Skocz do zawartości

Wyjazd pod ciemne niebo.


Mariusz Psut

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy.

 Być może niedługo będę miał okazję wybrać się pod ciemne niebo. 

Czekam tylko na pogodny weekend (no i kumpel musi naprawić Cadillaca:icon_wink:).

Tylko że mam rozterkę.

Znalazłem świetną miejscówkę odległą o 40km. SQM 21,72

Jest też druga,znacznie bliżej bo niecałe 30km. SQM 21,52.

Powiedzcie czy warto zrobić dodatkowe 10 na tą ciemniejszą. Czy to 0,20 więcej będzie dużą różnicą, zauważalną a może tak niewielką że nie warto jechać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kumpel zrobi Cadillaca i jedzcie przy okazji najbliższego pogodnego nowiu - nawet na 2 godzinki :) Wiele osób wypadło z tego hobby bo czekali na pogodny weekend. 10km to tylko dodatkowe 20minut w obie strony, także nie ma się co zastanawiać. Ale równie ważne jest czy na danej miejscówce są zamglenia, czy jest odkryty południowy horyzont, czy przejeżdżają auta, czy widać światła domostw. Często dobrze zrobić sobie najpierw wycieczkę. Sqm z map zaswietlenia bywa mylące. 

Edytowane przez bartolini
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bartolini napisał:

Niech kumpel zrobi Cadillaca i jedzcie przy okazji najbliższego pogodnego nowiu - nawet na 2 godzinki :) Wiele osób wypadło z tego hobby bo czekali na pogodny weekend. 10km to tylko dodatkowe 20minut w obie strony, także nie ma się co zastanawiać. Ale równie ważne jest czy na danej miejscówce są zamglenia, czy jest odkryty południowy horyzont, czy przejeżdżają auta, czy widać światła domostw. Często dobrze zrobić sobie najpierw wycieczkę. Sqm z map zaswietlenia bywa mylące. 

Byłem rowerem na w tym ciemniejszym rejonie ale w dzień.Miejsc do rozstawienia w bród. W okolicy tylko pola uprawne i lasy. Kilka małych wiosek ale w oddaleniu. Mówiąc kolokwialnie zadupie. Co do zamglenia to nie wiem. Rzeka w pobliżu, ale ja też przy niej mieszkam i obserwuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.