ma.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irys wygląda świetnie, ale te ciemne pyły wyglądają jakoś dziwnie, troszkę jakby były „wykastrowane” z detalu (nie, to za mocne słowo), może za bardzo wygładzone/odszumione.

Kurcze, aż mi głupio, jako „juniorowi” w astrofoto pisać taką ocenę, nie wiem czemu, ale mi zawsze pyły w irysie pasowały z rdzawym odcieniem, może to dlatego tak odbieram.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, OnlyAfc napisał:

Irys wygląda świetnie, ale te ciemne pyły wyglądają jakoś dziwnie, troszkę jakby były „wykastrowane” z detalu (nie, to za mocne słowo), może za bardzo wygładzone/odszumione.

Kurcze, aż mi głupio, jako „juniorowi” w astrofoto pisać taką ocenę, nie wiem czemu, ale mi zawsze pyły w irysie pasowały z rdzawym odcieniem, może to dlatego tak odbieram.

 

Ciemne pyły to zamierzony efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.